Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Úrokové sazby hypoték klesají. Dosáhnou historického rekordu?

Aktuality

Úrokové sazby hypoték klesají. Dosáhnou historického rekordu?

6. 3. 2012 Hypotéky

Hypotéky jsou pro klienty nejvýhodnější za několik posledních let. Úrokové sazby se nyní dostaly na téměř rekordních 3,89 %. Historicky nejnižší úrok nabízely banky pouze v červenci 2005. Tehdy byl úrok pouhých 3,62 %. Odborníci předpokládají, že letos by hypoteční úroky mohly klesnout dokonce ještě níže.

Zájem o hypotéky mezi klienty díky klesajícím úrokům stoupá. Nižší úroky motivují lidi k investicím do vlastního vysněného domova. Například v září banky uzavřely 6 219 hypotečních smluv (pro srovnání: v červenci 2005 to bylo 7 004 smluv). Největší zájem je především o hypotéky s pětiletou dobou fixace, kde úrokové sazby klesly nejvíce. Rekordy ale padají i u dalších typů fixace.

Česká národní banka se navíc snaží pomoci české ekonomice tím, že má v plánu nízké sazby udržet na stávající míře do konce letošního roku nebo, bude-li to možné, sazby ještě dokonce snížit. Doufá, že výhodnější podmínky umožní mladým lidem a rodinám úvěry využít a začít stavět, koupit si dům či byt.

Využijte levné hypotéky a pořiďte si vlastní bydlení

Pokud delší dobu uvažujete o vlastním bydlení, nyní je ta pravá chvíle zažádat si u banky o hypotéku. Před uzavřením hypotéky si ale pečlivě prostudujte smluvní podmínky a zjistěte veškeré dostupné informace. Zajímejte se o to, jaké podmínky Vám banka může nabídnout. V České republice v současné době poskytuje hypotéky celkem 13 bank. Mezi bankami vládne silná konkurence, a každá se proto snaží nabídnout klientům nejlepší produkt a s tím související servis. Některým nemusíte platit poplatek za vyřízení, jiné nabízejí možnost předčasného splacení zdarma a další se snaží zabodovat nižším úrokem, než nabízí ostatní.

Experti na uspory.cz se Vám snažili usnadnit práci s výběrem hypotéky. Na uspory.cz najdete všechno potřebné: dozvíte se základní informace o hypotékách, naleznete zde vysvětlení složitých termínů a nejen to. Máte zde možnost nechat si poradit s výběrem úvěru na Vaše vysněné bydlení a může se stát, že Vánoce oslavíte ve svém novém domově.

Hodnocení článku:

Podobné články

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

1 2 3 »