Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> U hypoték opět padají rekordy

Aktuality

U hypoték opět padají rekordy

9. 6. 2014 Hypotéky Průměrná sazba u hypoték i nadále klesá. I přes opačná tvrzení odborníků, kteří předpovídali nárůst sazeb, klesla průměrná sazba opět pod tři procenta a v březnu se dokonce dostala na své minimum 2,93 procenta. Byl tak překonán rekord z loňského roku, kdy průměrná sazba klesla v červnu na 2,95 proce

Na přelomu roku se objevily názory odborníků, kteří tvrdili, že průměrná úroková sazba začne pomalu stoupat. To se však nestalo a naopak průměrná sazba překonala svůj rekord z loňského roku poté, co v březnu spadla na 2,93 procenta. Podle hypotečních expertů se hypoteční trh dostal v březnu pod své dno.

Za nízké sazby může konkurenční boj

Objemy uzavřených hypoték neustále rostou a oproti únoru byl zaznamenán nárůst o čtyři miliardy korun. "Ke snížení sazeb vedl stejně jako loni jarní konkurenční boj. Došlo tak k prohloubení dosavadního dna Fincentrum Hypoindexu při rekordních březnových objemech. Banky pokračují v akcích i v dubnu, kdy nejsou nijak výjimečné nabídky pětiletých fixací pod 2,6 procenta bez jakéhokoliv dodatečného produktu. Březnové dno tak nemusí být pro letošní rok konečné," řekl Josef Rajdl, vedoucí analytik společnosti Fincentrum.

Také ředitel společnosti Golem Finance Libor Ostatek potvrzuje, že současná situace na hypotečním trhu nemá ve své minulosti srovnání. "Efekt rekordně nízkých sazeb nejlépe vynikne v korunovém vyjádření. V tuto chvíli vychází měsíční splátka dvoumilionové hypotéky s dvacetiletou splatností při sazbě 2,93 procent na 11 022 korun. Přitom před pěti lety, kdy se sazby pohybovaly téměř na dvojnásobku, by klient za stejnou hypotéku zaplatil 13 939 korun, tedy o 2 917 korun více. Průměrná sazba tehdy činila 5,66 procent," vysvětluje.

Banky přichází se stále novými kampaněmi

Právě v jarních měsících banky přichází s marketingovými kampaněmi a akcemi. Některé banky dokonce snižují úrokové sazby plošně. Například Česká spořitelna nabízí garantovanou úrokovou sazbu 2,55 procenta pro ty, kteří si u České spořitelny navíc sjednají běžný účet a pojištění schopnosti splácet.

Komerční banka nabízí garantovanou úrokovou sazbu 2,79 procent u hypoték s tříletou až pětiletou fixací. Klienti KB navíc mají zpracování úvěru a ocenění nemovitosti zdarma. Raiffeisenbank nabízela výhodnou úrokovou sazbu v rámci Hypodnů. Levnější sazby nabízí také Equa bank.

Hodnocení článku:

Podobné články

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

1 2 3 »