Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Přestože hypotéky stále zlevňují, stoupající trend není tak výrazný jak by se dalo čekat.

Aktuality

Přestože hypotéky stále zlevňují, stoupající trend není tak výrazný jak by se dalo čekat.

23. 3. 2011 Hypotéky

Průměrná úroková sazba, která asi nejvíce odráží situaci na trhu hypoték, se v lednu 2011 dostala na 4,2 procenta. Jedná se o nejnižší číslo od března 2007. Nejnižší úrokové míry, které však lze na českém finančním trhu nalézt, se však pohybují už kolem tří procent. Takto malá čísla jsou vidět od začátku ekonomické krize vůbec poprvé. Je však potřeba říct, že ty nejvýhodnější nabídky jsou dostupné pouze pro nejvíce bonitní zákazníky.

Tříprocentní úrokové míry nasadily především menší banky. Ty se tímto krokem snaží hlavně posílit svou pozici na finančním trhu. Velké banky si stále chtějí udržet dosavadní výnosy a drží úroky u hypotéky kolem 4 a půl procenta, nicméně i ony začínají podléhat trendu klesajících úroků. Větší subjekty se tak snaží své zákazníky nalákat na slevy pro občany, kteří již využívají jejich služby nebo třeba výhodnou poplatkovou politikou. Odborníci vidí jako důvod poklesu úrokové sazby probíhající konkurenční boj bank.

Největší překážkou při žádosti o hypotéku jsou tak požadavky banky na bonitu klienta. Hlavně díky ekonomické krizi se banky a ostatní organizace nabízející hypoteční úvěry, zaměřují především na hodnotu zastavované nemovitosti. Dále se pak odlišují ve výši půjčky. Úvěry se nyní pohybují v průměru kolem 70 % hodnoty nemovitosti.

Nalézt tak nejvýhodnější hypoteční produkt může být docela komplikované. V tomto případě je časově nejméně náročné využití některého z internetových srovnávačů. Jedná o elektronický kalkulátor, který po zadání příslušných údajů (účel a výše úvěru, předpokládaná doba splatnosti apod.), najde hypotéku, která je zrovna nejlevnější. Kalkulátor lze nalézt na: http://www.uspory.cz/financovani-bydleni/hypoteky

Hodnocení článku:

Podobné články

Hypotéky v roce 2018: Čekají nás změny?

16. 1. 2018

Uplynulý rok 2017 přinesl v oblasti hypoték poměrně zásadní změny. Došlo k omezení poskytované maximální výše hypotéky a začaly růst úrokové sazby. Co nám přinese rok 2018? Čekají nás další velké změny? Chystá ČNB nová omezení? Jaká bude dostupnost hypoték? Pojďme se podívat na to, co nás čeká a nemine.

Celá aktualita

3 nejčastější otázky, které se týkají hypoték

18. 12. 2017

Pořídit si dnes vlastní bydlení rozhodně není snadné. Pokud nemáte dost vlastních peněz, nemáte štědré rodiče nebo jste nezdědili byt po příbuzných, čekají vás se získáním hypotéky nemalé strasti. Připravte se předem na různé situace, které vás mohou potkat.

Celá aktualita

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

1 2 3 »