Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Havarijní pojištění >> Uspořte peníze se správným pojištěním

Aktuality

Uspořte peníze se správným pojištěním

20. 11. 2012 Havarijní pojištění

V období ekonomické recese a vládních reforem se občané snaží spořit, kde se dá. Někteří nakupují levnější potraviny, jiní méně jezdí autem nebo omezují své koníčky či kulturu. Přitom první kroky úspory by měly vést k finančním produktům.

Přestože se to nezdá příliš pravděpodobné, uspořit můžete i se správným pojištěním. V prvé řadě tak, že si vyberete kvalitní produkt od nejlevnější pojišťovny, a zbytečně nepřeplatíte na pojistném. Nemá přece smysl platit za stejný produkt více, než je nutné.

Jak pojištění vybrat?

Při výběru pojištění je nutné si promyslet, co chcete pojistit. Vlastníte cenný majetek nebo máte nemovitost, kterou chcete pojistit? Chcete se pojistit pro případ, že se Vám něco stane, a nebudete schopni zajistit své nejbližší? Rovněž si rozmyslete částku, kterou chcete získat v případě pojistného plnění.

Pojištění majetku

Zde je rozhodování o výši plnění snadné. Pojištění sjednávejte na aktuální hodnoty pojištěného majetku. Je třeba si dát pozor na „časovou cenu“, kdy pojišťovna od vyplaceného pojistného odčítá amortizaci.

Úrazové pojištění

U úrazového pojištění je třeba se zaměřit především na riziko. Velmi obecně si stačí zodpovědět otázky: „Co se může nejpravděpodobněji stát? Po jakou dobu bych mohl být bez příjmu?” Výše plnění úrazového pojištění by se pak mělo shodovat s výší ušlé mzdy po dobu rekonvalescence.

Životní pojištění

Životní pojištění je nejkomplexnějším typem pojištění. Máte totiž na výběr ze dvou druhů životního pojištění – investiční a rizikové. Investiční pojištění má spořící složku a po jeho skončení dostanete část vložených peněz zpět na rozdíl od rizikového. Výběr typu spoření se odvíjí od jeho účelu. Pokud chcete primárně zabezpečit rodinu, je vhodné vyřídit si rizikové životní pojištění. Pokud ale sjednáváte životní pojištění jako zajištění na úvěr, leasing nebo hypotéku, doporučuje se zažádat si o investiční pojištění. Výši životního pojištění v tomto případě sjednávejte na výši zajišťované půjčky. V poslední řadě si nebojte nechat při výběru životního pojištění poradit. Nemusíte si k tomu přímo najímat finančního poradce. Stačí využít online srovnávač životního pojištění. Po zadání relevantních informací, Vám tento srovnávač najde nejlevnější pojištění na trhu.

Hodnocení článku:

Podobné články

Nepodceňujte přezutí na zimní pneumatiky

6. 11. 2017

Od 1. listopadu do 31. března platí v České republice zákonná povinnost přezutí vozidla na zimní pneumatiky, pokud se na silnicích nachází souvislá vrstva sněhu, led, námraza nebo lze výskyt sněhu a ledu v průběhu jízdy předpokládat s ohledem na aktuální povětrnostní podmínky. Používání zimních pneumatik v zimě má své oprávnění. Jsou mnohem lépe přizpůsobené zimním podmínkám a jízda je výrazně bezpečnější. Jak jste na tom vy? Už máte přezuto?

Celá aktualita

Řidiči pozor! Na podzim roste riziko srážky se zvěří

30. 10. 2017

Každý podzim pojišťovny evidují vyšší počet pojistných událostí způsobených srážek se zvířaty. Důvodem jsou kratší dny a horší viditelnost. Na silnicích se v těchto dnech pohybuje stále více zvířat. Zejména v brzkých ranních hodinách a navečer by řidiči měli dávat větší pozor. Nejnebezpečnější jsou velká zvířata jako například divočáci.

Celá aktualita

Kvalitní zabezpečení sníží riziko krádeže auta

16. 8. 2017

Riziko krádeže auta není zanedbatelné a určitě se vyplatí mít vedle povinného ručení sjednané dobré havarijní pojištění, které případnou krádež pokryje po finanční stránce. Pokud však chcete snížit riziko, že vám auto ukradnou, využijte některý z mnoha systémů chránících vozidlo před nenechavýma rukama zlodějů. Ne každý systém však zloděje dokáže odradit.

Celá aktualita

Bezpečně na cestách: Krátkodobé havarijní pojištění na prázdniny

22. 5. 2017

Havarijní pojištění je obvyklé u nových a dražších vozidel. Je to logické. Havarijní pojištění je sice praktické a vyplatí se, když dojde k problému. Je však také relativně drahé, a proto je mnozí řidiči příliš neřeší. Na cestách po zahraničí bychom se však měli chránit lépe. Hodit se může krátkodobé havarijní pojištění.

Celá aktualita

Pojištění GAP: Víte, o co se jedná?

30. 3. 2017

Většina motoristů má o pojištění vozidel alespoň základní povědomí. Zákonem dané je povinné ručení a dobrovolné je havarijní pojištění. K tomu si řidiči mohou sjednat řadu připojištění. Méně už je známé pojištění GAP. Možná proto, že je primárně určeno pro nová vozidla.

Celá aktualita

5 tipů pro bezpečné cestování autem v zimě

23. 1. 2017

Po několika letech mírných zim přišla opět zima. Zejména ve vyšších polohách se na vozovkách nachází souvislá sněhová pokrývka, pod kterou se mnohdy skrývá nebezpečný led. Ani města na tom nejsou o mnoho lépe a potýkají se s nárazovými kalamitami.

Celá aktualita

Pozor musí dávat nejen řidiči, ale také chodci a cyklisté

9. 12. 2016

Mezi účastníky silničního provozu patří nejen řidiči motorových vozidel, ale také chodci a cyklisté. Zejména poslední dva jmenovaní by si měli uvědomit, že nejvážnější rizika hrozí právě jim. Jejich lehkomyslnost bývá častou příčinou nehod s tragickými důsledky. A přitom by stačilo dávat o trochu více pozor.

Celá aktualita

Používání letních pneumatik může být nebezpečné a pro viníka nehody drahé

15. 11. 2016

Od 1. listopadu je zákonem doporučeno používání kvalitních zimních pneumatik. Bohužel mnoho českých řidičů toto doporučení nerespektuje, a i během zimy jezdí na letních pneumatikách. Ty však nejsou uzpůsobené pro jízdu při nízkých teplotách, na sněhu či ledu, a velice snadno tak může dojít k vážné nehodě.

Celá aktualita

1 2 3 »