Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

Aktuality

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24. 7. 2017 Cestovní pojištění Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Zemětřesení není v Řecku neobvyklý jev. To samé platí pro řadu dalších přímořských turistických destinací, kde si turista může v důsledku přírodní katastrofy neplánované prodloužit svůj pobyt. Nemluvě o zdravotních rizicích.

Nedávné zemětřesení na řeckém ostrově Kos způsobilo nejen materiální škody na budovách. Zaznamenány byly mnoha zranění a bohužel i dvě oběti. Také Čeští turisté byli zemětřesením zasaženi. Zraněn ani usmrcen nebyl naštěstí nikdo. Ti, co se měli vracet domů, si však svůj pobyt na ostrově neplánované prodloužili kvůli uzavřenému letišti.

Porovejte a vyberte si to nejlepší cestovní pojištění za nejvýhodnější ceny na trhu.

Porovnat cestovní pojištění

Nucené prodloužení pobytu v zahraničí lze pojistit

Při cestě do zahraničí je potřeba vzít v úvahu různá rizika. Při pobytu se můžete zranit nebo onemocnět. Většina turisty má pro tyto případy sjednané cestovní pojištění. Co se však stane, když je cestovatel v dané zemi přinucen zůstat déle a právě v této době dojde k pojistné události? Uhradí pojišťovna škody nebo ne i přesto, že prodloužení pobytu bylo nucené? Nejlepším řešením je kvalitní cestovní pojištění zahrnující automatické prodloužení pojištění v souvislosti s nuceným pobytem v zahraničí.

Tuto službu například poskytuje pojišťovna Allianz. Poprvé s ní přišla v roce 2011, kdy došlo k politickým nepokojům i sopečné činnosti. Klienti Allianz si tehdy mohli pojištění prodloužit až do data návratu. Dnes je tato služba k pojištění nabízena automaticky a bez navýšení pojistného. Mezi další pojišťovny nabízející automatické prodloužení cestovního pojištění patří ČSOB pojišťovna, Wüstenrot, Union pojišťovna, Pojišťovna VZP, banka Era a další. I ony nabízí automatické prodloužení doby pojištění na dobu nezbytnou k návratu a ve stejném rozsahu.

Základní podmínkou jsou závažné důvody pro prodloužení pobytu. Neznamená to tedy, že se rozhodnete zůstat na dovolené, protože je tam krásné počasí. Bezplatné a automatické prodloužení cestovního pojištění je možné pouze ze závažných a nepředvídatelných důvodů, mezi které patří zrušení letu, politické události, nepokoje, stávky, zemětřesení, záplav či jiné geologické a klimatické změny.

 

Štítky: bezpečné cestování | cestování | cestovní pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

3. 7. 2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

8. 5. 2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

1 2 3 »