Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Kreditní karty >> Chcete si pořídit kreditní kartu? Čtěte!

Aktuality

Chcete si pořídit kreditní kartu? Čtěte!

16. 4. 2012 Kreditní karty

Vlastnictví kreditní karty s sebou přináší mnoho výhod. Patří mezi ně především bezúročné období, revolvingový úvěr (je možné jej čerpat opakovaně), okamžitý přístup k finančním prostředkům, a to i v případě, že na svém účtu zrovna peníze nemáte, a mnoho dalších předností.

Všechny tyto výhody se Vám však můžou také prodražit. K tomu, aby se tak nestalo, doporučujeme věnovat výběru kreditní karty dostatečnou pozornost. Vybere kartu, která Vám bude nejvíce vyhovovat a se kterou dosáhnete maximální finanční úspory! Nejjednodušší, a hlavně komplexní přehled můžete získat na našem srovnání kreditních karet.

Abychom Vám výběr kreditní karty ještě více usnadnili, zaměříme se dále na parametry, které se vám nemusí zdát stěžejní, ale hrají při výběru karty důležitou roli.

Jsou to:
  • Minimální výše měsíční splátky
  • Měsíční poplatky za vedení karty
  • Délka bezúročného období
  • Extra služby a produkty

Minimální výše měsíční splátky

Pokud máte a využíváte kreditní kartu, jste povinni měsíčně uhradit alespoň část z úvěru. Tato částka je nejčastěji dána z procentuálního podílu čerpaného obnosu. Dále je zároveň určena pevná minimální částka, pro případ, že vypočítaný podíl je příliš nízký. Např. u kreditních karet, které si můžete objednat na uspory.cz, je to 3,2 % z čerpané částky, avšak minimálně 200 Kč měsíčně.

Poplatky spojené s kreditní kartou

Za všechno se musí platit a u kreditních karet tomu není jinak. Za nejčastější poplatky lze u kreditních karet považovat:

  • Poplatek za vedení karty
  • Poplatek za vydání karty
  • Poplatek za blokaci karty
  • Poplatek za vydání nové karty
  • Poplatek za výběr v zahraničí (tzv. konverzní poplatek)

Výše poplatků se samozřejmě liší podle konkrétní karty. Správným výběrem je možné se dokonce většině poplatků vyhnout.

Délka bezúročného období

Jak už vypovídá název, bezúročné období je doba, po kterou Vám nejsou přičítány žádné úroky. To znamená, že pokud splatíte celou čerpanou částku v určitém časovém rozmezí (např. 50 dnů), zaplatíte pouze to, co jste si skutečně půjčili.

Extra služby a produkty

Ke kreditním kartám jsou běžně nabízeny různé výhody a bonusy. Můžete získat slevy ve vybraných obchodech, platit méně u mobilního operátora, cestovat levněji,... Vyberte si proto takovou kartu, která je pro Vás nejvýhodnější.

Hodnocení článku:

Podobné články

Co dělat při ztrátě či zneužití kreditní karty?

24. 10. 2016

Nikomu to nepřejeme, ale stát se to může. Pokud se vám podaří ztratit kreditní kartu, je nutné jednat rychle a kartu co nejdříve v bance zablokovat. Až pak nastává čas pro sčítání možných ztrát. Pokud si ale dobře nastavíte platební limity, riziko zneužití karty snížíte.

Celá aktualita

Kreditní karty - tři zlatá pravidla

22. 9. 2016

Chcete si pořídit kreditní kartu? Pokud jste zodpovědní a máte platební morálku, snadno se vyhnete rozhazování peněz, které by pak mohlo vést k vašemu osobnímu bankrotu. Kreditní karty jsou sice v postkomunistických zemích stále považovány za poněkud nebezpečné, avšak napětí pomalu ale jistě opadává. Abyste svou případnou kreditní kartu využili naplno, je vhodné mít na paměti základní kroky, které povedou k vaší maximální spokojenosti.

Celá aktualita

KREDITNÍ KARTY – DRUHÁ ČÁST

15. 7. 2016

V první části seriálu o kreditních kartách jsme si v kostce shrnuli nejdůležitější informace a vysvětlili rozdíl mezi debetní a kreditní kartou. V následující části si blíže specifikujeme nevýhody a nástrahy, které mohou na uživatele kreditních karet čekat.

Celá aktualita

Kreditní karty – první část

24. 6. 2016

Mnoho lidí si dodnes plete rozdíl mezi kreditní a debetní kartou. Přitom tento rozdíl je tak značný, že obě karty mají společný snad jen tvar. Kreditní karta se totiž používá zcela jinak a jedná se vlastně o druh úvěru, jelikož peníze, které pomocí ní používáte, patří bance. V následujícím seriálu si postupně probereme vše důležité, co potřebujete o kreditních kartách vědět.

Celá aktualita

Mohou vám v MHD ukrást peníze přímo z platební karty?

2. 3. 2016

V minulých dnech se na sociálních sítích objevila fotografie, která vzbudila nemalý poprask. Znázorňuje muže s bezdrátovým platebním terminálem, který údajně okrádá lidi v MHD. Stačí přistoupit blíže a lidem, kteří používají bezkontaktní platební karty, se začnou strhávat peníze. Je to vůbec možné?

Celá aktualita

Drobní obchodníci karty přijímají, nadšení z toho ale nejsou

25. 1. 2016

Co se týče plateb kartami, mezi spotřebiteli a obchodníky existuje propastný rozdíl. Zatímco spotřebitelé platí kartami všude, kde jen mohou, drobní obchodníci platební karty přijímají se značnou nevolí. Za platby kartou totiž platí nemalé poplatky bankám, které drobné podnikatele ovlivňují více než ty velké.

Celá aktualita

Bezkontaktní platební karty: Které banky vám vrátí zneužité peníze?

14. 12. 2015

Bezkontaktní platební kartu má dnes téměř každý, kdo používá bankovní účet. Jimi prováděné platby jsou jednoduché, rychlé a při placení není do částky 500 korun vyžadován PIN ani podpis. Co se stane, když vám někdo kartu odcizí a provede několik rychlých plateb, než dojde k zablokování karty?

Celá aktualita

Češi, platební karty a statistiky

25. 11. 2015

Češi patří mezi nadšené uživatele všech možných platebních karet. Nejhorlivějšími uživateli karet jsou mladí lidé s vyšším vzděláním i příjmem a žijícími ve větších městech. Dokazují to výsledky zajímavého průzkumu, který si nechala provést Raiffeisenbank u agentury NMS Market Research.

Celá aktualita

1 2 3 »