Aktuality

Cestujeme do Itálie

7. 2. 2015 Cestovní pojištění Jednou ze zemí, kterou Češi navštěvují rádi, je Itálie. Důvody jsou zřejmé. V létě jsou to krásné pláže, městečka s bohatou kulturou a historií, v zimě zase zasněžené Alpy, které přímo vybízí k provozování zimních sportů. Podívejme se blíže, jak je to se zdravotní péči, kterou je občas nutné využít.

Ať už je léto nebo zima, Itálie nabízí vždy něco, proč tam strávit prodloužený víkend či dokonce celou dovolenou. Někteří lidé dávají přednost odpočinku na pláži, jiní se radují z prožití aktivní dovolené na horách. Co je však pro všechny společné je touha získat nové zážitky a užít si dlouho očekávanou dovolenou tak, jak si každý představuje.

Bohužel ne vždy je dovolená pouze obdobím radovánek a někdy je nutné využít lékařskou péči. Jak jisté víte, ta je v zahraniční několikanásobně dražší než v České republice. A právě proto má v nabídkách českých pojišťoven stále místo cestovní pojištění, které se vztahuje na léčbu a ošetření včetně všech nutných nákladů v zahraničních lékařských zařízení.

Na Evropský zdravotní průkaz se nespoléhejte

Mnoho Čechů zastává názor, že cestovní pojištění jsou zbytečné peníze, obzvláště pokud cestují do zemí Evropské unie. V rámci Evropské unie totiž platí, že každý její občan má nárok na zdravotní péči. Neuvědomují si však, že Evropský zdravotní průkaz se vztahuje pouze na veřejná zdravotnická zařízení a navíc nehradí zdaleka vše. Pacient musí ze své kapsy uhradit poměrně vysokou spoluúčast za léčbu i za léky. Zcela vyjmutypřitom bývají drahé transporty vrtulníkem, zásah horské služby či převoz ostatků.

U komerčního cestovního pojištění jsou však tyto náklady kryté v rámci pojištění a platí ve všech zdravotnických zařízeních. Navíc si pojištění mohou připojistit provozování zimních či adrenalinových sportů (např. lyžování a snowboarding, vysokohorská turistika, horolezectví, paraglading a mnoho dalších). Právě při sportovních činnostech totiž hrozí vyšší riziko úrazu.

Samozřejmě platí, že Evropský zdravotní průkaz musí být platný, a proto si jej před každou cestou do zahraniční pečlivě zkontrolujte.

Lékařská péče v Itálii a její podmínky

Italské zdravotnictví je několikanásobně dražší než v České republice a to platí i pro menší typy ošetření či zákroků. Pokud nemáte sjednané cestovní pojištění, připravte se, že náklady na léčbu Vás mohou zadlužit i na několik dlouhých let.

Bez cestovního pojištění Vás čeká úhrada spoluúčasti, která je následující:

  • Lékařské ošetření, diagnostika, laboratoř - konečná cena je závislá na regionu a může být několik desítek EUR.
  • Léky - až 100 procent. V případě léků při léčbě chronických, vysoce rizikových a akutních nemocí platí nulová spoluúčast.

Lékařskou péči v italských zařízeních je třeba uhradit vždy v hotovosti a na místě. V České republice musí pojištěný doložit veškeré doklady u své zákonné zdravotní pojišťovny. Ta určí, zda máte nárok na uhrazení nákladů a v jaké výši.

Kontakt na český zastupitelský úřad:

Velvyslanectví České republiky v Itálii

Ambasciata della Repubblica Ceca

Via dei Gracchi 322, Roma 00192

tel.: 0039/06/3609571–3

fax: 0039/06/3244466

e-mail: rome@embassy.mzv.cz, consulate_rome@mzv.cz

www.mzv.cz/rome

Cestovní pojištění se vyplatí

Evropský zdravotní průkaz je lepší než žádné pojištění. Komerční cestovní pojištění však stojí jen pár desítek korun na jeden den, což je při celkově ceně za případnou léčbu doslova zanedbatelná částka. V případě potřeby však máte zajištěnou a hlavně uhrazenou kvalitní lékařskou péči včetně všech nutných nákladů. Informace a možnost porovnání a sjednání cestovního pojištění online najdete na stránkách Úspory.cz.

Štítky: cestování | cestovní pojištění | evropa | evropský zdravotní průkaz | Itálie |

Hodnocení článku:

Podobné články

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

2. 1. 2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24. 7. 2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

3. 7. 2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

8. 5. 2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

1 2 3 »