Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Přístrojové potápění lze pojistit

Aktuality

Přístrojové potápění lze pojistit

20. 6. 2014 Cestovní pojištění Se současnými možnostmi cestování stále více lidí propadá adrenalinovému sportu - přístrojovému potápění. Před pár lety byl tento sport nepojistitelný. Dnes je již situace výrazně lepší a přístrojové potápění je možné pojistit u všech českých pojišťoven.

Pojištění přístrojového potápění však není stále jednoduché, protože se k němu české pojišťovny staví stále značně skepticky a v cestovním pojištění nebývá zahrnuté. Přístrojové potápění je totiž považované za rizikový a extrémní sport, které je z běžného cestovního pojištění standardně vyjmuto. Pojišťovny však nabízí možnost připojištění.

Připojištění maximálně do 40 metrů hloubky

Hlavním kritériem pojištění přístrojového potápění je maximální hloubka 40 metrů. U ponorů pod tuto hranici Vás většina pojišťoven odmítne pojistit. A pokud ano, pak za vysoký příplatek. “Hlouběji” Vás pojistí například AXA Assistance, ale s 200 procentní přirážkou k běžnému pojistnému. Do 40 metrů Vás pojistí také ČPP, ČSOB Pojišťovna, ERGO, ERV pojišťovna a také Kooperativa. Česká pojišťovna, Slavia pojišťovna a Komerční pojišťovna nabízí pojištění do hloubky 30 metrů a nejhůře je na tom pojišťovna Wüstenrot, která nabízí pojištění s maximální hloubkou pouze do 10 metrů.

Pojistný limit až 6 milionů korun

Pojišťovny se také liší ve výši pojistného limitu, který se pohybuje od 1,5 do 6 milionů korun. Existují samozřejmě varianty s vyšším pojistným limitem. Ty jsou samozřejmě dražší. V níže uvedené tabulce uvádíme základní tarify pro pojištění přístrojového potápění. Některé pojišťovny mají v pojištění zahrnuté také pojištění úrazu, zavazadel a odpovědnosti. Slevu je také možné získat za sjednání pojištění online (10 až 20 procent).

Náš tip: Sjednejte si kompletní pojištění na cesty online na Uspory.cz.

Hodnocení článku:

Podobné články

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

2. 1. 2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24. 7. 2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

3. 7. 2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

8. 5. 2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

1 2 3 »