Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Jak si naplánovat splácení hypotéky

Aktuality

Jak si naplánovat splácení hypotéky

3. 9. 2013 Hypotéky

Chystáte se koupit dům či byt a potřebujete ke koupi hypotéku? Poohlížíte se po různých institucích, které by Vám eventuelně mohly hypotéku poskytnout, ale nebaví Vás je obíhat? Jste na správných stránkách. Na xhypoteka.cz Vám pomůžeme porovnat jednotlivé hypotéky a také hypoteční úvěr získat, aniž byste museli osobně do banky. Teď už jen zbývá jediná věc, a to naplánovat splácení hypotéky.

Náš tip: "Ušetřete spoustu času se zjištěním hypotéky. Pomůžeme Vám nejen porovnat a vybrat typ hypotéky, ale dokonce za Vás hypotéku i vyřídíme."

Splátky hypotéky

Bydlení je jednou z nejdůležitějších věcí v našem životě, a proto je potřeba o něj pečovat. Zvláště pokud si na vlastní bydlení musíme vzít hypotéku. Než si úvěr zřídíme, je potřeba mít dobře promyšlenou částku, kterou skutečně potřebujeme a především si propočítat, jestli nám bude náš příjem stačit na řádné splácení hypotečního úvěru. Nezapomeňte, že nebudete splácet jen hypotéku, ale i další poplatky, jako jsou energie, pojištění atd. Opravdu si sedněte a spočítejte, aby Vám vaše finanční prostředky vystačily.

A přemýšlíte, kde se dá ušetřit? S úspory.cz můžete ušetřit i stovky korun měsíčně! Najděte si chvilku a porovnejte své finanční produkty.

Hodnocení článku:

Podobné články

Hypotéky v roce 2018: Čekají nás změny?

16. 1. 2018

Uplynulý rok 2017 přinesl v oblasti hypoték poměrně zásadní změny. Došlo k omezení poskytované maximální výše hypotéky a začaly růst úrokové sazby. Co nám přinese rok 2018? Čekají nás další velké změny? Chystá ČNB nová omezení? Jaká bude dostupnost hypoték? Pojďme se podívat na to, co nás čeká a nemine.

Celá aktualita

3 nejčastější otázky, které se týkají hypoték

18. 12. 2017

Pořídit si dnes vlastní bydlení rozhodně není snadné. Pokud nemáte dost vlastních peněz, nemáte štědré rodiče nebo jste nezdědili byt po příbuzných, čekají vás se získáním hypotéky nemalé strasti. Připravte se předem na různé situace, které vás mohou potkat.

Celá aktualita

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

1 2 3 »