Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Úroky hypoték stagnují, zájem o úvěry roste dál

Aktuality

Úroky hypoték stagnují, zájem o úvěry roste dál

26. 11. 2013 Hypotéky Na jaře letošního roku dosáhly úrokové sazby u hypoték rekordního minima pod 3 procenta. Poté sazby lehce narostly, ale stále se pohybují velmi nízko. Díky této příznivé situaci zájem o úvěry či refinancování stále narůstá.

Velkému zájmu svědčí zejména stabilní situace na trhu, kdy se úrokové sazby pohybují ve stále stejné výši, aniž by docházelo k velkým výkyvům. Díky tomu v září navštívilo banky téměř o tisíc klientů více než v předcházejícím měsíci. Nárůst platí také pro objem půjčených peněz. Lidé si půjčili o dvě miliardy více a celková částka zůstala na 14,2 miliard korun.

Nárůst sazeb se neočekává ani v příštích měsících

Příznivé úrokové sazby se na tří procentní hranici drží více jak tři měsíce a současná situace na trhu ani nenasvědčuje tomu, že by mělo v nejbližší době dojít k jejich nárůstů. Spíš naopak. V září a v říjnu dokonce ještě některé banky sazby snižovaly (např. LBBW Bank, mBank, Fio banka, Komerční banka, a UniCredit Bank). Je více než pravděpodobně, že jejich příkladu budou následovat i další banky. Právě podzim bývá obdobím, kdy se banky předhání v akčních nabídkách.

Za vlastní bydlení jsou Češi ochotní zaplatit až sedm ročních platů

Poradenská společnost Deloitte se zabývala mírou návratnosti bydlení, tedy poměrem mezi příjmem obyvatel a průměrnou cenou nemovitosti. Z výzkumu vyplynulo, že Češi jsou ochotni za vlastní bydlení zaplatit až sedm ročních příjmů. Před námi se s pěti ročními příjmy nachází Rakušené a za námi Maďaři a Poláci. Úplně nejlépe jsou na tom Němci a Dánové, kteří si vystačí pouze se dvěma ročními příjmy.

Hodnocení článku:

Podobné články

Hypotéky v roce 2018: Čekají nás změny?

16. 1. 2018

Uplynulý rok 2017 přinesl v oblasti hypoték poměrně zásadní změny. Došlo k omezení poskytované maximální výše hypotéky a začaly růst úrokové sazby. Co nám přinese rok 2018? Čekají nás další velké změny? Chystá ČNB nová omezení? Jaká bude dostupnost hypoték? Pojďme se podívat na to, co nás čeká a nemine.

Celá aktualita

3 nejčastější otázky, které se týkají hypoték

18. 12. 2017

Pořídit si dnes vlastní bydlení rozhodně není snadné. Pokud nemáte dost vlastních peněz, nemáte štědré rodiče nebo jste nezdědili byt po příbuzných, čekají vás se získáním hypotéky nemalé strasti. Připravte se předem na různé situace, které vás mohou potkat.

Celá aktualita

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

1 2 3 »