Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Téměř 14 procent Čechů nemívá uzavřené cestovní pojištění

Aktuality

Téměř 14 procent Čechů nemívá uzavřené cestovní pojištění

10. 7. 2014 Cestovní pojištění Češi milují cestování a svědčí o tom údaje cestovních kanceláří, kteří ročně prodají tisíce zájezdů do všech možných koutů světa. Bohužel však stále existují Češi, kteří zapomínají na sjednání cestovního pojištění. Podle posledních průzkumů se jedná celkem o 14 procent Čechů.

Tato čísla uvedla ERV Evropská pojišťovna na základě posledního provedeného průzkumu. Ta také zdůraznila, že k největším počtům nehod dochází v Egyptě (až 55 procent všech pojistných událostí), Turecku a Řecku.

Méně se ztrácí zavazadla

Největší počet pojistných událostí se týká kožních problémů, slunečních alergií, zánětů očí a uší či gastroenteritidy. Také narostl počet pojistných událostí, které vyplývají ze storna zájezdů. Zde byl zaznamenán meziroční nárůst dokonce 16 procent. Naopak je stále méně škod v souvislosti se ztrátou zavazadel.

Ošetření v zahraničí je stále dražší

Většina Čechů přežije dovolenou bez úhony, a tak se domnívají, že cestovní pojištění je zbytečná a drahá věc. To však není zcela pravda. V první řadě není cestovní pojištění vůbec drahé a sazba na den se pohybuje v desítkách korun. Pokud se Vám však stane škoda, zaplatíte i za pouhé ošetření stovky až tisíce korun. V posledních měsících jsou ceny ošetření dražší také kvůli slabšímu kurzu koruny.

Škody jsou od konce roku 2013 vlivem slabší koruny dražší, například operace slepého střeva ve Španělsku vyjde letos na 143 tisíc korun, což je o 13 tisíc víc než vloni," řekl ředitel správy pojištění ERV Evropské pojišťovny Štěpán Landík.

Evropská karta zdravotního pojištění EHIS nestačí

Jsou i tací, kteří se stále domnívají, že si na cestách vystačí pouze s Evropskou kartou zdravotního pojištění. Zapomínají však, že musí uhradit spoluúčast, která může být velmi drahá. Ceny ošetření se pohybují od 30 korun výše. Nižší ceny jsou ve Slovensku, Bulharsku či Turecku. Více zaplatíte například v Portugalsku (ošetření od 100 korun výše) či ve Francii (ošetření od 500 korun výše).

Náš tip: Na svých cestách nezapomínejte na kvalitní cestovní pojištění. Nabídku nejlevnějšího cestovního pojištění najdete na Úspory.cz.

Hodnocení článku:

Podobné články

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

2. 1. 2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24. 7. 2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

3. 7. 2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

8. 5. 2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

1 2 3 »