Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Nízké úrokové sazby u hypoték opět útočí na české domácnosti

Aktuality

Nízké úrokové sazby u hypoték opět útočí na české domácnosti

18. 7. 2013 Hypotéky

Letošní rok se nese ve znamení levných hypoték. Už od ledna totiž stabilně klesají úrokové sazby u klasických hypotečních úvěrů. Je tak vhodná doba pro poslání žádosti o půjčku na bydlení popřípadě její refinancování.

ilu

Přestože už to v uplynulých měsících vypadalo tak, že úroková míra dosáhla svého minima, dočkali jsme se dalšího překvapení. Banky nadále zlevňují. Téměř všichni poskytovatelé hypoték nabízí při pětileté fixaci úrokovou míru pod 3 %. Toto je dobrá zpráva především pro ty, kteří mají letos v úmyslu refinancovat svou hypotéku.

Náš tip: „Více o refinancování hypotečního úvěru naleznete zde.“

Radovat se mohou i ti z Vás, kteří o půjčku žádáte poprvé. Kromě nízkého úroku nahrává do karet spotřebitelům také hromadné rušení poplatků za vedení úvěrového účtu. Některé bankovní společnosti tento poplatek přestaly vybírat po hromadné žalobě českých spotřebitelů inspirované kauzou v Německu.

Ze sazebníků bank mizí poplatky za vedení úvěrového účtu

Ne každá banka ovšem poplatek zrušila. Místo toho vybrané společnosti vyhlašují „poplatkové prázdniny“. A přestože tyto prázdniny měly skončit před zahájením těch školských a studentských prázdnin, část finančních institucí tuto akci prodlužuje.

Proč je tomu tak, a jak poplatkové prázdniny fungují, vysvětluje v tiskové zprávě Giovanni Guidi, ředitel osobního bankovnictví UniCredit Bank: „Z důvodu velkého zájmu ze strany klientů jsme se rozhodli prodloužit jedinečnou nabídku poplatkové dovolené. U všech hypotečních a spotřebitelských úvěrů sjednaných do konce srpna nebudeme po celou dobu trvání smlouvy účtovat měsíční poplatek za správu a vedení úvěru. Klientům, kteří chtějí refinancovat svou hypotéku, navíc nabízíme zajištění odhadu nemovitosti zcela zdarma nebo akceptujeme původní odhad. U spotřebitelských úvěrů odměníme dobře splácející klienty atraktivní úrokovou sazbou od 4,9 % p.a.“

Lze nalézt také takové banky, které nyní nabízí dva hypoteční produkty. Jeden s poplatky a s nižší úrokovou mírou a jeden bez poplatků, ale dražší. O nabídce jednotlivých bank se můžete přesvědčit sami, pokud využijete našeho online porovnání hypoték.

Hodnocení článku:

Podobné články

Hypotéky v roce 2018: Čekají nás změny?

16. 1. 2018

Uplynulý rok 2017 přinesl v oblasti hypoték poměrně zásadní změny. Došlo k omezení poskytované maximální výše hypotéky a začaly růst úrokové sazby. Co nám přinese rok 2018? Čekají nás další velké změny? Chystá ČNB nová omezení? Jaká bude dostupnost hypoték? Pojďme se podívat na to, co nás čeká a nemine.

Celá aktualita

3 nejčastější otázky, které se týkají hypoték

18. 12. 2017

Pořídit si dnes vlastní bydlení rozhodně není snadné. Pokud nemáte dost vlastních peněz, nemáte štědré rodiče nebo jste nezdědili byt po příbuzných, čekají vás se získáním hypotéky nemalé strasti. Připravte se předem na různé situace, které vás mohou potkat.

Celá aktualita

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

1 2 3 »