Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Jak na refinancování hypotéky

Aktuality

Jak na refinancování hypotéky

7. 11. 2013 Hypotéky Rok 2013 byl a stále je v oblasti hypotečních úvěrů velmi příznivý. Úrokové sazby se pohybují stále velmi nízko oproti předešlým letům a banky se předhání v představování podzimních akčních podmínek. Současné podmínky zároveň nahrávají refinancování hypoték.

I pokud již hypotéku splácíte, nemusíte litovat současných nízkých sazeb. Mohou se snadno týkat i Vás. Díky refinancování hypotéky můžete za současných podmínek výrazně ušetřit. Ideální dobou pro refinancování je konec fixace. S refinancování začněte včas

Nečekejte na chvíli, kdy Vám banka zašle oznámení o nové úrokové sazbě. O možnostech refinancování se začněte zajímat ideálně 3 až 4 měsíce před koncem fixace. Všechny banky mají individuální podmínky refinancování a celý proces se může nečekaně protáhnout. Proto je lepší mít časovou rezervu a nejednat pod tlakem.

V první řadě si projděte aktuální nabídky bank. Při hledání využijte možnosti hypotečních kalkulaček i hypotečních makléřů. Ušetříte tak čas se sháněním potřebných informací, zkušeností a znalostí. Pokud najdete banku s vhodným produktem, počítejte s tím, že schvalovací proces bude nějakou dobu trvat. U žádosti si zpravidla vystačíte se stejnými podklady, které jste měli při žádosti o původní hypotéku.

Jakmile banka Vaši žádost schválí, dojde k podpisu úvěrové smlouvy a tedy k uzavření obchodního stavu mezi novou bankou a Vámi. K poslednímu kroku, kterým je umožnění čerpání úvěru, bude nová banka pravděpodobně potřebovat další dokumenty (např. potvrzení o zůstatku refinancovaného úvěru, pojistná smlouva o pojištění nemovitosti).

Následuje proces vkladu na zastavovaný majetek ve prospěch refinancující banky. Nyní může dojít k menší časově prodlevě, než dojde k přepisu věřitelů. Katastr nemovitostí tak musí učinit v zákonné lhůtě jednoho měsíce a za poplatek 1 000 korun.

Hodnocení článku:

Podobné články

Hypotéky v roce 2018: Které banky podražily?

12. 2. 2018

Ceny nemovitostí dlouhodobě rostou. To samé platí pro úrokové sazby u hypoték. Jak se situace změnila na začátku letošního roku? Podražily všechny banky, nebo některé naopak zlevnily? Podívejme se na novinky, které zaujmou nejen čerstvé zájemce o hypotéky. Vezmeme to hezky podle abecedy.

Celá aktualita

Hypotéky v roce 2018: Čekají nás změny?

16. 1. 2018

Uplynulý rok 2017 přinesl v oblasti hypoték poměrně zásadní změny. Došlo k omezení poskytované maximální výše hypotéky a začaly růst úrokové sazby. Co nám přinese rok 2018? Čekají nás další velké změny? Chystá ČNB nová omezení? Jaká bude dostupnost hypoték? Pojďme se podívat na to, co nás čeká a nemine.

Celá aktualita

3 nejčastější otázky, které se týkají hypoték

18. 12. 2017

Pořídit si dnes vlastní bydlení rozhodně není snadné. Pokud nemáte dost vlastních peněz, nemáte štědré rodiče nebo jste nezdědili byt po příbuzných, čekají vás se získáním hypotéky nemalé strasti. Připravte se předem na různé situace, které vás mohou potkat.

Celá aktualita

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

1 2 3 »

;