Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Ceny bytů v Praze jsou historicky nejnižší

Aktuality

Ceny bytů v Praze jsou historicky nejnižší

19. 10. 2013 Hypotéky Nízké ceny hypoték a bytů v Praze stále zvyšují poptávku. Počet prodaných bytů se tak nejvíce přibližuje stavu v roce 2007, kdy se prodalo na 5 356 bytů. Odhady prodaných bytů v Praze v letošní roce se pohybují od 4 500 do 5 500 bytů.

Developerské společnosti odhadují, že počet prodaných bytů ještě na konci roku stoupne, a konečný počet by se mohl pohybovat nad 5 000. Oproti loňskému roku by tak prodej pražských bytů stoupl o pětinu. A co je příčinou nižších cen bytů?

Cenová válka developerů

Developeři se v letošním roce doslova předhání ve výhodnějších nabídkách tzv. superlevných bytových projektů. Jedná se o projekty stavěné v okrajových lokalitách Prahy, mezi nejoblíbenější patří Nové Měcholupy, Letňany, Prosek, Vysočany či Praha 5. Ceny bytů jsou dokonce nižší než u bytů v menších městech. Nízké ceny superlevných bytů ovlivnily také celkový průměr, který poklesl z nedávných 60 tisíc korun za m2 na nějakých 56 tisíc korun za m2. Reálná cena za m2 je však ve skutečnosti ještě nižší a pohybuje se cca kolem 40 tisíc korun. Kupující neváhají s developerem jednat a často se jim podaří získat ještě nižší cenu.

Ideální doba ke koupi bytů

Letošní rok vůbec nahrává nakupování nemovitostí. Cenová válka mezi developery a zároveň nízké úrokové sazby hypoték lákají lidi ke koupi vlastního bydlení a to nejen v Praze. Lze však předpokládat, že taková situace nebude trvat věčně, a brzy začnou ceny opět narůstat. Očekává se, že současné ceny vydrží ještě maximálně půl roku. Lidé, kteří dosud s nákupem bytů váhají, by se měli rychle rozhodnout a využít této příznivé situace, která se nemusí dlouho opakovat.

Hodnocení článku:

Podobné články

Hypotéky v roce 2018: Čekají nás změny?

16. 1. 2018

Uplynulý rok 2017 přinesl v oblasti hypoték poměrně zásadní změny. Došlo k omezení poskytované maximální výše hypotéky a začaly růst úrokové sazby. Co nám přinese rok 2018? Čekají nás další velké změny? Chystá ČNB nová omezení? Jaká bude dostupnost hypoték? Pojďme se podívat na to, co nás čeká a nemine.

Celá aktualita

3 nejčastější otázky, které se týkají hypoték

18. 12. 2017

Pořídit si dnes vlastní bydlení rozhodně není snadné. Pokud nemáte dost vlastních peněz, nemáte štědré rodiče nebo jste nezdědili byt po příbuzných, čekají vás se získáním hypotéky nemalé strasti. Připravte se předem na různé situace, které vás mohou potkat.

Celá aktualita

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

1 2 3 »