Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

Aktuality

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017 Hypotéky Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Realitní kancelář: Ano či ne?

Prodej nemovitosti samozřejmě můžete svěřit do rukou zkušeného a znalého realitního makléře. Tato varianta je lepší, nemáte-li čas se prodeji věnovat sami nebo nemáte žádné zkušenosti. Realitní kancelář vybírejte velmi pečlivě. Nejlepší je obrátit se na renomovanou realitní kancelář, která se vám bude věnovat na 100 % a zájemce bude vyhledávat opravdu aktivně. Vyplatí se přečíst si recenze.

Plánujete nové bydlení na úvěr?
Porovnejte si hypotéky a vyberte tu pravou.

Porovnat hypotéky

Exkluzivity se nebojte. Za prvé realitní kancelář se bude prodeji vaší nemovitosti věnovat výrazně lépe, bude-li ji mít na starosti jako jediná a nebude se muset obávat, že ji v prodeji předběhne dalších deset kanceláří. Za druhé ani samotní kupující nejsou nadšeni, když vybranou nemovitost vidí na realitních serverech u různých kanceláři. Nejméně důvěryhodné je, pokud se u jednotlivých nabídek liší kupní cena.

 

Příprava nemovitosti k prodeji má smysl

První dojem je důležitý. Hodně lidí dělá chybu, že nafotí byt tak, jak leží a stojí. Výsledkem jsou neprofesionální fotografie neuklizeného bytu, v němž je hromada přebytečných věcí. Špatné fotografie přitom případného zájemce dokáží snadno odradit. Dnes se hodně hovoří o tzv. home stagingu, který představuje jednoduchou a hlavně levnou úpravu interiéru k prodeji. Nelekejte se, nikdo vás nebude nutit do finančně náročné rekonstrukce, která by se vám stejně nevyplatila.

Hlavním cílem dobrého home stagingu je vylepšení prvního dojmu a zvýšení pravděpodobnosti úspěšného prodeje za co nejméně peněz. Podle odborníků by měla prodávaná nemovitost připomínat neosobní čistý hotelový pokoj. Prvním krokem je zbavit nemovitost všech osobních a zbytečných věcí. Kupující totiž nejde na návštěvu, nepotřebuje se u vás cítit jako doma, ale chce si vybranou nemovitost představit jako svůj nový domov. Následuje důkladný úklid, vymalování a případně i drobné opravy (rozbitá podlaha, kachličky, poškrábané dveře apod.)

Posledním krokem je vhodná úprava interiéru, která spočívá ve správném rozmístění nábytku a vhodných dekorací. S home stagingem vám mohou pomoci specializované agentury, které se na úpravy interiérů přímo specializují.

 

Buďte připravení a neskrývejte informace

Pokud chcete nemovitost prodat opravdu dobře, buďte připraveni na každou situaci a na každou otázku. Nezapomeňte, že pro kupujícího koupě představuje významnou životní investici, a pokud si nebude 100% jistí, nemovitost nekoupí. Na prohlídky sebou berte složku obsahující veškeré důležité dokumenty související s nemovitostí. Vážného zájemce mohou zajímat již na první prohlídce. Jedná se například o list vlastnictví, zápis v katastru, nabývací tituly, prohlášení vlastníka, katastrální mapy a případně i návrh smlouvy.

Všechny potřebné dokumenty vám pomůže připravit dobrý právník nebo realitní makléř z vybrané realitní kanceláře. Hodí se i případné údaje o plánovaných rekonstrukcí bytového domu či o hospodaření společenství vlastníků. Chytré je provedení technické inspekce, která zvýší vaší důvěryhodnost.

 

Štítky: bydlení | prodej bytu | prodej domu | prodej nemovitosti s hypotékou |

Hodnocení článku:

Podobné články

Hypotéky v roce 2018: Které banky podražily?

12. 2. 2018

Ceny nemovitostí dlouhodobě rostou. To samé platí pro úrokové sazby u hypoték. Jak se situace změnila na začátku letošního roku? Podražily všechny banky, nebo některé naopak zlevnily? Podívejme se na novinky, které zaujmou nejen čerstvé zájemce o hypotéky. Vezmeme to hezky podle abecedy.

Celá aktualita

Hypotéky v roce 2018: Čekají nás změny?

16. 1. 2018

Uplynulý rok 2017 přinesl v oblasti hypoték poměrně zásadní změny. Došlo k omezení poskytované maximální výše hypotéky a začaly růst úrokové sazby. Co nám přinese rok 2018? Čekají nás další velké změny? Chystá ČNB nová omezení? Jaká bude dostupnost hypoték? Pojďme se podívat na to, co nás čeká a nemine.

Celá aktualita

3 nejčastější otázky, které se týkají hypoték

18. 12. 2017

Pořídit si dnes vlastní bydlení rozhodně není snadné. Pokud nemáte dost vlastních peněz, nemáte štědré rodiče nebo jste nezdědili byt po příbuzných, čekají vás se získáním hypotéky nemalé strasti. Připravte se předem na různé situace, které vás mohou potkat.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

1 2 3 »

;