Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Doporučená témata >> Výživové poradenství

Aktuality

Největší překážka ke štíhlejší postavě? Nezdravé leč lákavé pochoutky

15. 4. 2016

Přibrali jste. Zrcadlo a náhle těsné oblečení nelže. Cítíte se často unavení, podráždění a bez energie. Už vás nebaví držet diety, a proto se rozhodnete pro trvalou změnu jídelníčku. Zásobíte se zdravými a čerstvými potravinami. Posledním krokem je naučit se odolávat oblíbeným nezdravým pochoutkám.

Celá aktualita

10 důvodů, proč by borůvky neměly chybět v jídelníčku

10. 2. 2016

Drobné, tmavě modré bobule borůvek jsou nejen sladké a šťavnaté, ale zároveň velice zdravé. Až tak zdravé, že jsou považovány za “superpotravinu”obsahující ohromné množství různých účinných látek, jež prokazatelně prospívají lidskému zdraví. Je velká škoda, že si lidé dopřávají borůvek jen v omezené míře.

Celá aktualita

10 tipů, jak shodit vánoční kila

30. 12. 2015

Stoly se prohýbají pod nánosy vánočního cukroví, vánoček, bramborového salátu, řízků, obložených chlebíčků a dalších vánočních dobrot. Odolat jim je doslova nemožné, a tak jsou Vánoce nejen svátky klidu a míru, ale také přibývajících kil. Jak se jich rychle zbavit, vám poradíme v tomto článku.

Celá aktualita

Podzimní jídelníček není pouze o vitamínech

7. 10. 2015

Sychravý podzim už je tu pár týdnů, chladné zimní dny pomalu klepou na dveře a ruku v ruku s nižšími teploty přichází období nachlazení, angín a chřipek. Ideální prevenci je prý hodně vitamínů. Jezte především čerstvé ovoce a zeleninu, zní nejčastější rady. Kupodivu kopa vitamínů nemusí být vždy ideálním řešením.

Celá aktualita

Ovoce a zelenina do zdravého jídelníčku patří

30. 7. 2015

Výživoví specialisté neustále zdůrazňují význam ovoce a zeleniny v každodenním jídelníčku. Většina lidí však na tyto zásadní potraviny zapomíná a tím tělu nedodává potřebné vitamíny, minerály, vlákninu a další živiny. Denně by člověk měl sníst alespoň pět porcí ovoce či zeleniny.

Celá aktualita

Zdravý životní styl nemusí být řehole

18. 6. 2015

Tělo máme pouze jedno a na omezený čas. Starejme se o něj a ono se nám odvděčí dobrým zdravím, pěkným vzhledem i psychickou pohodou. S pozitivním přístupem se vám zdravý životní styl stane zábavou nikoliv řeholí. Zapojte celou rodinu i své přátelé a užívejte si života plnými doušky!

Celá aktualita