Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Kdy se vyplatí celoroční cestovní pojištění?

Aktuality

Kdy se vyplatí celoroční cestovní pojištění?

8. 1. 2016 Cestovní pojištění Kdo by neznal zmatky před dovolenou? Zajistit veškeré doklady, nezapomenout vše zabalit či si proměnit peníze. Není neobvyklé, že lidé zapomenou na to nejdůležitější - sjednat si cestovní pojištění. Pro ty, kteří cestují do zahraničí vícekrát do roka, se vyplatí uzavřít si pojištění na celý rok.

Proč je vlastně cestovní pojištění tak důležité a všichni o něm neustále mluví? Nejedná se pouze o obchodní trik pojišťoven, které se snaží vydělat na důvěřivých občanech? Není tomu tak. Cestovní pojištění je vskutku důležité, protože chrání vaše zdraví a případně i majetek. Díky cestovnímu pojištění máte zajištěnou kvalitní zdravotnickou péči pro případy nemocí a úrazů.

A pokud si navíc sjednáte připojištění majetku, pak jsou chráněna také vaše zavazadla před případným zničením, poškozením či dokonce krádeží. Neméně důležitým doplňkem je pojištění odpovědnosti, které chrání vás vaše “finance” před škodami, které svou činností, byť neúmyslnou, můžete způsobit jiným osobám na jejich zdraví i majetku.

Co cestovní pojištění zahrnuje?
- pojištění léčebných výloh (léky, převozy, operace, apod.)
- asistenční služby
 
Co cestovní pojištění může zahrnovat?
- úrazové připojištění pro případ trvalých následků či smrti
- pojištění odpovědnosti za způsobené škody
- pojištění zavazadel
- storno poplatků
- pojištění pro případ - provozování nebezpečnějších sportů

Cestovní pojištění krátkodobé versus celoroční

Výhodou cestovního pojištění je možnost uzavření již od jednoho dne. V případě, že vyrážíte do zahraničí jednou, nejvýše dvakrát, na letní dovolenou k moři a na zimní dovolenou za lyžováním do vysokých hor, nemá smysl uvažovat o celoročním cestovním pojištění. Vystačíte si s krátkodobým cestovním pojištěním uzavřeným pouze na dobu, kterou strávíte v zahraničí.

Pokud však,

  • cestujete do zahraničí vícekrát do roka? Například každý měsíc?
  • jezdíte do zahraničí služebně i na soukromé dovolené?
  • patříte mezi milovníky městečkové turistiky a pravidelně si dopřáváte prodloužené víkendy v zajímavých turistických destinacích za hranicemi?
  • jste outdoorový nadšenec, který kdykoliv má volno, míří do sousedních velehor za adrenalinovými prožitky?

Pokud spadáte do některé z výše uvedených skupin, sjednejte si cestovní pojištění na celý rok. Nemá smysl uzavírat si před každou cestou nové a nové pojištění. Při sjednání celoročního cestovního pojištění ve výsledku ušetříte nejen peníze, jelikož cena za celoroční pojištění není nijak závratná, ale také čas. A samozřejmě i starost, abyste na cestovní pojištění nezapomněli. S celoročním pojištěním jednoduše nemusíte na své pojištění opakovaně myslet, a přesto budete na každé své plánované i neplánované cestě chráněni.

S celoročním cestovním pojištěním lze i ušetřit

Celoroční cestovní pojištění se samozřejmě vyplatí pouze při častějším cestování za hranice. Cena je v takovém případě výrazně nižší, než u platby za jeden den, a pohybuje se přibližně kolem 1 500 Kč za rok. Konečná cena je však závislá na počtu pojištěných osob a  celkovém rozsahu pojištění.

Pojišťovny navíc při sjednání smlouvy na celý rok nabízí řadu výhod. K cestovnímu pojištění tak můžete kromě standardního rozsahu získat navíc:

  • kompletní cestovní pojištění zahrnující i pojištění majetku a odpovědnosti
  • rozšířené asistenční služby
  • pojištění pro celou rodinu na celý rok
  • pojištění adrenalinových sportů
Vyberte si cestovní pojištění na míru a na vašich cestách se budete cítit vždy v bezpečí. Cestovní pojištění si porovnáte a uzavřete ihned on-line na Úspory.cz!

Štítky: celoroční cestovní pojištění | cestovní pojištění | cestovní pojištění na hory | cestovní pojištění na rok | cestovní pojištění online | srovnání cestovní pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

2. 1. 2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24. 7. 2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

3. 7. 2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

8. 5. 2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

1 2 3 »