Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?
Aktuality

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016 Hypotéky Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Vezměte si delší hypotéku

Z pohledu posuzování klienta a jeho schopností splácet, je pro banku klíčový klientův příjem a výše splátek uvažovaného hypotéčního úvěru. Pokud zvolíte delší hypotéku, splátky budou nižší a vaše šance na získání úvěru se tak zvyšuje. Podle expertů je mohou na 30letou hypotéku na běžné startovací bydlení díky nízkým splátkám dosáhnout i lidé s menšími příjmy. Mladí lidé mohou zvolit (pokud to banka nabízí) i progresivní splácení, kdy se výše splátky každý rok zvyšuje a kopíruje tak i eventuální nárůst klientova příjmu.

Přizvěte manželku či manžela

O hypotéku můžete požádat také s manželem či manželkou, přítelem, zkrátka dalším členem domácnosti. V takovém případě se sečtou disponibilní příjmy obou žadatelů a šance na získání hypotéky je tedy vyšší.

Vhodně zvolte nemovitost

Hypotéční úvěr je zpravidla zajištěn nemovitostí, kterou si za půjčené peníze pořizujete. S ohledem na to se vyplatí pořizovat vždy takovou nemovitost, u níž můžete předpokládat, že její hodnota poroste. Banka samozřejmě potenciální růst hodnoty nemovitosti zvažuje. Pokud je kupovaný dům či byt kvalitní a v dobré lokalitě, můžete na ni získat hypotéku třeba i ve stoprocentní výši ceny.

Vyřešte a splaťte své další úvěry

Při žádosti o hypotéku je dobré mít vyřešeny všechny své stávající úvěry. Všechny finanční závazky, které aktuálně máte, totiž snižují vaši bonitu. Jedná se hlavně o další úvěry, leasing atd. Trochu problematické může v tomto směru podle názoru odborníků být i stavební spoření a to i v případě, pokud si na něm ani nespoříte. Před tím, než si vezmete hypotéku, proto raději všechny své dluhy splaťte, nebo alespoň konsolidujte.

Buďte zaměstnaní

Tato rada už je spíš teoretická, ale také na ní něco je. Nejlepší vyhlídky získat hypotéku mají zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou a nadprůměrným příjmem. Zaměstnancům se také příjmy lépe dokazují – stačí jim předložit příslušné potvrzení od zaměstnavatele. Ti, kdo pracují na živnostenský list, to mají těžší. Jejich příjmy totiž banka zkoumá na základě daňového přiznání.

Neberte si hypotéku „na krev“

Lidé si často berou hypotéku v takové výši, která jen tak tak odpovídá jejich finančním možnostem. Splátky vysoké hypotéky pak rodinný rozpočet příliš zatěžují a v případě nenadálého výpadku se tito klienti mohou dostat do finančních problémů. Hypotéku snáze získáte, pokud úvěr bude v poměru k vašim příjmům spíše menší. Znamená to ale se také trochu uskromnit v nakupované nemovitosti – koupit menší či starší dům nebo byt, nebo třeba volit lokalitu dále od velkého města.

Štítky: hypoteční úvěry | hypotéky online | nejlevnější hypotéka | nízké úrokové sazby u hypoték | úvěry na bydlení |

Hodnocení článku:

Podobné články

Žádáte o hypotéku? Banky si vás důkladně proklepnou

8. 6. 2018

Česká národní banka tlačí na banky, aby se ještě více zaměřily na bonitu žadatelů o hypotéku. To znamená, že získání hypotéky komplikuje nejen maximální výše hypoték, ale také schopnost splácet. Důslednou kontrolou bankovních úředníků prochází úplně vše od příjmů až po výdaje domácnosti.

Celá aktualita

Zájem o hypotéky klesá. Důvodem je zdražování

5. 3. 2018

Posledních pár let měli poskytovatelé hypoték doslova žně. Nízké úrokové sazby hypoték nalákali spousty zájemců investovat do vlastního bydlení. Od loňského roku však hypotéky začaly pomalu a jistě zdražovat. Není divu, že ve spojení s rostoucími cenami nemovitostí klesá zájem o hypotéky.

Celá aktualita

Hypotéky v roce 2018: Které banky podražily?

12. 2. 2018

Ceny nemovitostí dlouhodobě rostou. To samé platí pro úrokové sazby u hypoték. Jak se situace změnila na začátku letošního roku? Podražily všechny banky, nebo některé naopak zlevnily? Podívejme se na novinky, které zaujmou nejen čerstvé zájemce o hypotéky. Vezmeme to hezky podle abecedy.

Celá aktualita

Hypotéky v roce 2018: Čekají nás změny?

16. 1. 2018

Uplynulý rok 2017 přinesl v oblasti hypoték poměrně zásadní změny. Došlo k omezení poskytované maximální výše hypotéky a začaly růst úrokové sazby. Co nám přinese rok 2018? Čekají nás další velké změny? Chystá ČNB nová omezení? Jaká bude dostupnost hypoték? Pojďme se podívat na to, co nás čeká a nemine.

Celá aktualita

3 nejčastější otázky, které se týkají hypoték

18. 12. 2017

Pořídit si dnes vlastní bydlení rozhodně není snadné. Pokud nemáte dost vlastních peněz, nemáte štědré rodiče nebo jste nezdědili byt po příbuzných, čekají vás se získáním hypotéky nemalé strasti. Připravte se předem na různé situace, které vás mohou potkat.

Celá aktualita

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

1 2 3 »

;