Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Úrokové sazby u hypoték již více klesat nebudou

Aktuality

Úrokové sazby u hypoték již více klesat nebudou

19. 9. 2013 Hypotéky Minimální úrokovou sazbu deklarovali ekonomové již před koncem loňského podzimu, kdy úroková míra dosahovala na 3,5 %. Letos v dubnu jsme nicméně zažili další pokles, a to pod neuvěřitelných 3 %. Bude úroková sazba ještě klesat, zůstane na současné úrovni nebo naopak začne stoupat?

Výraznější pokles úrokových sazeb se již předpokládat nedá. Některé bankovní společnosti nyní dokonce nabízí úvěry na bydlení s úrokovou sazbou pod 2,5 %. Ale abyste dosáhli na takto nízkou úrokovou sazbu, musíte mít k hypotéce sjednané i další produkty společnosti, jako například životní pojištění, pojištění schopnosti splácet, kreditní kartu nebo bankovní účet.

Pro koho je tato doba nejvhodnější

Kromě nových žadatelů o hypoteční úvěr, je tento rok vhodný především pro všechny, kteří již úvěr na bydlení čerpali, a chtějí jej takzvaně refinancovat. Tedy nahradit stávající spotřebitelský úvěr nebo hypoteční úvěr výhodnější a levnější hypotékou.

Pokud se i Vy rozhodnete refinancovat Váš úvěr na bydlení, nesmíte zapomenout, že refinancování je nejlepší uskutečnit při skončení fixační doby. V opačném případě se vystavujete riziku, že si banky vyčíslí škodu vzniklou předčasným vypovězením smlouvy. A tato sankce může být ve výsledku i vyšší než úspora, které jste dosáhli refinancováním hypotéky.

Nekončí Vám letos fixace? Nezoufejte!

Výhodnější úrokovou míru ovšem můžete získat už letos i v případě, že Vám fixační období končí až za rok. Drtivá většina bank totiž nabízí možnost „zamluvit“ si současnou výhodnou úrokovou míru a to až na období půl roku dopředu. Najdou se také i banky, které tuto dobu prodlužují na celý rok. Proto si spočítejte, už nyní kolik můžete refinancováním uspořit.

Hodnocení článku:

Podobné články

Hypotéky v roce 2018: Čekají nás změny?

16. 1. 2018

Uplynulý rok 2017 přinesl v oblasti hypoték poměrně zásadní změny. Došlo k omezení poskytované maximální výše hypotéky a začaly růst úrokové sazby. Co nám přinese rok 2018? Čekají nás další velké změny? Chystá ČNB nová omezení? Jaká bude dostupnost hypoték? Pojďme se podívat na to, co nás čeká a nemine.

Celá aktualita

3 nejčastější otázky, které se týkají hypoték

18. 12. 2017

Pořídit si dnes vlastní bydlení rozhodně není snadné. Pokud nemáte dost vlastních peněz, nemáte štědré rodiče nebo jste nezdědili byt po příbuzných, čekají vás se získáním hypotéky nemalé strasti. Připravte se předem na různé situace, které vás mohou potkat.

Celá aktualita

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

1 2 3 »