Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> V hlavním městě se brzy dočkáme levnějších bytů

Aktuality

V hlavním městě se brzy dočkáme levnějších bytů

16. 8. 2013 Hypotéky

V případě, že hodláte v blízké budoucnosti investovat do bydlení v Praze, nastává pro Vás správná doba. V hlavním městě se momentálně nachází několik stovek bytů bez majitele, ale přitom se dále staví nové byty. V případě, že se situace brzy nezmění, developeři budou muset s cenami výrazně dolů.

Přestože počet prodaných bytů podle nejvýznamnějších developerských společností stále stoupá, i nadále zůstává v Praze přes 6 000 prázdných bytů určených k prodeji. Některé byty jsou bez vlastníka dokonce více než dva roky. Takových bytů je podle odhadů asi 500 a právě ty by se mohli v následujících měsících začít zlevňovat. Zájem je především o zcela nové byty.

„Kupující preferují pořízení nemovitostí, které jsou dokončené nebo těsně před dokončením, většina prodaných bytů byla právě v takových projektech,“ vysvětluje v tiskové zprávě Radim Sayed, obchodní ředitel developerské skupiny Crestyl.

Do konce roku 2014 přibude v Praze dalších asi 4 000 nových bytů

Obliba nově dokončených bytů je viditelná i na snaze developerů vkládat úsilí právě do nových projektů. „Počet prodaných bytů stále roste, a protože v posledních letech jich nebylo dokončeno tolik jako dříve, klesá i celková nabídka volných bytů. To se ale brzy stabilizuje, protože se začalo více stavět – předpokládáme, že v tomto i v příštím roce se v Praze postaví přes 4000 nových bytů,“ doplňuje ještě Radim Sayed.

Staré byty, o které není takový zájem, se poté většinou zlevní. A někdy opravdu znatelně. Prodejci se tak snaží udělat byty dostupnějšími pro další potencionální kupující. Další alternativou je přesunout byt do nájemního bydlení. I tento trend je v současnosti stále viditelnější. Přesto je letos výhodnější byt koupit.

Nízké sazby hypoték trhají v roce 2013 rekordy

Nahrává tomu především spotřebitelsky výhodná situace na hypotečním trhu. Úrokové sazby u vybraných fixací totiž klesly pod rekordní 3 %. Podobná situace na našem území nebyla již několik let a zřejmě se se také jen tak opakovat nebude. Přesvědčit se o tom můžete sami na našem porovnání hypotečních úvěrů.

Hodnocení článku:

Podobné články

Tipy, jak prodat nemovitost a netratit

10. 7. 2017

Nabídka nemovitostí k prodeji je v současné době poměrně bohatá. Počítejte s tím, že pro úspěšný prodej své nemovitosti budete muset hnout prstem. Nejlépe všemi deseti. Už dávno nestačí vyvěsit inzerát “Na prodej”. Vhodného kupce si nejlépe najdete sami. Musíte jej nejen nalákat, ale především udržet.

Celá aktualita

Získání hypotéky bude obtížnější

1. 5. 2017

Poslední roky byly pro hypoteční trh velmi příznivé. Příznivé podmínky a zejména dlouhodobě nízké úrokové sazby způsobily rapidní nárůst zájmu o investici do vlastního bydlení i přes narůstající ceny nemovitostí. Jak se situace změnila po zásahu ČNB?

Celá aktualita

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

1 2 3 »