Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Investice do nemovitosti se vyplatí

Aktuality

Investice do nemovitosti se vyplatí

28. 11. 2013 Hypotéky Investování do nemovitosti patří k dlouhodobě nejoblíbenějším formám uložení a zhodnocení peněz. Nejčastěji se koupené nemovitosti dále pronajímají, čímž si majitel může zajistit pravidelný příjem v důchodu.

Investování do nemovitosti však s sebou nese také rizika. Pokud si někteří myslí, že koupí bytu si zajistí pravidelný příjem, může se velmi snadno mýlit. Investice do nemovitostí mohou být ohroženy například poklesem cen nemovitostí, výší inflace, poklesem příjmů či nedostatečnou poptávkou po pronájmu v dané oblasti.

Nejvíce se vyplatí vlastní úspory

Zcela nejlépe je na tom člověk, který na koupi nemovitosti použije vlastní finanční prostředky. Nemusí se tedy zadlužit a je více než pravděpodobné, že se mu peníze investované do nemovitosti vrátí dlouho před důchodem, a to navíc se zajištěným příjmem do dalších let.

Nemovitost si ale může pořídit i člověk, který nemá naspořené nic. Nemovitost si jednoduše pořídí na hypoteční úvěr. Návratnost vložených peněz se však prodlouží i několik desítek let. Peníze, které navíc vyplývají z pronájmu, jsou nejprve použity na umoření hypotéky. Za tímto účelem existují typy hypoték, které jsou přímo určené na nákup nemovitosti, která plánuje její majitel pronajímat. Tento typ hypotéky však bývá dražší a banky často požadují více dokumentů.

Kdy se vyplatí investice do nemovitosti určené k pronájmu

Nákup a následný pronájem nemovitost se vyplatí v době nárůstu inflace nebo pokud má kupující možnost koupě za velmi výhodných podmínek. Samozřejmě je třeba vybrat vhodnou lokalitu, kde se byty pronajímají lépe (větší města, dobrá občanská vybavenost, dopravní dostupnost, apod.).

Hodnocení článku:

Podobné články

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

1 2 3 »