Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Chystá se zdražení hypoték. Sjednejte si výhodný úrok nyní

Aktuality

Chystá se zdražení hypoték. Sjednejte si výhodný úrok nyní

14. 8. 2013 Hypotéky

V posledních měsících úrokové sazby u hypoték klesly až pod 3 procent. Očekává se však, že klesání sazeb pomalu skončí, a postupně dojde ke zvyšování cen. Nyní je nejvýhodnější doba sjednat si se svou bankou výhodnou úrokovou sazbu.

ilu

V letošní roce úrokové sazby klesly pod rekordních 3 procenta. Zároveň však stoupají ceny finančních zdrojů, od kterých se úrokové sazby odvíjí. Týká se to zejména hypoték s tříletou a pětiletou fixací. A to znamená brzké navýšení úroků. Je tedy vhodná doba uzavřít hypotéku nebo si s bankou domluvit fixací nyní a čerpat později.

Banka garantuje úrokovou sazbu i rok

Máte-li zájem o sjednání hypotéky, ale nechcete tak činit ihned, pak si zjistěte, po jak dlouhou dobu Vám banka bude garantovat výši úrokové sazby. Doba garance je u bank různá. Zpravidla se pohybuje kolem 30 dní. Česká spořitelna a Equa bank nabízí klientům dokonce roční garanci.

Pokud s bankou podepíšete smlouvu, můžete získat další dva roky garance. „Jakmile je úvěr s danou sazbou schválen a podepsána smlouva o úvěru, má klient až dvacetčtyři měsíců na vyčerpání úvěru a po tuto dobu mu sazbu garantujeme. Pokud by úvěr nečerpal, neúčtujeme mu žádnou sankci,” sdělila Vendula Žaloudíková z Fio banky. Ve stejném případě jako u Fio mají zajištěnu garanci také klienti Komerční banky či Wustenrot hypoteční banky, ale na devět měsíců. U Raiffeisenbank a LBBW bank to je na šest měsíců.

Garance je omezená, pozor na to

Garance úrokové sazby je omezená a týká se případů, kdy nedojde po dobu garance ke změně údajů. Pokud údaje změníte, banky mají právo od původně dohodnuté sazby ustoupit. Výhodou ale je, že některé banky (např. ČSOB, Hypoteční banka, Poštovní spořitelna, ERA) klientovi sníží sazbu, pokud by se tak činilo všeobecně v době garance.

Nejvíce letí hypotéky s pětiletou fixací

V současnosti mají lidé zájem především o fixace na dobu pěti let. Úroková sazba se v tomto případě pohybuje od 2,99 do 4,09 procent. Úrokovou sazbu lze ještě snížit. Je vhodné si u banky, kde si plánujete sjednat hypoteční úvěr, zařídit tak běžný účet, další produkt, případně pojištění. To vše z Vás dělá zajímavějšího klienta, pro kterého se vyplatí vyjednat lepší cenu.

Úspory doporučuji, jak si vybrat nejvýhodnější hypotéku

Na http://www.uspory.cz/financovani-bydleni/hypoteky si zdarma porovnejte nabídku aktuálních hypotečních úvěrů. Máte-li dotazy neváhejte zavolat na naši linku 840 877 877, kde Vám ochotně s výběrem hypotéky poradíme.

Hodnocení článku:

Podobné články

Hypotéky v roce 2018: Čekají nás změny?

16. 1. 2018

Uplynulý rok 2017 přinesl v oblasti hypoték poměrně zásadní změny. Došlo k omezení poskytované maximální výše hypotéky a začaly růst úrokové sazby. Co nám přinese rok 2018? Čekají nás další velké změny? Chystá ČNB nová omezení? Jaká bude dostupnost hypoték? Pojďme se podívat na to, co nás čeká a nemine.

Celá aktualita

3 nejčastější otázky, které se týkají hypoték

18. 12. 2017

Pořídit si dnes vlastní bydlení rozhodně není snadné. Pokud nemáte dost vlastních peněz, nemáte štědré rodiče nebo jste nezdědili byt po příbuzných, čekají vás se získáním hypotéky nemalé strasti. Připravte se předem na různé situace, které vás mohou potkat.

Celá aktualita

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

1 2 3 »