Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Refinancovat? Ano, ale ve správný čas

Aktuality

Refinancovat? Ano, ale ve správný čas

10. 4. 2013 Hypotéky

Letošní rok je pro refinancování hypoték jedním z nejlepších za poslední dekádu. Nízké úrokové sazby lákají tisíce klientů, kteří se už těší na výrazné úspory na splátkách a poplatcích. Refinancovat by ovšem měli pouze ti, kterým letos končí doba fixace.

Refinancování

„Jedinečná příležitost.“ Asi tak hodnotí banky současný vývoj úrokové míry z pohledu klientů. Od konce roku 2012 se úrokové sazby drží na historických minimech a letos na jaře spadly dokonce pod 3 %. Banky toho využívají a snaží se přesvědčit klienty, aby právě u nich refinancovali své úvěry. Slibují tisícové úspory a řadu dalších výhod. Podle UniCredit bank letos může končit doba fixace až 100 tisícům klientů. Podle výzkumů by až polovina všech těchto spotřebitelů mohla mít zájem o refinancování hypotéky.

Pokud Vám tedy letos končí doba fixace, určitě se podívejte, co nabízí konkurence a kolik můžete ušetřit na splátkách. V ten rok, kdy končí fixační období, můžete celou hypotéku zdarma předčasně splatit.

Náš tip: „Více o refinancování najdete na našem online refinancování

Hypotéku můžete samozřejmě refinancovat i v případě, že Vám doba fixace letos nekončí. V takovém případě doporučujeme před samotným refinancováním zjistit, kolik zaplatíte na poplatcích za předčasné splacení hypotečního úvěru. Banky při určování výše poplatku při předčasném splacení v době fixace vychází nejčastěji ze zůstatku úvěru. A platí se jeho procentní část za každý započatý rok zbývající do konce fixace. Mnohým klientům se proto refinancování nevyplatí. Výše poplatků prostě přebije budoucí úsporu na splátkách.

Jak dobře refinancovat

Refinancování hypotéky je dokonce jednodušší než vyřízení nové smlouvy. Ve většině případů totiž můžete použít všechny materiály, které jste využili při získání původní hypotéky. Samotné banky navíc často nabízí, že většinu administrativy vyřídí za klienty. Nejdůležitější je tedy najít nejlevnější banku. Zajímat by Vás nejvíce měla především výše úrokové sazby. Na ní totiž můžete získat největší úsporu. Určitě se také podívejte na výši poplatků.

Čím dříve tím lépe

Nabídku jednotlivých bank můžete porovnat již dnes. Nezáleží přitom, jestli Vám končí fixace za měsíc nebo na konci roku. Banky totiž garantují úrokové sazby až jeden rok dopředu. Z toho vyplývá, že ať budete refinancovat v červnu nebo v prosinci, úrok zůstane stejný.

Hodnocení článku:

Podobné články

Hypotéky v roce 2018: Čekají nás změny?

16. 1. 2018

Uplynulý rok 2017 přinesl v oblasti hypoték poměrně zásadní změny. Došlo k omezení poskytované maximální výše hypotéky a začaly růst úrokové sazby. Co nám přinese rok 2018? Čekají nás další velké změny? Chystá ČNB nová omezení? Jaká bude dostupnost hypoték? Pojďme se podívat na to, co nás čeká a nemine.

Celá aktualita

3 nejčastější otázky, které se týkají hypoték

18. 12. 2017

Pořídit si dnes vlastní bydlení rozhodně není snadné. Pokud nemáte dost vlastních peněz, nemáte štědré rodiče nebo jste nezdědili byt po příbuzných, čekají vás se získáním hypotéky nemalé strasti. Připravte se předem na různé situace, které vás mohou potkat.

Celá aktualita

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

1 2 3 »