Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Kreditní karty >> Stály Vás Vánoce hodně peněz? Pomoci Vám může kreditní karta

Aktuality

Stály Vás Vánoce hodně peněz? Pomoci Vám může kreditní karta

22. 1. 2014 Kreditní karty S příchodem Vánoc často padají zábrany a lidé utrácí více, než původně plánovali. Příčinou je touha udělat blízkým co největší radost. Po Vánocích však většina z nich řeší, jak překonat finanční krizi. Rychlým a jednoduchým pomocníkem může být při správném použití i kreditní karta.

S kreditní kartou můžete mít potřebné peníze rychle po ruce a díky bezúročnému období dokonce za hubičku. Základní pravidlo praví. Pokud vyčerpané peníze vrátíte v této lhůtě, za půjčku nezaplatíte dokonce ani korunu. Délka bezúročného období se obvykle pohybuje od 35 do 55 dní. Na překonání krize tedy stačí použít peníze z kreditní karty a vrátit je z lednové výplaty. S trochou disciplíny tak “povánoční” finanční krizi překonáte bez následků.

Zařiďte si inkaso

Pokud Vaše disciplína lehce pokulhává a máte obavy ze zapomenutí termínu, zařiďte si inkaso. To za Vás ohlídá včasné odeslání splátky a Vy tak nepromeškáte bezúročné období. V opačném případě by Vám totiž hrozily vysoké úroky, které se pohybují od 1,5 procenta a výše. A úrok se navíc platí z celé částky.

„Pokud se klient obává, že zapomene splatit peníze včas, může si zřídit inkaso. Banka si pak sama stáhne v předem určený den potřebný obnos peněz ke splacení úvěru z běžného účtu klienta. Výši útraty pomohou ohlídat i limity, které je na kartě možno nastavit,“ vysvětluje Romana Lantorová z Raiffeisenbank.

Další tipy, jak můžete s kreditní kartou ušetřit

1. S kreditní kartou je možné platit i běžné nákupy. Platba je zdarma a navíc můžete získat slevy za provedené nákupy již od 2 procent a případně další procenta u samotných obchodních partnerů.

2. Porovnejte si kreditní karty a vyberte si tu, která má nejnižší poplatky. Některé banky nabízí dokonce kreditní karty zdarma.

3. Kreditní kartu nepoužívejte k výběrům z bankomatů. Za ty jsou účtované vysoké poplatky.

4. Sledujte aktuální nabídku u své banky a žádejte o různé výhody, které Vám může nabídnout. Banky ke kreditním kartám velmi často nabízí další výhody, jako je například pojištění zdarma, vrácená procenta z nákupů a další bonusy.

Hodnocení článku:

Podobné články

Co dělat při ztrátě či zneužití kreditní karty?

24. 10. 2016

Nikomu to nepřejeme, ale stát se to může. Pokud se vám podaří ztratit kreditní kartu, je nutné jednat rychle a kartu co nejdříve v bance zablokovat. Až pak nastává čas pro sčítání možných ztrát. Pokud si ale dobře nastavíte platební limity, riziko zneužití karty snížíte.

Celá aktualita

Kreditní karty - tři zlatá pravidla

22. 9. 2016

Chcete si pořídit kreditní kartu? Pokud jste zodpovědní a máte platební morálku, snadno se vyhnete rozhazování peněz, které by pak mohlo vést k vašemu osobnímu bankrotu. Kreditní karty jsou sice v postkomunistických zemích stále považovány za poněkud nebezpečné, avšak napětí pomalu ale jistě opadává. Abyste svou případnou kreditní kartu využili naplno, je vhodné mít na paměti základní kroky, které povedou k vaší maximální spokojenosti.

Celá aktualita

KREDITNÍ KARTY – DRUHÁ ČÁST

15. 7. 2016

V první části seriálu o kreditních kartách jsme si v kostce shrnuli nejdůležitější informace a vysvětlili rozdíl mezi debetní a kreditní kartou. V následující části si blíže specifikujeme nevýhody a nástrahy, které mohou na uživatele kreditních karet čekat.

Celá aktualita

Kreditní karty – první část

24. 6. 2016

Mnoho lidí si dodnes plete rozdíl mezi kreditní a debetní kartou. Přitom tento rozdíl je tak značný, že obě karty mají společný snad jen tvar. Kreditní karta se totiž používá zcela jinak a jedná se vlastně o druh úvěru, jelikož peníze, které pomocí ní používáte, patří bance. V následujícím seriálu si postupně probereme vše důležité, co potřebujete o kreditních kartách vědět.

Celá aktualita

Mohou vám v MHD ukrást peníze přímo z platební karty?

2. 3. 2016

V minulých dnech se na sociálních sítích objevila fotografie, která vzbudila nemalý poprask. Znázorňuje muže s bezdrátovým platebním terminálem, který údajně okrádá lidi v MHD. Stačí přistoupit blíže a lidem, kteří používají bezkontaktní platební karty, se začnou strhávat peníze. Je to vůbec možné?

Celá aktualita

Drobní obchodníci karty přijímají, nadšení z toho ale nejsou

25. 1. 2016

Co se týče plateb kartami, mezi spotřebiteli a obchodníky existuje propastný rozdíl. Zatímco spotřebitelé platí kartami všude, kde jen mohou, drobní obchodníci platební karty přijímají se značnou nevolí. Za platby kartou totiž platí nemalé poplatky bankám, které drobné podnikatele ovlivňují více než ty velké.

Celá aktualita

Bezkontaktní platební karty: Které banky vám vrátí zneužité peníze?

14. 12. 2015

Bezkontaktní platební kartu má dnes téměř každý, kdo používá bankovní účet. Jimi prováděné platby jsou jednoduché, rychlé a při placení není do částky 500 korun vyžadován PIN ani podpis. Co se stane, když vám někdo kartu odcizí a provede několik rychlých plateb, než dojde k zablokování karty?

Celá aktualita

Češi, platební karty a statistiky

25. 11. 2015

Češi patří mezi nadšené uživatele všech možných platebních karet. Nejhorlivějšími uživateli karet jsou mladí lidé s vyšším vzděláním i příjmem a žijícími ve větších městech. Dokazují to výsledky zajímavého průzkumu, který si nechala provést Raiffeisenbank u agentury NMS Market Research.

Celá aktualita

1 2 3 »