Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

Aktuality

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

3. 7. 2017 Cestovní pojištění Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Jak se vůbec české pojišťovny staví k otázce terorismu? Je v cestovním pojištění běžně zahrnuté nebo jej najdeme malým písmem napsané mezi výlukami? Situace není tak špatná, jak bychom se mohli domnívat. Právě naopak.

Cestovní pojištění většinou pomůže

Osm českých pojišťoven nabízí takové cestovní pojištění, které riziko terorismu kryje až do výše sjednaných pojistných limitů. Dalších šest pojišťoven v případě pojistné události terorismu uhradí pojištěnému výlohy v souvislosti s léčbou a převozem do ČR. Neuhradí však odškodné trvalých následků a smrti následkem teroristického útoku. Pouze dvě pojišťovny riziko terorismu zařadily do dlouhého seznamu pojistných výluk.

Porovejte a vyberte si to nejlepší cestovní pojištění za nejvýhodnější ceny na trhu.

Porovnat cestovní pojištění

 

Které české pojišťovny kryjí riziko terorismu, které nikoliv?

Pojišťovna

Cestovní pojištění

AEGON Pojišťovna

nenabízí

Allianz pojišťovna

pouze léčebné výlohy

AXA Česká republika

ano

Česká podnikatelská pojišťovna

ano

Česká pojišťovna

ano

ČSOB Pojišťovna

pouze léčebné výlohy

DIRECT Pojišťovna

ano

Ergo pojišťovna

pouze léčebné výlohy

ERV Evropská pojišťovna

ano

Generali Pojišťovna

pouze léčebné výlohy

Hasičská vzájemná pojišťovna

ano (pojištění od VZP)

Komerční pojišťovna

pouze léčebné výlohy

Kooperativa pojišťovna

pouze léčebné výlohy

MAXIMA pojišťovna

ne

MetLife

nenabízí

NN Životní pojišťovna

nenabízí

Pojišťovna České spořitelny

nenabízí

Pojišťovna VZP

ano

Slavia Pojišťovna

pouze léčebné výlohy

Uniqa pojišťovna

ano

Wüstenrot pojišťovna

ne

 

Hodně lidí se spoléhá na cestovní pojištění, které jim automaticky nabízí banky k platebním kartám. I zde však platí, že ne všechny riziko terorismu kryjí. Podívejte se na smluvní podmínky a ujistěte se, že vaše pojištění je v tomto směru bezpečné. V opačném případě doporučujeme sjednání kvalitnějšího komerčního pojištění.

Ministerstvo zahraničí varuje

Při plánování cesty se vyplatí sledovat webové stránky českého Ministerstva zahraničních věcí. To totiž sleduje situaci v Evropě i celém světě a v případě potřeby vydává varování. U některý oblastí jsou doporučení stálá, u jiných nikoliv. Když například v loňském roce došlo k teroristickému útoku v Belgii, vydala důrazné varování před její návštěvou právě z důvodu vyššího rizika dalšího útoku.

Tato varování jsou důležitá i pro pojišťovny, které je sledují. Pokud varování nevezmete v potaz a do aktuálně problematické oblasti vyrazíte, pojišťovna to pojme jako vědomý risk a v případě pojistné události vám nevyplatí pojistné plnění.

 

Štítky: cestování | cestovní pojištění | cestovní pojištění a pojištění terorismu |

Hodnocení článku:

Podobné články

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24. 7. 2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

8. 5. 2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

1 2 3 »