Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Dobře zateplená střecha se vyplatí

Aktuality

Dobře zateplená střecha se vyplatí

12. 12. 2013 Hypotéky Kvůli vysokým nákladům stále více lidí řeší možnosti dlouhodobé úspory. Kromě výměny dodavatele energie je proto stále více aktuální otázka kvalitního zateplení střechy. Není-li střecha dobře zateplená, jedná se o místo, kde dochází k úniku podstatné části tepla.

Střecha je hlavní ochranou před nepohodou, jako je vítr, déšť, sníh a dalšími povětrnostními podmínkami. A také by měla udržovat teplo. Zejména v případě starších rodinných domů jsou pak stropy a střecha místem, kudy může unikat velká část tepla. Jediným řešením je kvalitní zateplení střechy.

„Strop, respektive střecha podkroví, je místo, kde se dá s nepříliš velkou námahou dosáhnout dramatického snížení úniku tepla,“ vysvětlil energetický poradce Karel Murtinger a dodal, že: „Položením nebo zafoukáním 35 cm kvalitní tepelné izolace se dá tepelná ztráta stropem snížit zhruba na jednu desetinu původní hodnoty, tedy na úroveň obvyklou v pasivních domech.“

Před zateplením…

Nejprve je nutné zjistit skutečný stav střechy. Je-li ve špatném stavu, je důležité ji opravit. U starších domů je vhodné ošetřit trámy proti plísním. V případě velmi špatného stavu, je vhodné zvážit kompletní výměnu střechy. Nové zateplení by na špatné střeše nemělo velký význam a navíc mohlo by docházet k zatékání. Také zvažte, zda budete podkroví využívat jako další obytnou část či nikoliv. Zateplení se tomu musí přizpůsobit.

Jak na izolaci…

Nové zateplení se logicky týká zejména starších staveb, které mívají mezi trámy prázdný prostor. „V tomto případě není třeba odstraňovat podlahu, stačí v každém trámovém poli udělat několik otvorů, kterými se provede zafoukání. Samotné trámy tvoří přibližně 15 % plochy konstrukce stropu a představují tak tepelný most. Proto je vhodné položit ještě další vrstvu tepelné izolace na podlahu půdy,“ doporučil Karel Murtinger.

Výběr firmy

Před tím, než někomu zadáte zakázku, si udělejte výběrové řízení a oslovte více firem. Ideální je, pokud Vám je některé konkrétní firma doporučená a má velmi dobré reference. Zjistěte si také dobu návratnosti vložené investice.

Hodnocení článku:

Podobné články

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

1 2 3 »