Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Mobilní tarify >> Spotřebitelé mění preference. Chtějí chytré telefony a volání zadarmo

Aktuality

Spotřebitelé mění preference. Chtějí chytré telefony a volání zadarmo

17. 5. 2013 Mobilní tarify

O staré telefony už není zájem. V žebříčcích prodejnosti jednoznačně vedou chytré telefony. Spotřebitelé tak dávají najevo, že možnost volání a zasílání SMS již dávno není prioritou ve využití telefonu. Vzhledem k možnostem nových telefonů se jedná spíše o doplňující službu. Operátoři na to reagují snížením cen a neomezeným voláním.

Rychlý přístup na sociální sítě a nepřeberné množství her a aplikací. To jsou taháky moderních smartphonů. Mladí lidé chtějí být více v kontaktu se svými přáteli přes facebook nebo twiter, starší generace využívá internet v mobilu spíše na čtení zpráv nebo emailů. Nové aplikace ovšem neslouží pouze k zábavě nebo komunikaci. Nové mobilní technologie nachází uplatnění také na finančním trhu. Většina bank nyní nabízí tzv. mBanking, neboli kontrolu účtu přes mobilní telefon. Díky bezkontaktní technologii také bude brzy běžné v obchodech platit pomocí mobilní aplikace.

„Vyplnit na telefonu záznam o nehodě už není žádná novinka“

Mobilních aplikací se také chytly pojišťovny a nabízí sjednání cestovního pojištění, povinného ručení nebo havarijního pojištění přes telefon. Přes telefon lze také u vybraných pojišťoven nahlásit a zdokumentovat dopravní nehodu. Vzhledem k možnostem využití se tak nelze divit, že smartphony ovládly současný trh s telefony.

Podíl smartphonů na celkových prodejích mobilních telefonů tvoří aktuálně asi 80 procent,“ vyjádřil se pro novinky.cz mluvčí T-Mobile Lukáš Hrabal. Přitom podle odhadů byl podíl chytrých telefonů před dvěma lety zhruba 50 %.

Český národ chce volat pořád a ideálně zadarmo

Roste také zájem o tarify s datovým připojením. Mobilní operátoři si toho samozřejmě všímají a upravují své nabídky. S největší novinkou přišli operátoři letos v dubnu. Po vzoru francouzského mobilního operátora nabízí nyní českým spotřebitelům neomezené volání a SMS. Každý z těchto nových tarifů samozřejmě obsahuje internet v mobilu. Jako první s neomezeným voláním přišla společnost O2, když nabídla neomezené volání a SMS včetně 1 GB internetu v mobilu za 749 Kč. Ostatní dva operátoři O2 záhy následovali a vstoupili na trh s vlastními neomezenými tarify. Čeští spotřebitelé takovou nabídku přijali s nadšením. V minulosti totiž naši operátoři čelili kritice ohledně příliš vysokých cen.

Náš tip: „Porovnejte nové tarify na našem online srovnání mobilních tarifů.

Hodnocení článku:

Podobné články

Boj o zákazníky začal: Jako první neomezená data nabídl Vodafone

23. 10. 2017

Mobilní operátoři zahájili novou konkurenční bitvu, tentokrát na poli mobilních dat. Jako první se předvedl Vodafone. Ten nabídl hned několik variant nových datových balíčků, na což T-Mobile reagoval informací o brzkém spuštění neomezeného streamování a O2 zrychlil internet.

Celá aktualita

Čeští operátoři zlevní volání ze zahraničí

6. 4. 2016

Čeští mobilní operátoři tak nečiní dobrovolně, ale na základě nařízení Evropské komise. 30. dubna představí O2, T-mobile a Vodafone nové roamingové tarify, které slibují levnější mobilní a datové služby. Ostatní služby však stále vychází dráže než v ostatních zemích EU.

Celá aktualita

Senát plánuje vrátit práva zákazníkům

15. 2. 2016

Telekomunikační zákon projde dalšími úpravami. Senátu se nelíbí, že operátoři mění zákaznické smlouvy dle vlastního uvážení. Nová podoba zákona by měla navrátit práva opět zákazníkům. S plánovanými změnami souhlasí i Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Celá aktualita

Mobilní operátoři nadělují dárky

16. 12. 2015

Vánočního “klidu a míru” využívají obchodníci k nadělování dárků věrným i novým klientům. Někteří chtějí svým klientům vyjádřit své díky, jiní chtějí utržit ještě nějaké ty korunky navíc. Vánočně naladěné klienty lákají na zajímavé akce, slevy a dokonce i kapra také největší čeští mobilní operátoři.

Celá aktualita

Neomezené tarify využije pouze 18 procent zákazníků

27. 10. 2015

Před pár lety mobilní operátoři nabídli svým zákazníkům neomezené tarify, které tou dobou v zahraničí patřili již ke standardním tarifům. Mnozí Češi tuto novinku uvítali s nadšením a houfně měnili stávající tarify. Ve skutečnosti se však podobné tarify vyplatí pouze malému okruhu zákazníků.

Celá aktualita

Méně peněz za volání a sms, více za datové služby

16. 9. 2015

Před dvěma léty se v rámci mobilního trhu odehrála menší cenová revoluce. Konkurence a tlak veřejnosti přiměl mobilní operátory snížit ceny za volání a sms zprávy. Ti se vytasili z nabídkami na nové a neomezené tarify, které volání učinily levnějšími o stovky korun. Peníze ze zákazníků získávají jinak.

Celá aktualita

Operátoři brání šíření levného internetu

12. 2. 2015

Hlavními konkurenty klasických operátorů O2, T-mobile a Vodafone jsou virtuální operátoři, kteří využívají jejich sítě na základě smluvní dohody. Virtuální operátoři však nemohou nabízet levný internet, protože jim v tom brání vysoké ceny.

Celá aktualita

Kupte svému pejskovi mobil a popovídejte si

21. 1. 2015

Moderní technologie a její vynálezy neznají hranice a tak se domácí mazlíčci brzy dočkají prvních mobilních telefonů. Společnost Motorola na technologickém veletrhu CES představila speciální obojek s kamerou a reproduktory, který dokáže přenést lidský hlas.

Celá aktualita

1 2 3 »