Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Doporučená témata >> Evropský zdravotní průkaz

Aktuality

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Dovolená za hranicemi. Nezapomeňte na cestovní pojištění

19. 5. 2015

Začátek léta se pomalu ale jistě blíží a s nimi i doba očekávaných letních dovolených. Stále více Čechů se přitom chystá strávit jeden týden i více za hranicemi své rodné země. Nezapomeňte si “přibalit” také cestovní pojištění, které odpovídá nejen vybrané lokalitě, ale také aktivitám.

Celá aktualita

Velikonoční cestování po Evropě

1. 4. 2015

Velikonoce patří k nejvíce oblíbeným církevním svátkům a není to pouze proto, že se jedná o jediný den v roce, kdy mohou čeští muži beztrestně “naplácat” ženám a dívkám. Velikonoce jsou veselé svátky a na mnoha místech se stále drží tradice. Nejinak je tomu také v ostatních evropských městech.

Celá aktualita

Na dovolených Češi nejčastěji trpí nemocemi trávicího ústroji

14. 3. 2015

Nejrůznějšími nemocemi a úrazy trpí každým rokem na dovolených stovky Čechů. Nejčastěji se přitom jedná o nemoci trávícího ústrojí, žaludeční potíže, průjmy a nemoci dýchacích cest. U starších lidí jsou to především srdeční příhody. Dopravní nehody jsou hlavní příčinou vážných úrazů a úmrtí.

Celá aktualita

Cestujeme do Itálie

7. 2. 2015

Jednou ze zemí, kterou Češi navštěvují rádi, je Itálie. Důvody jsou zřejmé. V létě jsou to krásné pláže, městečka s bohatou kulturou a historií, v zimě zase zasněžené Alpy, které přímo vybízí k provozování zimních sportů. Podívejme se blíže, jak je to se zdravotní péči, kterou je občas nutné využít.

Celá aktualita

Cestujeme do Rakouska

25. 1. 2015

Naše sousední země Rakousko se vyznačuje úchvatnou přírodou i kvalitními službami, což je pro mnoho Čechů důvod, proč vyrazit do Rakouska strávit letní i zimní dovolenou. Kvalitní je v Rakousku také zdravotní péče. Pokud však nemáte sjednané cestovní pojištění, může Vás vyjít velmi draze.

Celá aktualita