Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Kreditní karty >> Ticket Restaurant přichází s novinkou mezi platebními kartami

Aktuality

Ticket Restaurant přichází s novinkou mezi platebními kartami

6. 5. 2015 Kreditní karty Společnost Edenred je poskytovatelem zaměstnaneckých benefitů a jedním z jejích nejznámějších produktů jsou stravenky Ticket Restaurant. Ty měly dosud pouze papírovou podobu, kterou se Edenred nyní rozhodla zaměnit za podobou platební karty, která umožní snazší a rychlejší placení obědů.

Na výrobě nové platební karty Ticket Restaurant se podílela společnost MasterCard a bude se tedy jednat o bezkontaktní čipovou platební kartu, která bude poprvé na trh uvedena v červnu v Brně, odkud se postupně rozšíří do celé ČR. Tzv. obědové platební karty již fungují na Slovensku, v Polsku, ve Francii a Belgii.

O společnosti Edenred
Společnost Edenred patří mezi přední poskytovatele zaměstnaneckých benefitů pro firemní klientelu v ČR a to již od roku 1993. V současné době poskytuje své služby více než 23 500 soukromých společností a dalším veřejným institucím.

Za svůj cíl společnost Edenred považuje především posilování spokojenosti zaměstnanců, kteří se podílí na vývoji a celkové výkonnosti každé společnosti. Mezi hlavní produkty patří kromě stravenek Ticket Restaurant také benefitní poukázky řady Ticket Benefits, dárkové poukázky Ticket Compliments, benefitní předplacené karty Ticket Benefits Card, webové platformy cafeterie Benefity Café a benefitní portál Benefits Portal.

Rychlejší placení obědů pro zaměstnance, méně administrativy pro zaměstnavatele

Od června letošního roku budou zaměstnanci českých firem, které využívají služeb společnosti Edenred, platit za oběd prostřednictvím předplacených platebních karet. Zachovány budou stále i papírové verze, které by však měly postupem času zcela vymizet. „Nadále ale zachováme a budeme rozvíjet i klasické papírové stravenky, které jsou velmi oblíbené,“ doplnil Martin Bulíř, generální ředitel Edenred.

Platební karta Ticket Restaurant má stejné bezpečnostní parametry jako jakákoliv jiná platební karta. V současné době je dokončován pilotní provoz a jako první ji použijí zaměstnanci v Brně. 

Mezi hlavní výhody nové platební karty Ticket restaurant patří méně administrativy a celkové zjednodušení systému stravenek. „K největším výhodám Ticket Restaurant Card v porovnání s papírovými stravenkami patří zjednodušení veškeré administrativy, úspora času a zjednodušení objednávání, distribuce stravenek mezi zaměstnance a rovněž zjednodušení celého systému proplácení stravenek smluvním provozovnám. Elektronická platební karta je trendem trhu, uživatelé jsou na karty zvyklí a Ticket Restaurant Card ve spolupráci s MasterCard splňuje všechny bezpečnostní standardy platebních karet, což není běžné u jiných řešení,“ uvedl Pavel Kusý, ředitel pro marketing a produkty společnosti Edenred.

Na oběd do restaurace i do obchodu

Mezi další výhody této nové platební karty patří široké využití. Kartu zaměstnanci využijí nejen v restauracích a stravovacích zařízeních, ale také ve všech menších prodejnách potravin i velkých obchodních řetězcích. 

Platební kartu uvítají také majitelé restaurací i obchodů, kterým nový systém placení obědu výrazně ušetří čas. Nároky na administrativu se radikálně sníží tím, že jim odpadnou starosti s odpovídajícím školením personálu či každodenním sčítáním stravenek na konci pracovního dne. Navíc bude možné kartu využít prostřednictvím klasických platebních terminálů či speciální platební aplikace, kterou bude možné stáhnout do chytrého telefonu i tabletu.

Štítky: kreditní karty | MasterCard | mobilní aplikace | platební karty | platební terminály | srovnání kreditních karet |

Hodnocení článku:

Podobné články

Co dělat při ztrátě či zneužití kreditní karty?

24. 10. 2016

Nikomu to nepřejeme, ale stát se to může. Pokud se vám podaří ztratit kreditní kartu, je nutné jednat rychle a kartu co nejdříve v bance zablokovat. Až pak nastává čas pro sčítání možných ztrát. Pokud si ale dobře nastavíte platební limity, riziko zneužití karty snížíte.

Celá aktualita

Kreditní karty - tři zlatá pravidla

22. 9. 2016

Chcete si pořídit kreditní kartu? Pokud jste zodpovědní a máte platební morálku, snadno se vyhnete rozhazování peněz, které by pak mohlo vést k vašemu osobnímu bankrotu. Kreditní karty jsou sice v postkomunistických zemích stále považovány za poněkud nebezpečné, avšak napětí pomalu ale jistě opadává. Abyste svou případnou kreditní kartu využili naplno, je vhodné mít na paměti základní kroky, které povedou k vaší maximální spokojenosti.

Celá aktualita

KREDITNÍ KARTY – DRUHÁ ČÁST

15. 7. 2016

V první části seriálu o kreditních kartách jsme si v kostce shrnuli nejdůležitější informace a vysvětlili rozdíl mezi debetní a kreditní kartou. V následující části si blíže specifikujeme nevýhody a nástrahy, které mohou na uživatele kreditních karet čekat.

Celá aktualita

Kreditní karty – první část

24. 6. 2016

Mnoho lidí si dodnes plete rozdíl mezi kreditní a debetní kartou. Přitom tento rozdíl je tak značný, že obě karty mají společný snad jen tvar. Kreditní karta se totiž používá zcela jinak a jedná se vlastně o druh úvěru, jelikož peníze, které pomocí ní používáte, patří bance. V následujícím seriálu si postupně probereme vše důležité, co potřebujete o kreditních kartách vědět.

Celá aktualita

Mohou vám v MHD ukrást peníze přímo z platební karty?

2. 3. 2016

V minulých dnech se na sociálních sítích objevila fotografie, která vzbudila nemalý poprask. Znázorňuje muže s bezdrátovým platebním terminálem, který údajně okrádá lidi v MHD. Stačí přistoupit blíže a lidem, kteří používají bezkontaktní platební karty, se začnou strhávat peníze. Je to vůbec možné?

Celá aktualita

Drobní obchodníci karty přijímají, nadšení z toho ale nejsou

25. 1. 2016

Co se týče plateb kartami, mezi spotřebiteli a obchodníky existuje propastný rozdíl. Zatímco spotřebitelé platí kartami všude, kde jen mohou, drobní obchodníci platební karty přijímají se značnou nevolí. Za platby kartou totiž platí nemalé poplatky bankám, které drobné podnikatele ovlivňují více než ty velké.

Celá aktualita

Bezkontaktní platební karty: Které banky vám vrátí zneužité peníze?

14. 12. 2015

Bezkontaktní platební kartu má dnes téměř každý, kdo používá bankovní účet. Jimi prováděné platby jsou jednoduché, rychlé a při placení není do částky 500 korun vyžadován PIN ani podpis. Co se stane, když vám někdo kartu odcizí a provede několik rychlých plateb, než dojde k zablokování karty?

Celá aktualita

Češi, platební karty a statistiky

25. 11. 2015

Češi patří mezi nadšené uživatele všech možných platebních karet. Nejhorlivějšími uživateli karet jsou mladí lidé s vyšším vzděláním i příjmem a žijícími ve větších městech. Dokazují to výsledky zajímavého průzkumu, který si nechala provést Raiffeisenbank u agentury NMS Market Research.

Celá aktualita

1 2 3 »