Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Mobilní tarify >> Boj o zákazníky začal: Jako první neomezená data nabídl Vodafone

Aktuality

Boj o zákazníky začal: Jako první neomezená data nabídl Vodafone

23. 10. 2017 Mobilní tarify Mobilní operátoři zahájili novou konkurenční bitvu, tentokrát na poli mobilních dat. Jako první se předvedl Vodafone. Ten nabídl hned několik variant nových datových balíčků, na což T-Mobile reagoval informací o brzkém spuštění neomezeného streamování a O2 zrychlil internet.

Následující informace potěší především ty, kteří mobilní telefony používají především k surfování na internetu. Čeští mobilní operátoři konečně vyslyšeli své zákazníky a nabídli jim neomezené datové balíčky. Respektive tak zatím učinil jen Vodafone, který v prvním říjnovém představil balíčky nabízející neomezená data. T-mobile a O2 však nelenili, a také přišli se zajímavými nabídkami.

Vodafone nabízí neomezená data

Od 5. října mají zákazníci Vodafone na výběr dva nové balíčky nabízející neomezená data. Jeden balíček vychází na 99 korun a zákazník může ve vybraných aplikacích využívat tolik dat, kolik bude chtít. Takto vyčerpaná data nebudou započítána do jeho běžného tarifu. Tato novinka a unikátní služba získala název Vodafone PASS

"Dnešek považujeme za významný milník na českém trhu a zásadní den pro naše zákazníky. Spouštíme pro ně unikátní službu Vodafone PASS, která přináší datování bez počítání spotřeby. Nyní mají zákazníci naprostou volnost ve využívání dat na nejoblíbenější aplikace, jako jsou sociální sítě, chaty, video a hudba," představil novinku Jiří Báča, generální ředitel Vodafonu.

Vodafone PASS bude obsahovat celkem 4 balíčky, které lze kombinovat s aktuálně nabízenými tarify. První dva balíčky Chat Pass a Social Pass jsou k dispozici již od 5. října. Chat Pass zahrnuje aplikace WhatsApp, Viber, Messenger, Telegram a Vodafone Message+. Při využívání aplikace nejsou počítána data využitá na posílání zpráv, obrázky, fotografií, videí, dokumentů, souborů a podobně. Druhý balíček obsahuje aplikace Facebook, Instagram, Pinterest a Twitter.

Od 15. listopadu přibudou další dva balíčky - Music Pass a Video Pass. První balíček je určený pro hudební fanoušky, kteří chtějí mít oblíbenou muziku neustále při sobě. S druhým balíčkem si rovnou pořídíte malé kino do mobilu.

T-Mobile nabídne neomezené streamování, O2 zrychlil pevný internet

Na novinku od Vodafone okamžitě reagoval další z mobilních operátorů T-Mobile zveřejněním informace o spuštění neomezeného streamování v polovině listopadu. Nová služba se bude nazývat StreamOn a nabídnou ji vybraní evropští operátoři patřící do skupiny Deutsche Telekom. Německý operátor již představil nové tarify na audio a video. Český T-Mobile nové balíčky blíže nepředstavil. Známé zatím nejsou ani ceny.

Asi nejméně potěšil své zákazníky operátor O2, který pouze zvýšil rychlost na pevném internetu a to pouze pro tarif Premium plus HD z 80 Mbit/s na 100Mbit/s. Díky zvýšené rychlosti budou moci zákazníci sledovat online televizi v HD rozlišení a pohodlněji stahovat HD filmy, fotky, hudbu a podobně. Cena za tarif zůstává stejná.

 

Štítky: mobilní tarify | neomezené tarify |

Hodnocení článku:

Podobné články

Čeští operátoři zlevní volání ze zahraničí

6. 4. 2016

Čeští mobilní operátoři tak nečiní dobrovolně, ale na základě nařízení Evropské komise. 30. dubna představí O2, T-mobile a Vodafone nové roamingové tarify, které slibují levnější mobilní a datové služby. Ostatní služby však stále vychází dráže než v ostatních zemích EU.

Celá aktualita

Senát plánuje vrátit práva zákazníkům

15. 2. 2016

Telekomunikační zákon projde dalšími úpravami. Senátu se nelíbí, že operátoři mění zákaznické smlouvy dle vlastního uvážení. Nová podoba zákona by měla navrátit práva opět zákazníkům. S plánovanými změnami souhlasí i Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Celá aktualita

Mobilní operátoři nadělují dárky

16. 12. 2015

Vánočního “klidu a míru” využívají obchodníci k nadělování dárků věrným i novým klientům. Někteří chtějí svým klientům vyjádřit své díky, jiní chtějí utržit ještě nějaké ty korunky navíc. Vánočně naladěné klienty lákají na zajímavé akce, slevy a dokonce i kapra také největší čeští mobilní operátoři.

Celá aktualita

Neomezené tarify využije pouze 18 procent zákazníků

27. 10. 2015

Před pár lety mobilní operátoři nabídli svým zákazníkům neomezené tarify, které tou dobou v zahraničí patřili již ke standardním tarifům. Mnozí Češi tuto novinku uvítali s nadšením a houfně měnili stávající tarify. Ve skutečnosti se však podobné tarify vyplatí pouze malému okruhu zákazníků.

Celá aktualita

Méně peněz za volání a sms, více za datové služby

16. 9. 2015

Před dvěma léty se v rámci mobilního trhu odehrála menší cenová revoluce. Konkurence a tlak veřejnosti přiměl mobilní operátory snížit ceny za volání a sms zprávy. Ti se vytasili z nabídkami na nové a neomezené tarify, které volání učinily levnějšími o stovky korun. Peníze ze zákazníků získávají jinak.

Celá aktualita

Operátoři brání šíření levného internetu

12. 2. 2015

Hlavními konkurenty klasických operátorů O2, T-mobile a Vodafone jsou virtuální operátoři, kteří využívají jejich sítě na základě smluvní dohody. Virtuální operátoři však nemohou nabízet levný internet, protože jim v tom brání vysoké ceny.

Celá aktualita

Kupte svému pejskovi mobil a popovídejte si

21. 1. 2015

Moderní technologie a její vynálezy neznají hranice a tak se domácí mazlíčci brzy dočkají prvních mobilních telefonů. Společnost Motorola na technologickém veletrhu CES představila speciální obojek s kamerou a reproduktory, který dokáže přenést lidský hlas.

Celá aktualita

1 2 3 »