Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Kreditní karty >> Jak je to s cestovním pojištěním u platebních karet

Aktuality

Jak je to s cestovním pojištěním u platebních karet

4. 7. 2013 Kreditní karty

Není podstatné, zda vyrážíte na oblíbenou zahraniční dovolenou na pláž k moři, či naopak dáváte přednost adrenalinovějším činnostem, jakou je například sjíždění divokých řek, rafting, vysokohorská turistika či horolezectví. Důležité je, zvolit si odpovídající cestovní pojištění. Co ale lze považovat za odpovídající cestovní pojištění?

ilu

Stále velký počet lidí si na dovolenou nesjednává cestovní pojištění zvlášť. Spoléhají se na cestovní pojištění, které jim jejich banka poskytuje zdarma k jejich platební kartě. Je ale takové pojištění opravdu dostatečné?

Pojištění na dobu neurčitou

Výhodou pojištění u platební karty je automatické pojištění na dobu neurčitou. Dokud platební kartu využíváte, je Vaše cestovní pojištění stále platné. Stejně tak můžete cestovat po celý rok, jak se Vám zachce. O podmínkách cestovního pojištění se ale vždy informujte před Vaší první cestou do zahraničí, některé pojišťovny například omezují délku pobytu na maximálních 45 až 60 dní.

Info box: “Víte, co všechno kryje cestovní pojištění? Především se jedná o léčebné výlohy, léky, hospitalizaci, převoz do ČR, základní zubní ošetření a některé asistenční služby dle podmínek jednotlivých pojišťoven. Samozřejmě si můžete sjednat další připojištění, např. úrazové pojištění, pojištění cestovních zavazadel, pojištění odpovědnosti či storna zájezdu.

Nabídka je velmi pestrá, vybírejte pečlivě

I v tomto případě nabízí banky více variant cestovního pojištění, tak aby si klient mohl zvolit dle svých požadavků. Největší rozdíl spočívá ve výši pojistných limitů. Je logické, že za výši limit si banka vybírá předem určený poplatek. Základní limity se zpravidla pohybují kolem milionu korun, můžete si však vybrat i vyšší. Právě výše limitů je u cestovního pojištění velmi důležitá. Ošetření a léčení v zahraniční je výrazně dražší, částky se pohybují i kolem statisíc korun, a proto se zde rozhodně nevyplatí šetřit.

Náš tip: “Porovnejte si nabídky cestovního pojištění a sjednejte si jej ONLINE!”

Kdy volit cestovní pojištění přímo od pojišťovny

Pokud si chcete být kvalitou cestovního pojištění skutečně jisti, nespoléhejte se na pojištění u platebních karet. Sjednejte si raději pojištění u pojišťovny a parametry si navolte přesně na míru. To platí především pro ty, kteří dávají přednosti aktivně tráveným dovoleným, zejména pak adrenalinovým nadšencům. V jejich případě se musí jednat o pojištění určené přímo pro rizikové sporty. Zde si s pojištěním u platební karty v žádném případě nevystačíte.

Hodnocení článku:

Podobné články

Co dělat při ztrátě či zneužití kreditní karty?

24. 10. 2016

Nikomu to nepřejeme, ale stát se to může. Pokud se vám podaří ztratit kreditní kartu, je nutné jednat rychle a kartu co nejdříve v bance zablokovat. Až pak nastává čas pro sčítání možných ztrát. Pokud si ale dobře nastavíte platební limity, riziko zneužití karty snížíte.

Celá aktualita

Kreditní karty - tři zlatá pravidla

22. 9. 2016

Chcete si pořídit kreditní kartu? Pokud jste zodpovědní a máte platební morálku, snadno se vyhnete rozhazování peněz, které by pak mohlo vést k vašemu osobnímu bankrotu. Kreditní karty jsou sice v postkomunistických zemích stále považovány za poněkud nebezpečné, avšak napětí pomalu ale jistě opadává. Abyste svou případnou kreditní kartu využili naplno, je vhodné mít na paměti základní kroky, které povedou k vaší maximální spokojenosti.

Celá aktualita

KREDITNÍ KARTY – DRUHÁ ČÁST

15. 7. 2016

V první části seriálu o kreditních kartách jsme si v kostce shrnuli nejdůležitější informace a vysvětlili rozdíl mezi debetní a kreditní kartou. V následující části si blíže specifikujeme nevýhody a nástrahy, které mohou na uživatele kreditních karet čekat.

Celá aktualita

Kreditní karty – první část

24. 6. 2016

Mnoho lidí si dodnes plete rozdíl mezi kreditní a debetní kartou. Přitom tento rozdíl je tak značný, že obě karty mají společný snad jen tvar. Kreditní karta se totiž používá zcela jinak a jedná se vlastně o druh úvěru, jelikož peníze, které pomocí ní používáte, patří bance. V následujícím seriálu si postupně probereme vše důležité, co potřebujete o kreditních kartách vědět.

Celá aktualita

Mohou vám v MHD ukrást peníze přímo z platební karty?

2. 3. 2016

V minulých dnech se na sociálních sítích objevila fotografie, která vzbudila nemalý poprask. Znázorňuje muže s bezdrátovým platebním terminálem, který údajně okrádá lidi v MHD. Stačí přistoupit blíže a lidem, kteří používají bezkontaktní platební karty, se začnou strhávat peníze. Je to vůbec možné?

Celá aktualita

Drobní obchodníci karty přijímají, nadšení z toho ale nejsou

25. 1. 2016

Co se týče plateb kartami, mezi spotřebiteli a obchodníky existuje propastný rozdíl. Zatímco spotřebitelé platí kartami všude, kde jen mohou, drobní obchodníci platební karty přijímají se značnou nevolí. Za platby kartou totiž platí nemalé poplatky bankám, které drobné podnikatele ovlivňují více než ty velké.

Celá aktualita

Bezkontaktní platební karty: Které banky vám vrátí zneužité peníze?

14. 12. 2015

Bezkontaktní platební kartu má dnes téměř každý, kdo používá bankovní účet. Jimi prováděné platby jsou jednoduché, rychlé a při placení není do částky 500 korun vyžadován PIN ani podpis. Co se stane, když vám někdo kartu odcizí a provede několik rychlých plateb, než dojde k zablokování karty?

Celá aktualita

Češi, platební karty a statistiky

25. 11. 2015

Češi patří mezi nadšené uživatele všech možných platebních karet. Nejhorlivějšími uživateli karet jsou mladí lidé s vyšším vzděláním i příjmem a žijícími ve větších městech. Dokazují to výsledky zajímavého průzkumu, který si nechala provést Raiffeisenbank u agentury NMS Market Research.

Celá aktualita

1 2 3 »