Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Sazby u hypoték opět prolomily rekord

Aktuality

Sazby u hypoték opět prolomily rekord

21. 7. 2014 Hypotéky Na počátku letošního roku odborníci předvídali pomalý nárůst hypotečních úrokových sazeb. Vývoj sazeb je však zcela opačný a v květnu byl zaznamenán další rekord. Průměrná úroková sazba u hypotečních úvěrů opět poklesla a to na neuvěřitelných 2,81 procent.

V květnu došlo k dalšímu prolomení rekordu u úrokových sazeb a Češi mohli sehnat nejlevnější hypotéku na nové bydlení v celé své historii. Tento údaj zveřejnila společnost Fincentrum Hypoindex, která vývoj průměrné sazby u hypoték monitoruje již od roku 2003.

Zájem o hypotéky roste

Díky nízkým úrokovým sazbám a široké nabídce nemovitostí narůstá zájem o hypotéky. V květnu si hypotéku sjednalo 8 103 nových zákazníků, což je o 910 lidí více než v dubnu. To platí také pro celkové objemy půjček, které oproti dubnu vzrostly o 1,5 miliardy korun na současných 13,423 miliardy korun.

Fincentrum očekává další pokles průměrné sazby a to z důvodu akčních nabídek bank. Ty platí nejen v květnu, ale také v červnu. Tento současný vývoj bude mít vliv i do budoucna. "Klienti, kteří splácejí hypotéky za současné sazby a které navíc banky naučily, že si mohou říci o výraznou slevu, už nebudou ochotni přijmout pasivně jakoukoliv sazbu při budoucích vyšších úrovních," vysvětlil nám Josef Rajdl, analytik Fincentra.

Banky vedou konkurenční boj o nové zákazníky

Na současný stav úrokových sazeb u hypoték má vliv zejména konkurenční boj o zákazníky. České banky lákají nové zákazníky na nejrůznější výhodné akční nabídky a nízké úrokové sazby. Jednu z nejnižších sazeb nyní nabízí UniCredit Bank a to 1,99 procenta ročně s dvouletou fixací. U jednoletých však nabízí úrokovou sazbu ve výši čtyř procent.

Další banka Česká spořitelna byla první, která překročila hranici 2,81 procenta. V případě sjednání hypotéky přes sociální síť Facebook mohou zákazníci získat sazbu od 2,38 procenta.

Náš tip: Porovnejte si aktuální nabídku úrokových sazeb hypoték od všech českých bank na Úspory.cz.

Hodnocení článku:

Podobné články

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

1 2 3 »