Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Kde si přes léto vzít hypotéku

Aktuality

Kde si přes léto vzít hypotéku

7. 5. 2012 Hypotéky

Na rozdíl od teplot jsou v posledních týdnech úrokové míry hypotečních úvěrů stále příznivě dole. A ani v nejbližší době to nevypadá na změnu. O tom jak to v současnosti vypadá na hypotečním trhu, asi nejlépe vypovídá příklad, kdy za hypotéku ve výši 2 milióny Kč je možné zaplatit měsíčně pod 10 tisíc Kč. Což je přibližně o tisíc korun méně, než u úvěrů na bydlení uzavřených před rokem.

Novinkou na hypotečním trhu je určitě pokles úrokové míry u 100% hypoték a hypoték bez dokazování příjmů. Např. Hypoteční banka snížila úrok u 100% úvěru o půl procenta a úrok u hypoték bez dokazování příjmů dokonce o 2 %. Tisková mluvčí Hypoteční banky Rita Gabrielová se k tomu vyjádřila takto: „Obě zmíněné hypotéky patřily z hlediska úrokových sazeb k těm nejpřísněji nastaveným. Úrokové sazby tu byly v té úrovni, že z hlediska klienta představovaly méně dosažitelný produkt, což se ukazovalo i v následné produkci těchto hypoték. Z pohledu rizikovosti jsme i nadále velmi opatrní, nicméně na jaře letošního roku jsme přísné podmínky přehodnotili a více je přizpůsobili optimistickému nastavení trhu. Z tohoto důvodu se může jevit úprava úrokových sazeb u 100% hypoték a hypoték bez příjmu jako razantní.“

Které banky nabízí sazby pod 4 % s tříletou fixací?

 • UniCredit Bank – 3,79 % u hypoték do 85 % zastavované nemovitosti
 • Wüstenrot – 3,84 u hypoték do 70 % zastavované nemovitosti (v rozmezí 70 % až 85 % se připočítává 0,25 %)
 • Raiffeisenbank– 3,99 % (výsledná úroková míra se však od minima může lišit)
 • GE Money Bank – 3,99 % u hypoték do 85 % zastavované nemovitosti. (GE Money však poskytuje hypotéky pouze do 80 %)
 • LBBW Bank – 3,99 % u hypoték do 70 % zastavované hodnoty. (Od 70 % do 90 % stoupá sazba na 4,29 %)

V poslední době jsou také velmi oblíbené hypoteční úvěry s variabilní sazbou. Je tomu především proto, že už od loňského roku se tyto půjčky drží na historicky nejnižších hodnotách. Každý kdo má hypotéku s variabilní sazbou tak uspoří několik stovek měsíčně.

U těchto úvěrů není žádné fixační období a jejich úroková míra je spojena s mezibankovní úrokovou mírou PRIBOR, za kterou si banky mezi sebou půjčují finanční prostředky. Banky, které nabízí hypoteční úvěry s variabilní sazbou:

 • GE Money Bank
 • Hypoteční banka
 • LBBW Bank
 • mBank
 • Oberbank
 • Raiffeisenbank
 • UniCredit Bank

Pokud se chcete o hypotékách dozvědět víc, můžeme Vám poradit zde.

Vybrané variabilní hypotéky vázané na měsíční PRIBOR

BankaVariabilní sazbaVýše úvěru hodnoty zastavované nemovitosti
UniCredit Bank2,55 %85 %
LBBW Bank CZ2,90 %90 %
mBank2,99 %50 %
GE Money Bank2,99 %80 %

Zdroj: Finance.cz

Hodnocení článku:

Podobné články

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

1 2 3 »