Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

Aktuality

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

8. 5. 2017 Cestovní pojištění Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Vzhledem k tomu, že se pomalu a jistě blíží období letních dovolených, téma cestovní pojištění se jistě dostane na přetřes vícekrát. Tentokrát se zaměříme na cestovní pojištění a jeho možností či typy, chcete-li.

Co je cestovní pojištění?

Nejprve se podívejme na cestovní pojištění jako takové. Komerční cestovní pojištění vám poskytne dostatek financí na pokrytí léčby v případě ošetření či léčby nemoci, případně úraze. Bez cestovního pojištění byste si vše museli platit ze svého a příliš vám nepomůže ani kartička evropského pojištění.

Porovejte a vyberte si to nejlepší cestovní pojištění za nejvýhodnější ceny na trhu.

Porovnat cestovní pojištění

K základnímu balíčku si můžete navrch sjednat doplňková připojištění sloužící k rozšíření rozsahu pojištění. Jedná se o:

 

  • Úrazové pojištění

  • Pojištění odpovědnosti za škodu

  • Pojištění rizikových sportů

  • Pojištění zavazadel

  • Pojištění storna

  • Pojištění právní ochrany

  • Pojištění nevyužité dovolené

  • Pojištění nákladů na veterinární péči o zvíře

  • Rozšířené Asistenční služba

Pozor na územní rozsah

Poměrně zásadní roli hraje cílová destinace. Většina pojišťoven totiž nabízí tři různé územní rozsahy. Cestovní pojištění pro Evropy nemá smysl, pokud vyrážíte na dovolenou do USA. Nezapomeňte si tedy vybrat odpovídající územní rozsah. Je logické, že cílová destinace může ovlivnit výši pojistného. Tradičně nejlevnější je Evropa.

Sportovní aktivity si raději připojistěte

Jaké aktivity na dovolené plánujete? Ano, i to hraje roli. Je rozdíl, zda se plánujete procházet po městečku nebo se chystáte vylézt na horský vrchol nad 3 000 m.n.m. V zásadě pojišťovny dělí cestovní pojištění na turistické, pracovní a sportovní.

 

Vybrané sportovní aktivity jako horolezectví, vysokohorská turistika, jachting, ferraty, downhill, paraglading, potápění a podobné považují pojišťovny za vysoce rizikové a adrenalinové sporty, které je nutné připojistit. Některé sporty připojistit dokonce nelze nebo je nutné využít speciální a drahé nabídky na pojištění.

Na jak dlouho vyrážíte?

Cestovní pojištění můžeme v zásadě rozdělit na krátkodobé a dlouhodobé. Krátkodobé je určené na krátké výjezdy za hranice nebo pro lidí, kteří do zahraničí vyráží minimálně. Pokud do zahraničí vyrážíte častěji, ať už pracovně nebo soukromě, rozhodně se vyplatí dlouhodobé cestovní pojištění uzavřené na celý rok. Ceny se samozřejmě liší, ale v zásadě celoroční pojištění vyjde při častějších cestách levněji.

 

NÁŠ TIP: Při výběru správného cestovního pojištění myslete na všechno - na to, kam jedete, na jak dlouho i co tam plánujete dělat. Pokud se vám úraz stane při lezení na skály, neobdržíte od pojišťovny ani korunu, pokud tuto aktivitu nebudete mít pojištěnou. Ušetřit pár korun se rozhodně nevyplácí.

 

Štítky: bezpečné cestování | cestování | cestovní pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24. 7. 2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

3. 7. 2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

1 2 3 »