Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Kreditní karty >> Majáles bude prvním festivalem, na kterém nebudete potřebovat hotovost

Aktuality

Majáles bude prvním festivalem, na kterém nebudete potřebovat hotovost

6. 1. 2014 Kreditní karty Festival Majáles bude vůbec prvním festivalem, na kterém nebudou návštěvníci potřebovat hotovost. V plném rozsahu zde budou nasazeny bezkontaktní platby. K platbám nebude možné využít klasické platební karty, ale speciální RFID čipové náramky.

Na festivalu tak nebude možné platit v hotovosti vůbec. Návštěvníci si předem nabijí speciální RFID čipové náramky, které budou fungovat stejně jako platební karta. Nabití bude možné přes PayPal, převodem na účet nebo na místě platební kartou či hotovostí. Pokud návštěvník kredit na akci nevyčerpá, bude mu po ukončení akce přebytek vrácen na jeho bankovní účet.

„Zavedení této technologie nás stojí několik jednotek milionů, na druhé straně to vyvažují přínosy v úspoře určitého typu nákladů a podle zkušeností z ostatních akcí cca o 20 procent vyšší hrubé tržby. Nemyslíme si, že jdeme do něčeho, co nám automaticky vydělá více peněz. Když se zeptáte "proč tedy?", tak kvůli novým možnostem, které nám to otevírá. Zde narážím na možnosti angažovanosti partnerů do opravdu inovativních aktivací a prezentaci před návštěvníky, stejně tak do našich vlastních her," uvedl Michal Šamánek, jeden z pořadatelů akce.

Jak “platební náramky” fungují?

Tyto platební náramky jsou založeny na tzv. RFID čipu, který je pasivní a identifikuje jej magnetická membrána. Databáze po přiložení náramku odpoví, zda má návštěvník povolený vstup a dostatečně vysoký kredit pro platby.

Návštěvník bude obsloužen za vteřinu

Největší přínosem pro návštěvníky festivalu bude jednoznačně zrychlení obslužnosti. Dle pořadatelů by měl být jeden návštěvník u pivního stánku v průměru obsloužen za jednu vteřinu oproti současným 30 sekundám. Platební náramek rovněž umožní zapojit návštěvníky do různých her i sociálních síti. Díky možnosti nahrazení ztracených náramků to také znamená větší bezpečnost pro účastníky festivalu.

Hodnocení článku:

Podobné články

Co dělat při ztrátě či zneužití kreditní karty?

24. 10. 2016

Nikomu to nepřejeme, ale stát se to může. Pokud se vám podaří ztratit kreditní kartu, je nutné jednat rychle a kartu co nejdříve v bance zablokovat. Až pak nastává čas pro sčítání možných ztrát. Pokud si ale dobře nastavíte platební limity, riziko zneužití karty snížíte.

Celá aktualita

Kreditní karty - tři zlatá pravidla

22. 9. 2016

Chcete si pořídit kreditní kartu? Pokud jste zodpovědní a máte platební morálku, snadno se vyhnete rozhazování peněz, které by pak mohlo vést k vašemu osobnímu bankrotu. Kreditní karty jsou sice v postkomunistických zemích stále považovány za poněkud nebezpečné, avšak napětí pomalu ale jistě opadává. Abyste svou případnou kreditní kartu využili naplno, je vhodné mít na paměti základní kroky, které povedou k vaší maximální spokojenosti.

Celá aktualita

KREDITNÍ KARTY – DRUHÁ ČÁST

15. 7. 2016

V první části seriálu o kreditních kartách jsme si v kostce shrnuli nejdůležitější informace a vysvětlili rozdíl mezi debetní a kreditní kartou. V následující části si blíže specifikujeme nevýhody a nástrahy, které mohou na uživatele kreditních karet čekat.

Celá aktualita

Kreditní karty – první část

24. 6. 2016

Mnoho lidí si dodnes plete rozdíl mezi kreditní a debetní kartou. Přitom tento rozdíl je tak značný, že obě karty mají společný snad jen tvar. Kreditní karta se totiž používá zcela jinak a jedná se vlastně o druh úvěru, jelikož peníze, které pomocí ní používáte, patří bance. V následujícím seriálu si postupně probereme vše důležité, co potřebujete o kreditních kartách vědět.

Celá aktualita

Mohou vám v MHD ukrást peníze přímo z platební karty?

2. 3. 2016

V minulých dnech se na sociálních sítích objevila fotografie, která vzbudila nemalý poprask. Znázorňuje muže s bezdrátovým platebním terminálem, který údajně okrádá lidi v MHD. Stačí přistoupit blíže a lidem, kteří používají bezkontaktní platební karty, se začnou strhávat peníze. Je to vůbec možné?

Celá aktualita

Drobní obchodníci karty přijímají, nadšení z toho ale nejsou

25. 1. 2016

Co se týče plateb kartami, mezi spotřebiteli a obchodníky existuje propastný rozdíl. Zatímco spotřebitelé platí kartami všude, kde jen mohou, drobní obchodníci platební karty přijímají se značnou nevolí. Za platby kartou totiž platí nemalé poplatky bankám, které drobné podnikatele ovlivňují více než ty velké.

Celá aktualita

Bezkontaktní platební karty: Které banky vám vrátí zneužité peníze?

14. 12. 2015

Bezkontaktní platební kartu má dnes téměř každý, kdo používá bankovní účet. Jimi prováděné platby jsou jednoduché, rychlé a při placení není do částky 500 korun vyžadován PIN ani podpis. Co se stane, když vám někdo kartu odcizí a provede několik rychlých plateb, než dojde k zablokování karty?

Celá aktualita

Češi, platební karty a statistiky

25. 11. 2015

Češi patří mezi nadšené uživatele všech možných platebních karet. Nejhorlivějšími uživateli karet jsou mladí lidé s vyšším vzděláním i příjmem a žijícími ve větších městech. Dokazují to výsledky zajímavého průzkumu, který si nechala provést Raiffeisenbank u agentury NMS Market Research.

Celá aktualita

1 2 3 »