Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Energie >> Ceny energií mírně vzrostou. Konečnou částku však můžete ovlivnit sami

Aktuality

Ceny energií mírně vzrostou. Konečnou částku však můžete ovlivnit sami

3. 10. 2017 Energie Fakt, že ceny za energie u dominantních dodavatelů mírně porostou, těžko ovlivníte. V roce 2017 se dokonce počítalo s navýšením ceny zemního plynu o 2,67 % než v roce předešlém. Konečnou částku si však můžete snadno ovlivnit sami, a to hlavně změnou dodavatele energií.

Proč hrají velcí dodavatelé prim?

Odpověď je jednoduchá. Dokud se budou spotřebitelé bát udělat krok do neznáma a stále setrvávat u předraženého dodavatele energií, který má nastavené ceny, případně cenou reaguje na to, že lidé v zimě méně topí, budou si velké společnosti diktovat cenu. S menšími, ale stejně spolehlivými dodavateli můžete ušetřit i několik tisíc ročně.

 

Změna je více než jednoduchá

Z průzkumu společnosti PROFI CREDIT vyšlo najevo, že někteří lidé byli nuceni si na splátky energií vzít půjčku. S jejich situací by jim do budoucna mohla pomoct změna dodavatele, který si za elektřinu a plyn neúčtuje tak vysoké částky. Problém ovšem nastává právě u nerozhodných klientů, kterým se nechce jít do nejistoty, nemají dostatečné pozitivní reference či se nechtějí zaobírat složitým papírováním. Nové společnosti se však většinou snaží přizpůsobit potenciálním klientům, přestup jim co nejvíce ulehčit a nabídnout například i řadu výhod a nadstandardních služeb.

 

Když si stále nejste jisti

Pro ty, kteří váhají, jsou na internetu k dispozici online srovnávače cen. Na uspory.cz můžete například porovnat ceny plynu a elektřiny nebo s pomocí jednoduché tabulky, kam vyplníte základní informace o vaší domácnosti, se okamžitě dozvíte, jaký dodavatel má pro vás nejlepší nabídku.  

 

Štítky: ceny energií | energie | půjčky |

Hodnocení článku:

Podobné články

Češi šetří energiemi. Spotřeba však stále roste

13. 11. 2017

Za poslední dva roky spotřeba energií v domácnostech narůstá i přesto, že 20 procent Čechů se snaží energiemi šetřit. Nejčastěji omezují spotřebu teplé vody a využívají úsporná řešení při vytápění. Vyšší spotřebu ovlivňují zejména spotřebiče, kterých se v domácnostech používá stále více.

Celá aktualita

Klimatizace versus ventilátor: Co je lepší?

15. 6. 2017

Léto je za rohem a denní i noční teploty pomalu a jistě stoupají. Zdaleka ne každý vysoké letní teploty zvládá bez problémů a na přetřes přichází obligátní letní téma - jak se udržet v chladu. Ve firmách a veřejných místech se obvykle instalují klimatizace starající se o příjemné teploty. Pro domácí použití je však klimatizace nákladné řešení. Vyplatí si tato investice nebo postačí levnější ventilátor?

Celá aktualita

Kotlíkové dotace: Znáte podmínky pro rok 2017?

10. 4. 2017

Ministerstvo životního prostředí spustilo druhou vlnu kotlíkových dotací. Primárně jsou určené pro výměnu starých a neekologických kotlů. O podporu přišly uhelné kotle a největší podporu získaly čisté zdroje OZE. Jaké podmínky musí žadatelé splnit, aby dotací získali?

Celá aktualita

Chytré vychytávky, které pomáhají šetřit za energie

16. 1. 2017

Ušetřit na energiích je velkým přáním každé domácnosti. V zimních měsících - především letošních, kdy teploty klesají i pod desítky stupňů – je nutnost topit takřka nezbytností a očekávání konečného vyúčtování pro mnoho rodin znamená obavy z vysokých nedoplatků. Kromě toho se také rychleji stmívá a později rozednívá, takže vzrůstají rovněž náklady na osvětlení. V takových případech se hodí každá skutečně účinná rada, jak za energie ušetřit.

Celá aktualita

Nebuďte hloupí, šetřete!

20. 12. 2016

A už je to tu zas. Všem známá, stará dobrá topná sezóna. Někdo má zimu rád, někdo vůbec, ale všichni se shodneme, že nikdo nechce utrácet moc peněz za to, aby měl doma teplo. Minimálně nechce utrácet víc, než musí. No, počasí asi nezměníme, ale co kdybychom změnili alespoň to, kolik budeme platit za plyn a elektřinu?

Celá aktualita

Jak správně větrat v zimním období

7. 12. 2016

Větrat – a především v zimě – je velmi důležité pro správné fungování našeho organismu. Právě v tomto ročním období trávíme doma, v teple, více času než po zbytek roku a čerstvý vzduch je obrazně řečeno nedostatkovým zbožím.

Celá aktualita

Jaký druh vytápění zvolit, abychom ušetřili

25. 11. 2016

Mezi pravidelné výdaje, které rodinný rozpočet zatěžují nejvíce, jednoznačně vedle hypotéky či nájmu patří náklady vynaložené na energie, zejména pak vytápění. Ušetřit lze hned několika způsoby a jedním z nich je správný výběr druhu vytápění. Který byste si zvolili vy? Uhlí, dříví, elektřinu nebo plyn?

Celá aktualita

Plyn, elektřina nebo indukce - co vaří nejúsporněji?

8. 9. 2016

Kuchaři profesionálové nedají dopustit na plynový sporák, indukční deska zase vodu na kávu uvaří nejrychleji. Jaký sporák je nejúspornější? A záleží na tom vůbec?

Celá aktualita