Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Nastává období ideální pro hypotéky. Banky přichází s akčními nabídkami

Aktuality

Nastává období ideální pro hypotéky. Banky přichází s akčními nabídkami

16. 9. 2013 Hypotéky Podzim je obvykle obdobím vhodným pro sjednání hypotéky. Banky před koncem roku usilují o nové klienty, a proto právě na podzim přichází se zajímavými slevami na úrokových sazbách či poplatcích.

V současné chvíli víme o akčních nabídkách u sedmi finančních ústavů. Další banky chystají akce na říjen. Například Equa bank nabízí klientům hypotéky se slevou 0,3 procenta z úrokové sazby a u vybraných hypoték i vyřízení zdarma. S nulovými poplatky a výhodnější úrokovou sazbou přichází také Komerční banka. Ta do 15. listopadu garantuje sazbu 2,99 procent u hypotéky s tříletou fixací. Ještě nižší úrok ve výši 2,29 procenta nabízí GE Money bank. Nabídku mohou zájemci využít do 13. října. „Bez poplatku mohou také využít dílčí mimořádné splátky mimo termín otočky až do výše 25 procent z celkové výše vyčerpaného úvěru, nejdříve však po dvanácti anuitních splátkách a poté po každých dalších šesti měsících,“ doplňuje Pavel Zúbek z GE Money Bank.

Náš tip: “Hypotéku na míru najdete na Úspory.cz.”

Také Česká spořitelna přichází s výhodnou nabídkou v podobě garantované sazby 3,09 procent a odhadem nemovitosti zdarma. Česká spořitelna si však klade podmínku, kterou je pojištění schopnosti splácet. „Mladým klientům do 30 let pak nabízíme do 30. září službu Variabilita splátek zdarma k hypotékám do dvou miliónů korun s fixací na pět a více let spláceným z aktivního účtu u České spořitelny,“ uvedla Veronika Jančová z České spořitelny.

Další nabídky očekáváme v říjnu

Další banky mají naplánované akce, které představí v následujícím měsíci říjnu. Raiffeisenbank chystá tradiční Hypoteční dny. Podrobnější informace nejsou zatím známé.

Podobně na tom jsou Wüstenrot a LBBW Bank. „Jak u úvěrů od stavební spořitelny, tak u hypoték připravujeme podzimní akční nabídku, která by měla platit od 1. října. Definitivní podmínky však budou schváleny až v průběhu září,“ řekla Helena Dušková z Wüstenrotu.

Se slevami přichází také stavební spořitelny

S výhodnými podzimními slevami přichází také některé stavební spořitelny. V současné chvíli nabízí slevové akce Modrá pyramida a Stavební spořitelna. Modrá pyramida si pro klienty připravila akční nabídku Hypoúvěr s garancí úrokové sazby 3,34 procent. Stavební spořitelna zas nabízí speciální úvěr s úrokovou sazbou 5,99 procent při splatnosti osmi let. Obě nabídky mají omezenou platnost.

Hodnocení článku:

Podobné články

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

1 2 3 »