Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Doporučená témata >> Běžné účty online

Aktuality

Bezpoplatková politika menších bank je ohrožena

21. 10. 2015

Menší banky, které na trh vstoupily teprve nedávno, si většinu zákazníků získaly díky bezpoplatkové politice. Za své služby si neúčtují ani korunu. To se však může brzy změnit. Důvodem jsou poplatky za výběry z bankomatů. Aktuální výše poplatku je tak nízká, že nepokrývá ani náklady na jejich údržbu.

Celá aktualita

Tradiční banky bojují o klienty a daří se jim

5. 8. 2015

Před pár lety na český trh vtrhly nové, mladé a dynamické banky. Nabídnutím jednoduchých běžných účtů, minimem poplatků a moderního internetového bankovnictví na svou stranu získaly stovky tisíc klientů z řad zavedených bank. Tradiční banky však nezůstaly stát na místě a o své klienty aktivně bojují.

Celá aktualita

Neplaťte za bankovní účet příliš mnoho

8. 7. 2015

Bankovní poplatky byly po mnoho let jedním ze zásadních zdrojů příjmů bank. Klienti se však začali vzpouzet, a tak banky začaly pomalu od některých poplatků opouštět. Jedním z kritizovaných je poplatek za vedení účtu. Aktuálně si některé banky tento poplatek účtují, jiné jej zcela zrušily.

Celá aktualita

Běžné účty pro děti a mladistvé. Jaká je nabídka českých bank?

10. 6. 2015

Mít běžný účet v bance je dnes samozřejmostí pro každého dospělého člověka, který chce mít své finance v bezpečí a pod kontrolOu. Stále častěji se také objevuje požadavek na bankovní účty pro nezletilé mladistvé a děti. Za požadavky stojí rodiče, kteří své děti vychovávají k finanční zodpovědnosti.

Celá aktualita