Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Kreditní karty >> S platební kartou do zahraničí

Aktuality

S platební kartou do zahraničí

29. 7. 2014 Kreditní karty Platební karty a jejich možnosti se rozšiřují nejen u nás, ale také v zahraničí. Je proto stále častější, že Češi si berou méně hotovosti a více se spoléhají právě na platební karty. Zejména v civilizovaných zemích je možné platebními kartami platit v obchodech, restauracích i hotelích.

Banky si tento trend uvědomují a svým klientům se snaží vyjít vstříc. Pravidla použití platebních karet se proto pomalu přizpůsobují jejich potřebám. Nejčastěji lidé využívají platební karty k bezhotovostním platbám. Výrazně méně se používají k výběrům hotovosti z bankomatů, protože to je zpoplatněné a ne málo. Za výběr hotovosti si banky účtují i stovky korun v závislosti na výši výběru. Vybírat malé částky se v takovém případě opravdu nevyplácí.


Čekají nás výběry z bankomatů zdarma?

Některé banky však začínají od zpoplatnění výběrů z bankomatů upouštět. Příkladem je například česká banka UniCredit Bank, která svým klientům nabízí U konto s výběry zdarma. „Přichází k nám řada nových klientů, aby si ještě před sezónou letních dovolených zřídili U konto s možností výběrů hotovosti v zahraničí zdarma, ale přesto se před odjezdem ještě zastavují ve směnárně, aby měli po ruce hotové peníze v místní měně. Standardně se jedná o menší částky na drobnou útratu za taxi, občerstvení na letišti apod. Pro ostatní platby u obchodníků využívají především platební karty," vysvětluje výhody nového konta Dijana Hrastovič, ředitelka řízení segmentu retailového bankovnictví v UniCredit Bank.


Bezhotovostní platby v zahraničí rostou každým rokem o 20 procent

Platit kartou je pohodlnější a rychlejší. Navíc mizí potřeba neustálého hlídání hotovosti. Češi proto bezhotovostní platby stále více využívají. To také potvrzují údaje dodané UniCredit Bank. Podle nich Češi v loňském roce provedli více než 1,1 milionu platebních transakcí ve 180 různých zemích světa. Meziroční nárůst počtu bezhotovostních transakcí činí až 20 procent.

Každý, kdo má v plánu cestovat do zahraničí také v letošním roce, by si měl zkontrolovat platnost u svých platebních karet, aby jej nepřekvapila náhle neplatná karta. K automatickým přípravám na dovolenou by také měla patřit kontrola limitů pro hotovostní i bezhotovostní transakce. Výhodné je také pojištění proti krádeži a zneužití, které Vám v případě pojistné události uhradí veškerou škodu. Pojištění se navíc vztahuje i na osobní věci v kabelce včetně kabelky samotné. To znamená, že v případě krádeže kabelky Vám pojišťovna uhradí nejen ztrátu na platební kartě, ale také zajištění nových dokladů, náhradu za mobilní telefon i klíče.


Náš tip: Výhodné kreditní karty najdete na Úspory.cz.

Hodnocení článku:

Podobné články

Co dělat při ztrátě či zneužití kreditní karty?

24. 10. 2016

Nikomu to nepřejeme, ale stát se to může. Pokud se vám podaří ztratit kreditní kartu, je nutné jednat rychle a kartu co nejdříve v bance zablokovat. Až pak nastává čas pro sčítání možných ztrát. Pokud si ale dobře nastavíte platební limity, riziko zneužití karty snížíte.

Celá aktualita

Kreditní karty - tři zlatá pravidla

22. 9. 2016

Chcete si pořídit kreditní kartu? Pokud jste zodpovědní a máte platební morálku, snadno se vyhnete rozhazování peněz, které by pak mohlo vést k vašemu osobnímu bankrotu. Kreditní karty jsou sice v postkomunistických zemích stále považovány za poněkud nebezpečné, avšak napětí pomalu ale jistě opadává. Abyste svou případnou kreditní kartu využili naplno, je vhodné mít na paměti základní kroky, které povedou k vaší maximální spokojenosti.

Celá aktualita

KREDITNÍ KARTY – DRUHÁ ČÁST

15. 7. 2016

V první části seriálu o kreditních kartách jsme si v kostce shrnuli nejdůležitější informace a vysvětlili rozdíl mezi debetní a kreditní kartou. V následující části si blíže specifikujeme nevýhody a nástrahy, které mohou na uživatele kreditních karet čekat.

Celá aktualita

Kreditní karty – první část

24. 6. 2016

Mnoho lidí si dodnes plete rozdíl mezi kreditní a debetní kartou. Přitom tento rozdíl je tak značný, že obě karty mají společný snad jen tvar. Kreditní karta se totiž používá zcela jinak a jedná se vlastně o druh úvěru, jelikož peníze, které pomocí ní používáte, patří bance. V následujícím seriálu si postupně probereme vše důležité, co potřebujete o kreditních kartách vědět.

Celá aktualita

Mohou vám v MHD ukrást peníze přímo z platební karty?

2. 3. 2016

V minulých dnech se na sociálních sítích objevila fotografie, která vzbudila nemalý poprask. Znázorňuje muže s bezdrátovým platebním terminálem, který údajně okrádá lidi v MHD. Stačí přistoupit blíže a lidem, kteří používají bezkontaktní platební karty, se začnou strhávat peníze. Je to vůbec možné?

Celá aktualita

Drobní obchodníci karty přijímají, nadšení z toho ale nejsou

25. 1. 2016

Co se týče plateb kartami, mezi spotřebiteli a obchodníky existuje propastný rozdíl. Zatímco spotřebitelé platí kartami všude, kde jen mohou, drobní obchodníci platební karty přijímají se značnou nevolí. Za platby kartou totiž platí nemalé poplatky bankám, které drobné podnikatele ovlivňují více než ty velké.

Celá aktualita

Bezkontaktní platební karty: Které banky vám vrátí zneužité peníze?

14. 12. 2015

Bezkontaktní platební kartu má dnes téměř každý, kdo používá bankovní účet. Jimi prováděné platby jsou jednoduché, rychlé a při placení není do částky 500 korun vyžadován PIN ani podpis. Co se stane, když vám někdo kartu odcizí a provede několik rychlých plateb, než dojde k zablokování karty?

Celá aktualita

Češi, platební karty a statistiky

25. 11. 2015

Češi patří mezi nadšené uživatele všech možných platebních karet. Nejhorlivějšími uživateli karet jsou mladí lidé s vyšším vzděláním i příjmem a žijícími ve větších městech. Dokazují to výsledky zajímavého průzkumu, který si nechala provést Raiffeisenbank u agentury NMS Market Research.

Celá aktualita

1 2 3 »