Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Americká hypotéka nejen od banky

Aktuality

Americká hypotéka nejen od banky

23. 6. 2016 Hypotéky Půjčka nám může náš život značně zjednodušit nebo také pořádně zkomplikovat dlouhodobou zátěží v podobě splátek. Podle průzkumů půjčky ukrajují z našeho rodinného rozpočtu v průměru více než čtvrtinu našich příjmů. Jak to ale udělat, aby se nám půjčka nestala koulí přivázanou k noze, která nás bude několik let brzdit v rozletu?

Jestliže se chystáte vzít si půjčku, volte uvážlivě. Výši splátek a dobu splácení si nastavte tak, aby nedošlo k dramatickému snížení vaší standardní životní úrovně. Odborníci se shodují v tom, že splátky by nikdy neměly přesáhnout 50 % vašich příjmů. Při výběru půjčky se zaměřte na parametry jako je úroková sazba, RPSN (roční procentuální sazba nákladů) a také na to, od koho si půjčujete. Ujistěte se, že věřitel, se kterým podepíšete smlouvu, je důvěryhodnou společností s dlouholetou působností a dobrou pověstí. Jenom tak se vyhnete nekalým praktikám některých úvěrových žraloků.

Důvěryhodné nebankovní úvěry

Pro mnoho lidí je synonymem výhodného a férového úvěru bankovní půjčka. To už ale dávno neplatí. Banky nejsou jediným místem, kde získáte výhodnou půjčku s přijatelnými podmínkami a nízkými splátkami. Zajímavou alternativou mezi úvěrovými produkty je tzv. americká hypotéka, která se v posledních letech těší stále větší oblibě. Její oblíbenost je daná především tím, že má lepší úrok než běžná půjčka. Jedná se o hypoteční úvěr, který lze použít na libovolný účel. Díky zástavnímu právu k nemovitosti má věřitel poměrně velkou jistotu, že o své prostředky nepřijde, proto vám může na oplátku nabídnout velmi výhodné podmínky. Jinými slovy, americké hypotéky jsou nízko úročené a tedy levné.

Výhodná hypotéka na cokoliv

Příkladem takového úvěru je nebankovní americká hypotéka od společnosti Asisteam. S ní můžete získat peníze na cokoliv – na bydlení, na nákup auta, spotřebního zboží nebo na dovolenou. Díky nízké úvěrové sazbě je dokonce výhodnější než běžný spotřebitelský úvěr v bance. Nemusíte dokládat své příjmy a ani záznam v registru dlužníků nemusí znamenat automatické zamítnutí půjčky. Je tedy patrné, že půjčku lze získat poměrně snadno a rychle. Chcete-li získat peníze za výhodných podmínek, je Asisteam tou nejlepší volbou.

Štítky: americká hypotéka | hypoteční úvěr | nebankovní půjčka | peníze na cokoli | snadná půjčka |

Hodnocení článku:

Podobné články

Hypotéky v roce 2018: Čekají nás změny?

16. 1. 2018

Uplynulý rok 2017 přinesl v oblasti hypoték poměrně zásadní změny. Došlo k omezení poskytované maximální výše hypotéky a začaly růst úrokové sazby. Co nám přinese rok 2018? Čekají nás další velké změny? Chystá ČNB nová omezení? Jaká bude dostupnost hypoték? Pojďme se podívat na to, co nás čeká a nemine.

Celá aktualita

3 nejčastější otázky, které se týkají hypoték

18. 12. 2017

Pořídit si dnes vlastní bydlení rozhodně není snadné. Pokud nemáte dost vlastních peněz, nemáte štědré rodiče nebo jste nezdědili byt po příbuzných, čekají vás se získáním hypotéky nemalé strasti. Připravte se předem na různé situace, které vás mohou potkat.

Celá aktualita

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

1 2 3 »