Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Novinky letošního podzimu mezi hypotékami

Aktuality

Novinky letošního podzimu mezi hypotékami

20. 10. 2013 Hypotéky Díky klesajícím úrokovým sazbám v letošním roce je zájem o hypotéky stále vysoký. Za první pololetí narostl hypoteční trh téměř o 20 procent. Za tuto dobu poskytly hypoteční banky přes 44 tisíc hypotečních úvěrů v celkové výši 71,79 miliard korun. Tyto údaje zveřejnilo Ministerstvo pro místní rozvoj

Rekonstrukce starších domků vedou

Hypoteční banka zveřejnila výsledky průzkumu v oblasti hypotečních úvěrů. Zjistila, že velké množství úvěrů je použito především na rekonstrukci starších rodinných domů. Průměrně si v tomto případě klienti půjčují 1,2 miliónů korun. Hypotéky také lidé využívají často k rekonstrukci a ke zvelebování svého bydlení. Na rekonstrukce si lidé berou hypotéky v průměrné výši 800 tisíc korun.

Rekonstrukce domků se dějí nejvíce ve Středočeském kraji. Nejdražší rekonstrukce se zas provádí v hlavním městě Praha, na kterou si průměrně berou klienti až 1,9 miliónu korun.

Akční nabídky letošního podzimu

Nabídka hypoték je v současné době velmi široká. Podívejme se na pár akčních nabídek, které se objevily, a které by Vás mohly zajímat. Například Česká spořitelna nabízí Letní hypotéku se sazbou 3,29 procent. Pokud si ji však sjednáte zároveň s pojištěním schopnosti splácet, získáte výhodnější sazbu ve výši 3,09 procent. GE Money Bank až do 13. října nabízí hypotéku nad 2 milióny korun se sazbou 2,29 procent, přičemž k tomu získáte odhad nemovitost a zpracování úvěru zdarma. Fio banka poskytuje hypotéku se sazbou od 2,79 procent.

Při splnění dalších podmínek je možné získat slevu 0,5 procent. Úroková sazba u hypotéky s tříletou fixací od Komerční banky se pohybuje na 2,99 procentech. Zpracování hypotéky, ocenění nemovitosti a správa úvěrového účtu je navíc zdarma. Podobné podmínky nabízí tak UniCredit Bank. Hypotéky od Wüstenrot můžete získat s úrokovou sazbou 2,59 procent od výše 1,3 miliónu korun. Pokud si k hypotéce sjednáte životní a majetkové pojištění, můžete získat další slevu.

Hodnocení článku:

Podobné články

Hypotéky v roce 2018: Čekají nás změny?

16. 1. 2018

Uplynulý rok 2017 přinesl v oblasti hypoték poměrně zásadní změny. Došlo k omezení poskytované maximální výše hypotéky a začaly růst úrokové sazby. Co nám přinese rok 2018? Čekají nás další velké změny? Chystá ČNB nová omezení? Jaká bude dostupnost hypoték? Pojďme se podívat na to, co nás čeká a nemine.

Celá aktualita

3 nejčastější otázky, které se týkají hypoték

18. 12. 2017

Pořídit si dnes vlastní bydlení rozhodně není snadné. Pokud nemáte dost vlastních peněz, nemáte štědré rodiče nebo jste nezdědili byt po příbuzných, čekají vás se získáním hypotéky nemalé strasti. Připravte se předem na různé situace, které vás mohou potkat.

Celá aktualita

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

1 2 3 »