Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Finance >> 7 důvodů, proč osobní finance spravovat on-line
Aktuality

7 důvodů, proč osobní finance spravovat on-line

11. 12. 2017 Finance Schovávat si vlastní peníze doma pod matraci už dávno nemá smysl. Naštěstí máme k dispozici možnosti, jak se o své peníze starat mnohem lépe a hlavně bezpečněji.Stále více spotřebitelů využíván on-line nástroje ke správě svých osobních financí. A my víme proč.

1. Pohodlí

Díky internetovému bankovnictví nemusíme chodit do banky osobně téměř nikdy. Stačí si doma nebo kdekoliv jinde sednout k počítači (telefonu, tabletu…) a udělat všech, co potřebujete - odeslat peníze, zadat trvalé či jednorázové platby nebo jenom zkontrolovat stav na svém bankovním účtu. Online si můžete dokonce založit bankovní účet, zažádat o půjčku nebo se zajímat o investice.

2. Všechno na jednom místě

A nejde pouze o bankovní účet a jeho správu. Online můžeme porovnávat nejrůznější produkty ze světa finančnictví a pojištění. Můžeme vyhledat výhodnější půjčku či hypotéku, získat lepší povinné ručení nebo dodavatele energií. Internet nám při správě osobních financí šetří nejen čas, ale především těžce vydělané peníze.

3. Větší informovanost

Dříve byli lidé hodně odkázáni na to, co jim sdělili odborníci. Dnes si mohou informace vyhledat sami a lépe se zorientovat na finančním. Internet nám pomáhá získat zdravé sebevědomí a ochránit nás před špatnými až lživými informacemi. Internet má navíc “otvírací dobu 24 hodin denně”, zjistit si tak můžeme cokoliv kdykoliv.

4. Lepší orientace

Velkou oblibu si získávali srovnávače. Díky nim si může spotřebitel rychle zjistit, která z bank a finančních společností mu nabídne lepší bankovní účet, výhodnější půjčku nebo kvalitnější pojištění napříč celým trhem. Internetové kalkulačky pomáhají spotřebitelům spočítat si, kolik za půjčku zaplatí, zda nejsou poplatky příliš vysoké a úroková sazba vysoká.

5. Rychlost na prvním místě

Odjíždíte za pár hodin na dovolenou a zapomněli jste si vyřídit cestovní pojištění? Potřebujete si co nejrychleji vyřídit povinné ručení? Co když je večer, nebo dokonce víkend? Není třeba panikařit. Stále více finančních produktů a pojištění si od A do Z vyřídíte pohodlně z domu ve kteroukoliv denní i noční dobu. Smlouvy, potvrzen a další důležité dokumenty obratem obdržíte do emailu.

6. Všechno na dosah ruky

Žádná banka, pojišťovna, poskytovatel energií či mobilní operátoři nebudou mít kamenné pobočky v každém městě a obci. Online máte však všechny pobočky po ruce, ať už odpočíváte doma nebo pracujete v kanceláři. I v té nejmenší vesničce je dnes k dispozici nějaké připojení na internet. Online můžete bez problému pečovat o své koruny.

7. Užitečné aplikace

Skvělými pomocníky při správě osobních financí jsou aplikace, které si stáhnete do svého chytrého mobilní telefonu. Můžete mít přehled o svých příjmech i výdajích v rámci celé rodiny, sledování investičních aktivit, získávat rychlý přehled o aktuálních stavech účtu, zobrazování statistiky a grafů apod.

 
Hodnocení článku:

Podobné články

8 tipů, jak mít osobní finance pod kontrolou

8. 8. 2018

Neustále kolem sebe slýcháme stesky mířené na nedostatek peněz. Chyba ale nebývá ani tak ve výši v platu, jako ve způsobu, jak s ním zacházíme. Vydělávat hodně totiž ještě neznamená totéž, jako být bohatý. Máme pro vás pár užitečných tipů, jak své osobní finance konečně dostat pod kontrolu.

Celá aktualita

3 základní tipy, jak snížit náklady na domácnost

25. 7. 2018

Provoz domácnosti měsíčně spolkne tisíce korun. Kromě hypotéky či nájmu největší výdaje představuje spotřeba energií, vody a jiné poplatky. I přes poměrně vysoké náklady spoustu domácností každoročně překvapí nedoplatek. Chcete snížit výdaje? Dejte na naše rady!

Celá aktualita

Češi upřednostňují bezkontaktní platby a stále častěji platí mobilním telefonem

1. 6. 2018

Stačí přiložit platební kartu k terminálu a během pár sekund je zaplaceno. Pro drtivou většinu Čechů se zadávání PINů a podpisování účtenek stalo téměř zapomenutou minulostí, ke které se rozhodně netouží vracet. Češi nejenže bezkontaktní platby zbožňují, ale zároveň vítají nové a hlavně rychlejší platební možnosti, jako je například platba mobilem.

Celá aktualita

8 kroků k finanční nezávislosti

19. 2. 2018

Život od výplaty k výplatě můžeme nazývat “bohémstvím” až do prvního většího průšvihu. Tento přístup lze ještě pochopit u mladého člověka. Začíná si teprve užívat výhod dospělého a nezávislého člověka a běžné záležitosti jej míjí velkým obloukem. I ten by ale v jistých momentech jistě ocenil finanční rezervu. Ta však nepřichází jen tak.

Celá aktualita

Plánujete vánoční dárky nakupovat online? Plaťte bezpečně

27. 11. 2017

Více než 70 procent Čechů se chystá alespoň část vánočních dárků nakoupit online. Oceňují nejen úsporu času a pohodlí při vybírání dárků, ale také úsporu peněz. Hodně obchodníků při online nákupech nabízí slevy. Znáte zásady bezpečného placení na internetu?

Celá aktualita

Škola investování vás naučí, jak nejlépe zhodnotit své peníze

16. 10. 2017

Od konce září až do konce listopadu proběhne celkem 34 bezplatných seminářů v rámci vzdělávacího projektu Škola investování. Pořádá jej Fio banka ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM a je určená pro všechny, kteří chtějí blíže poznat možnosti on-line investování.

Celá aktualita

Děti nerozumí financím. Učit by je měli rodiče i škola

9. 10. 2017

Nedostatečná finanční negramotnost je nejčastější příčinou finančních problémů, špatného hospodaření s financemi i vysoké zadluženosti u domácností. Financím často nerozumí ani dospělí, natož dospívající děti. Podle finančních odborníků by měla ekonomie a finance patřit mezi základní předměty na středních školách stejně jako českých jazyk nebo matematika.

Celá aktualita

Nastal čas změnit práci. Jak na to?

25. 9. 2017

Zatímco v pátek prožíváte euforii z nadcházejícího víkendu, v neděli se utápíte v depresích z blížícího se nového pracovního týdne. Do práce chodíte nejen bez nadšení, ale doslova s odporem. Nepociťujete žádné uspokojení z provedené práce, cílem každého dne je přežít. Jediné, co vás ve stávajícím zaměstnaní drží, je pravidelná výplata a strach ze změny.

Celá aktualita

1 2 »