Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Porostou úrokové sazby u hypoték či nikoliv?

Aktuality

Porostou úrokové sazby u hypoték či nikoliv?

14. 3. 2014 Hypotéky Loňský rok byl pro hypotéky zlomový. Úrokové sazby klesly na krátkou chvíli pod 3 procenta a kolem této hranice se pohybují i nadále. Podobný vývoj očekávají hypoteční odborníci také v letošním roce. Dle jejich názoru se budou úrokové sazby pohybovat v rozpětí 3 až 3,2 procenta.

Ačkoliv se úrokové sazby zvedly ze dna, vývoj úrokových sazeb stále pokračuje v trendu nižších úrokových sazeb lehce nad 3 procenta. Loňský rok přinesl rekordní pokles úrokových sazeb až 2,95 procent. Na tuto sazbu se pravděpodobně banky letos nedostanou, ale i přesto zůstanou úrokové sazby pro klienty stále velmi výhodné. Informaci poskytla poradenská společnost DataLife.

Úrokové sazby neporostou ani v letošním roce

Lidé, kteří se zajímají o hypotéky, určitě uvítají dobrou zprávu ohledně pohybu úrokových sazeb u hypoték. Obavy z nárůstu sazeb by se ani v letošním roce neměly naplnit. Zatím všechny ekonomické ukazatele jednoznačně nasvědčují tomu, že se úrokové sazby v letošním roce budou pohybovat v příjemném rozmezí 3 až 3,2 procenta. Až do konce roku 2014 není očekáván výrazný nárůst nad tuto hodnotu.

„Vývoj roku 2014 se dá těžko odhadovat. Minulý rok výrazně překročil naše očekávání a potvrdil, že přesné odhady je na začátku roku těžké predikovat. Navazujeme na v pořadí čtvrtý rok růstu hypotečního trhu v situaci příznivých úrokových sazeb a stabilních cen nemovitostí. Celkovou produkci bude i nadále ovlivňovat trend refinancování,“ řekl Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky.

Únor - měsíc akci

Na počátku roku a na podzim přichází banky s řadou zajímavých akci. Obvykle je to únor, kdy se banky začínají předhánět v nabízení různých akčních nabídek. Vzhledem k tomu, že 1. ledna 2014 vstoupil v platnost nový občanský zákoník, je možné lehké zpoždění. Například Česká spořitelna začala nabízet hypotéky s výhodnější úrokovou sazbou v rámci své akce “Hypodny”. Zvýhodněné úrokové sazby nabízí také Sperbank. Prodej hypoték nově také zahájí Air bank.

Hodnocení článku:

Podobné články

Hypotéky v roce 2018: Čekají nás změny?

16. 1. 2018

Uplynulý rok 2017 přinesl v oblasti hypoték poměrně zásadní změny. Došlo k omezení poskytované maximální výše hypotéky a začaly růst úrokové sazby. Co nám přinese rok 2018? Čekají nás další velké změny? Chystá ČNB nová omezení? Jaká bude dostupnost hypoték? Pojďme se podívat na to, co nás čeká a nemine.

Celá aktualita

3 nejčastější otázky, které se týkají hypoték

18. 12. 2017

Pořídit si dnes vlastní bydlení rozhodně není snadné. Pokud nemáte dost vlastních peněz, nemáte štědré rodiče nebo jste nezdědili byt po příbuzných, čekají vás se získáním hypotéky nemalé strasti. Připravte se předem na různé situace, které vás mohou potkat.

Celá aktualita

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

1 2 3 »