Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Lze si vzít hypotéku na nemovitost v zahraničí?

Aktuality

Lze si vzít hypotéku na nemovitost v zahraničí?

17. 9. 2013 Hypotéky Už Vás také někdy napadlo při cestách po cizích zemích, jaké by to bylo, koupit si domek na nějakém pěkném místě u moře či v horách? Nemusí jít pouze o představu. Koupě nemovitosti v zahraničí není vůbec nereálná a dokonce na ni můžete získat hypoteční úvěr v české bance.

Nákup nemovitosti v zahraničí může být splněným snem i zajímavou finanční investicí, pokud se jedná o nemovitost v atraktivní lokalitě. Ideální je kombinovat takto koupenou nemovitost k vlastnímu užití, a pokud tam nejste, i k pronajímání. Peníze z pronájmu mohou často pokrýt i celou hypoteční splátku.

Ceny nemovitostí v zahraniční

Vývoj ceny nemovitostí je velmi podobný vývoji u nás. To znamená, že ceny nemovitostí v současné době klesají nejen u nás, ale v celé Evropě. V průměru klesly ceny až o 5,6 procent. Nejvýraznější pokles byl zaznamenán v Polsku, Slovinsku, Litvě, Maďarsku a Rumunsku. Naopak nejstabilnější ceny nemovitostí jsou v Bulharsku, Lotyšsku, Portugalsku a Slovensku.

Náš tip: “Porovnejte si všechny nabídky hypoték na Úspory.cz.”

České banky nabízí hypotéky na nemovitosti v zahraničí

Pokud máte dostatečnou bonitu, není problém získat hypotéku u české banky. Jedinou podmínkou je zástava nemovitostí ležící na území v České republice. Samozřejmě je také třeba počítat s tím, že vyřízení hypotéky bude administrativní náročnější, a proto bude probíhat déle než u hypotéky na nemovitost v ČR. Ideální je vybrat si banku, která má pobočky přímo v zemi, v níž jste si nemovitost vyhlédli.

Na finanční situaci je také závislá sazba, minimální vklad a další podmínky (délka úvěru, výše úvěru, vybraná zemi, atd.). Zpravidla banky poskytují hypotéku ve výši od 60 do 70 procent odhadní ceny nemovitosti./

Bezpečnější je využít spolupráce s realitní kanceláří

Vybranou nemovitost si můžete koupit na vlastní pěst nebo za pomoci místní realitní kanceláře. Druhá varianta bývá sice dražší, ale zase bezpečnější hlavně proto, že realitní kancelář bude mnohem lépe znát podmínky dané země.

V žádném případě však nepodepisujte nic, čemu zcela nerozumíte. Pokud si nejste jistí perfektní znalostí cizího jazyka, určitě se vyplatí využít služeb profesionálního překladatele.

Hodnocení článku:

Podobné články

Hypotéky v roce 2018: Čekají nás změny?

16. 1. 2018

Uplynulý rok 2017 přinesl v oblasti hypoték poměrně zásadní změny. Došlo k omezení poskytované maximální výše hypotéky a začaly růst úrokové sazby. Co nám přinese rok 2018? Čekají nás další velké změny? Chystá ČNB nová omezení? Jaká bude dostupnost hypoték? Pojďme se podívat na to, co nás čeká a nemine.

Celá aktualita

3 nejčastější otázky, které se týkají hypoték

18. 12. 2017

Pořídit si dnes vlastní bydlení rozhodně není snadné. Pokud nemáte dost vlastních peněz, nemáte štědré rodiče nebo jste nezdědili byt po příbuzných, čekají vás se získáním hypotéky nemalé strasti. Připravte se předem na různé situace, které vás mohou potkat.

Celá aktualita

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

1 2 3 »