Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Vše o pojištění zimních sportů

Aktuality

Vše o pojištění zimních sportů

2. 2. 2015 Cestovní pojištění Češi zbožňují zimu a s ní související zimní sporty. Svědčí o tom stovky Čechů vyrážejících každoročně do českých i zahraničních hor strávit vysněnou zimní dovolenou. Se sporty však také souvisí zvýšené riziko úrazu. Proto nezapomínejte na kvalitní cestovní pojištění.

Cestovní pojištění se vztahuje především na provozování zimních sportů za našimi hranicemi. Zde Vám hrozí nejen úrazy, ale také skutečně vysoké ceny za ošetření i léčbu. Při výběru cestovního pojištění se rozhodně vyplatí důkladně sledovat nejen cenu pojištění, ale zejména jeho rozsah a výši pojistných limitů. V žádném případě se nevyplatí “šetřit”.

Co je to cestovní pojištění a k čemu slouží?

Mnoho lidí stále považuje cestovní pojištění za vyhozené peníze a spoléhají se na Evropský zdravotní průkaz. Ten však nepokrývá všechna zdravotnická zařízení, ale pouze ta veřejná, a navíc je nutné zaplatit často vysokou spoluúčast. Cestovní pojištění přitom stojí pár korun na den a zajištěnou máte lékařskou péči včetně všech nákladů až do výše sjednaného pojistného limitu.

Cestovní pojištění v první řadě zahrnuje úhradu léčebných výloh. V případě úrazu (např. zlomeniny, výrony, poranění páteře či míchy, apod.) či nemoci (infarkt, mrtvice, apod.) Vám pojišťovna uhradí veškeré nezbytné náklady spojené s léčbou (první pomoc, hospitalizace, transport do zdravotnického zařízení, léčba, operace, léky, převoz do ČR, repatriace, atd.).

To však není vše a pojištěný si může sjednat další připojištění, které se mohou vztahovat také na úraz a jeho trvalé následky, zavazadla či škodu, kterou může způsobit při sportovní i rekreační činnosti (tzv. pojištění odpovědnosti).

Pozor na nízké ceny pojištění

Lidé stále hledí v první řadě na cenu pojištění a zapomínají na další kritéria. Za levný peníz tak získají nedostatečné pojištění, které zdaleka nekryje vše. Nízké limity pak nemusí pokrýt léčbu závažných úrazů a zbývající částku musí pojištěný uhradit ze své kapsy. To platí zejména v případech, kdy se lidé věnují aktivně běžnému a hlavně rizikovému sportu. Je třeba si uvědomit, že cena léčby v zahraničí je skutečně velmi vysoká.

Pozor na výjimky z pojištění

Dle výše uvedené tabulky je základní cena pojištění za jeden den velmi nízká. Při porovnávání cen je však nutné přihlížet také k rozsahu pojištění. Každá pojišťovna může mít odlišný rozsah pojištění a také různé výše pojistných limitů. Příliš nízké ceny také jdou ruku v ruce s nízkými pojistnými limity a vyšším počtem výjimek z pojištění (tzv. výluky).

Právě výluky mohou způsobit velké problémy při vyplácení pojistného plnění. Jejich seznam je vždy součástí pojistných podmínek. Pojištění je však mnohdy nečtou, a poté se diví, že jim pojišťovna odmítne vyplatit pojistné plnění. V případě cestovní pojištění jsou nejčastějšími výlukami:

  • Požití alkoholu či jiné návykové látky;
  • Pokusu o sebevraždu či o vědomé poškození na zdraví;
  • Provozování rizikových sportů, jako je skialpinismus či lyžování mimo vyznačené trasy;
  • Provozování extrémních adrenalinových sportů, jako je horolezectví nebo jízda na „U“ rampě (pokud nejste speciálně pojištěni);
  • Vzniku pojistné události za stavu válečného konfliktu či občanské války, na které jste se přímo podíleli;
  • Vzniku úrazu při řízení dopravního prostředku bez potřebného oprávnění (řidičského průkazu).

Štítky: cestování | cestovní pojištění | sport |

Hodnocení článku:

Podobné články

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

2. 1. 2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24. 7. 2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

3. 7. 2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

8. 5. 2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

1 2 3 »