Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Cestovní pojištění na poslední chvíli? Bez problému

Aktuality

Cestovní pojištění na poslední chvíli? Bez problému

23. 5. 2014 Cestovní pojištění Vybrali jste si dovolenou Vašich snů za úžasnou cenu, ale na letišti musíte být během pár hodin? Právě nyní nastává doba, kdy cestovní kanceláře prodávají opravdu levné zájezdy. Mnoho lidí této nabídky využívá. Při balení by však neměli zapomínat na cestovní pojištění.

Každoročně cestovní kanceláře prodávají levné zájezdy právě v jarních měsících. Počasí není úplně ideální, ale pro mnoho lidí to není problém. Rádi tak využívají výhodných nabídek, aby se za málo peněz podívali na místa, která by si jinak nemohli dovolit. Ve svém nadšení však často zapomínají na velmi důležitou věc, kterou je cestovní pojištění.

Evropský zdravotní průkaz nestačí

Mnoho Čechů se domnívá, že si vystačí s Evropským zdravotním průkazem. Ten však nemusí stačit, protože náklady na léčení v zahraničí jsou několikanásobně vyšší než u nás. Stačí vyrazit na hory k našim sousedům. Dojde-li k úrazu, náklady se pohybují v desítkách až stovkách tisíc. A pokud není poškozený pojištěn, musí vše zaplatit ze své vlastní kapsy. A to může jeho i jeho rodinu doslova finančně zruinovat.

Přitom kvalitní cestovní pojištění stojí jen pár desítek korun a snažit se tak ušetřit, může být velmi krátkozraké. V porovnání s cenami zájezdů, které jsou lidé ochotni zaplatit, se jedná o zanedbatelnou částku. Stejně tak dávno neobstojí tvrzení, že uzavřít si cestovní pojištění trvá dlouho.

Cestovní pojištění za pět minut

Téměř všechny české pojišťovny nabízí cestovní pojištění online. Vybírat si můžete z několika variant, které se liší výší pojistných limitů a rozsahem pojištění. Stačí si tedy vybrat odpovídající variantu a pojištění si snadno uzavřete během pěti minut.

„Pojištění si tak můžete sjednat i v den odjezdu. V případě pojištění léčebných výloh v zahraničí je nutné ale pojištění zaplatit nejpozději před překročením státní hranice ČR, u letecké dopravy pak před odbavením,“ uvedla Dagmar Koutská z Allianz pojišťovny.

Další možností, jak si cestovní pojištění vybrat, jsou tzv. online srovnávače pojištění. Zde si můžete cestovní pojištění nejen objednat online, ale především porovnat. Díky této možnosti si vyberete přesně takovou nabídku, která odpovídá Vašemu zájezdu. A navíc ušetříte.

Hodnocení článku:

Podobné články

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

2. 1. 2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24. 7. 2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

3. 7. 2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

8. 5. 2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

1 2 3 »