Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Mobilní tarify >> Kupte svému pejskovi mobil a popovídejte si

Aktuality

Kupte svému pejskovi mobil a popovídejte si

21. 1. 2015 Mobilní tarify Moderní technologie a její vynálezy neznají hranice a tak se domácí mazlíčci brzy dočkají prvních mobilních telefonů. Společnost Motorola na technologickém veletrhu CES představila speciální obojek s kamerou a reproduktory, který dokáže přenést lidský hlas.

Technologický veletrh CES se v roce 2014 poprvé konal ve střední Evropě. Pořádajícím městem se stala polská Varšava. Na tomto veletrhu se představují novinky z oblasti spotřební elektroniky. Své “vynálezy” zde představuje více než 2000 společností.

Pohled na svět z psí perspektivy

Společnost Motorola se nechala pravděpodobně inspirovat animovaným filmem Vzhůru do oblak, kde psí hrdinové měli obojky, které jim umožňovaly mluvit lidskou řečí a jejich veliteli jim dávat rozkazy a kontrolovat je. Přesně něco podobného navrhla Motorola.

Psí obojek Scout 5000 je jakousi obdobou mobilního telefonu pro psy. Je vybavený GPS modulem, mikrofonem, reproduktory i kvalitní kamerou v HD rozlišení. Zároveň obsahuje SIM kartu s datovým tarifem, díky které má majitel psa možnost kontrolovat. Kamera navíc umožní majiteli psa sledovat jeho pohyb z psí perspektivy. S obojkem je možné navázat kontakt a mluvit na psa, případně jej přemluvit k návratu domů, pokud se ztratí.

Cena plně vybaveného modelu se bude pohybovat kolem 200 dolarů (5 500 korun) a model bez kamery Scout 2500 bude stát přibližně 100 dolarů (2 500 korun).

Bezproblémové dohledání ztraceného psa

Hlavním smyslem “telefonního obojku” je možnost sledování psa. V případě ztráty či zaběhnutí jej bude snazší najít. O něco podobného se již pokusila společnost GoPro, která vyrábí outdoorové kamery. Speciálně pro psy vyrábí postroje, na které je možné namontovat kameru. Mobilní aplikace FindingRover zase naskenuje tvář psa a podle fotografie jej dokáže najít v databázi ztracených psů.

Štítky: levné volání | mobilní operátoři | mobilní tarify |

Hodnocení článku:

Podobné články

Boj o zákazníky začal: Jako první neomezená data nabídl Vodafone

23. 10. 2017

Mobilní operátoři zahájili novou konkurenční bitvu, tentokrát na poli mobilních dat. Jako první se předvedl Vodafone. Ten nabídl hned několik variant nových datových balíčků, na což T-Mobile reagoval informací o brzkém spuštění neomezeného streamování a O2 zrychlil internet.

Celá aktualita

Čeští operátoři zlevní volání ze zahraničí

6. 4. 2016

Čeští mobilní operátoři tak nečiní dobrovolně, ale na základě nařízení Evropské komise. 30. dubna představí O2, T-mobile a Vodafone nové roamingové tarify, které slibují levnější mobilní a datové služby. Ostatní služby však stále vychází dráže než v ostatních zemích EU.

Celá aktualita

Senát plánuje vrátit práva zákazníkům

15. 2. 2016

Telekomunikační zákon projde dalšími úpravami. Senátu se nelíbí, že operátoři mění zákaznické smlouvy dle vlastního uvážení. Nová podoba zákona by měla navrátit práva opět zákazníkům. S plánovanými změnami souhlasí i Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Celá aktualita

Mobilní operátoři nadělují dárky

16. 12. 2015

Vánočního “klidu a míru” využívají obchodníci k nadělování dárků věrným i novým klientům. Někteří chtějí svým klientům vyjádřit své díky, jiní chtějí utržit ještě nějaké ty korunky navíc. Vánočně naladěné klienty lákají na zajímavé akce, slevy a dokonce i kapra také největší čeští mobilní operátoři.

Celá aktualita

Neomezené tarify využije pouze 18 procent zákazníků

27. 10. 2015

Před pár lety mobilní operátoři nabídli svým zákazníkům neomezené tarify, které tou dobou v zahraničí patřili již ke standardním tarifům. Mnozí Češi tuto novinku uvítali s nadšením a houfně měnili stávající tarify. Ve skutečnosti se však podobné tarify vyplatí pouze malému okruhu zákazníků.

Celá aktualita

Méně peněz za volání a sms, více za datové služby

16. 9. 2015

Před dvěma léty se v rámci mobilního trhu odehrála menší cenová revoluce. Konkurence a tlak veřejnosti přiměl mobilní operátory snížit ceny za volání a sms zprávy. Ti se vytasili z nabídkami na nové a neomezené tarify, které volání učinily levnějšími o stovky korun. Peníze ze zákazníků získávají jinak.

Celá aktualita

Operátoři brání šíření levného internetu

12. 2. 2015

Hlavními konkurenty klasických operátorů O2, T-mobile a Vodafone jsou virtuální operátoři, kteří využívají jejich sítě na základě smluvní dohody. Virtuální operátoři však nemohou nabízet levný internet, protože jim v tom brání vysoké ceny.

Celá aktualita

1 2 3 »

;