Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

Aktuality

Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

9. 6. 2016 Cestovní pojištění Mistrovství Evropy ve fotbale se kvapem blíží a do Francie se chystají čeští fanoušci podporující český tým. První zápasy se odehrají za pár dní a taková show slibuje pořádnou dávku zábavy. Fanoušci by však neměli zapomínat, že se jedná o cestu do cizí země, a hodit se bude kromě české vlajky i cestovní pojištění.

Fotbal budí velké vášně a po celém světě se na již tradiční Mistrovství Evropy ve fotbale těší miliony fotbalových fanoušků. Mnozí z nich vyrazí do centra dění osobně. Mezi nimi najdeme i desítky ne-li stovky českých fanoušků, kteří chtějí své hrdiny podpořit osobně. Pokud mezi ně patříte také vy, nezapomeňte na sjednání kvalitního cestovního pojištění.

Je cestovní pojištění nutné?

Spousta lidí si cestovní pojištění uzavírá pouze tehdy, jedou-li na delší dovolenou. Pokud odjíždí do ciziny jen na pár dní, například na prodloužený víkend, přijde jim zbytečné utrácet peníze za pojištění. Co by se jim za tak krátkou dobu mohlo stát? A přinejhorším mají kartičku pojištěnce, která platí po celé Evropské unii, a navíc mají přece cestovní pojištění v rámci služeb ke kreditní kartě. To vše zní hezky, ale tato nouzová cestovní pojištění mají své limity.

Přejeme vám, abyste si fotbalové šílenství užili v pohodě a bez potíží, ať už budete fandit u televizních obrazovek nebo osobně na stadionu. Kvalitní cestovní pojištění si můžete sjednat online na Úspory.cz za pár minut!

Na každé zahraniční cestě hrozí rizika a je přitom úplně jedno, zda do zahraničí vyrážíte na jeden den nebo několik týdnů. Onemocnět nebo přijít k úrazu můžete kdykoliv a kdekoliv. Mistrovství Evropy, ostatně jako každé velké sportovní utkání, přináší rizika spojená s pobytem ohromného množství lidí na jednom místě. Kromě úrazu může snadno dojít i k poničení či dokonce odcizení vašeho majetku. Naštěstí všechna tato rizika může cestovní pojištění zahrnovat.

I drobný úraz může stát tisíce korun. Lepší, když je zaplatí pojišťovna

To, že na fotbalových stadionech dochází k úrazům, je známo. Rozvášněný dav fanoušků se chová doslova jako neřízená střela. K úrazu tak můžete při fandění přijít snadno a nemusí jít pouze o úmyslně vyvolané potyčky. K těm na takto velkých událostech nedochází tak často, protože známí “chuligáni” na takové akce nemají vstup vůbec povolený. Přesto stačí málo a dojde k úrazu, který vyžaduje lékařské ošetření a v horším případě i hospitalizaci a náročnější lékařské zákroky.

Máte-li uzavřené cestovní pojištění, můžete být v klidu. Vaše pojišťovna uhradí veškeré náklady, které v souvislosti s úrazem vznikly. Jde o odvoz sanitkou, o základní ošetření a všechny další nutné úkony, k nimž patří operace, převozy, kontroly, veškeré léky i převoz domů do České republiky. Pokud byste se spoléhali na kartičku pojištěnce, čekala by vás úhrada nemalých spoluúčastí. U pojištění kreditní karty jsou zase nízké limity.

Za chyby se platí. Nikoliv však s pojištěním

K úrazu nemusíte přijít pouze vy, ale i ti druzí. A viníkem, byť neúmyslným, můžete být právě vy. Stačí omylem strčit do fanouška před vámi, a ten si při následujícím pádu nešťastně zlomí ruku. Na krku máte soud. Škodu ale můžete způsobit i na majetku hotelu či penzionu, v němž budete pobývat po dobu šampionátu. Poškozený, ať už osoba či hotel po vás bude právem požadovat uhrazení způsobené škody či odškodného. Zejména pak škody na zdraví dosahují statisícových i vyšších částek.

Pro tyto případy si lze k cestovnímu pojištění přiobjednat pojištění odpovědnosti. Až do výše sjednaného limitu za vás pojišťovna uhradí veškeré způsobené škody.

Chraňte svůj majetek s dobrým pojištěním

V ohrožení nebude pouze vaše osoba, ale také váš majetek. Uvědomte si, k jakým situacím dochází při davových scénách. Vykradené a zničené hotelové pokoje nejsou ničím neobvyklým. Během jednoho neklidného večera můžete přijít o doklady, peníze, fotoaparáty, kamery, mobily, tablety a další více či méně cenné osobní věci.

I zde pomůže cestovní pojištění, pokud zahrnuje pojištění zavazadel a majetku. Osobní věci je samozřejmě mít lepší vždy u sebe. Šikovný zloděj však zvládne vyhlédnutou oběť obrat bez všimnutí i osobně. A dav ovládaný společnou vášní, jehož účastníkem budete i vy, mu práci značně usnadní.

Pozor si dávejte zejména na alkohol

Nemáme tím na mysli, že by vás alkohol mohl přepadnout či jinak ohrozit. Alkohol však k bouřlivým oslavám na šampionátu nepochybně patří a pod jeho vlivem se stávají velice nepříjemné události. Alkohol patří mezi základní výluky každého pojištění a cestovní pojištění není výjimkou. Pokud se vám stane úraz nebo způsobíte škodu někomu jinému právě pod vlivem alkoholu, pojišťovna má plné právo pojistné plnění zkrátit nebo dokonce úplně zamítnout. Potom vám bude i drahé a kvalitní cestovní pojištění k ničemu.

Štítky: cestování | cestovní pojištění | EURO 2016 |

Hodnocení článku:

Podobné články

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

2. 1. 2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24. 7. 2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

3. 7. 2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

8. 5. 2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

1 2 3 »