Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Mobilní tarify >> Tipy pro delší výdrž baterie u chytrých telefonů

Aktuality

Tipy pro delší výdrž baterie u chytrých telefonů

1. 1. 2015 Mobilní tarify Vlastníte chytrý telefon a trápí Vás příliš krátká výdrž baterie? Nabíjíte i několikrát denně a vycestovat na víkend bez nabíječky je absolutně nemožné? Máme pro Vás několik užitečných tipů, díky kterým Vaše baterie vydrží výrazně déle.

Chytré telefony jsou stále více oblíbené. Díky nim můžete nejen telefonovat a psát sms zprávy, ale také nepřetržitě surfovat po internetu a využívat mnoho užitečných aplikací, které Vám usnadňují život každý den. Hlavní nevýhodou chytrých telefonů je však velká spotřeba energie a tedy i nízká výdrž baterie. Chytrý telefon tak musí jejich majitelé nabíjet každý den. S následujícími tipy Vám však baterie vydrží o pár hodin déle.

 1. Pozor na “náročné” a zbytečné aplikace
 2. Chytré telefony nabízí řadu aplikací, které Vám usnadňují a zpříjemňují každý den. Není však nutné, aby byly aktivní neustále. Některé z nich totiž doslova “drancují” baterii. V systémovém nastavení Baterie či Správa napájení snadno zjistíte, které to jsou a jejich činnost jednoduše ukončíte. Zároveň také zkontrolujte, které aplikace skutečně používáte, a které nikoliv. Zbytečné aplikace odinstalujte.

 3. Pozor na widgety
 4. Velmi oblíbeným prvkem jsou tzv. widgety, které jsou umístěné na ploše. Mohou ukazovat aktuální počasí, zprávy, kalendář, emaily či nás ihned přesměrovat do vybrané aplikace. Widgety však spotřebovávají velké množství energie, protože provádí průběžnou aktualizaci a tak neustále čerpají energii. Proto si na obrazovce telefonu ponechte pouze widgety, které jsou pro Vás opravdu podstatné.

 5. Ne všechna oznámení jsou důležitá
 6. Chytrý telefon a mnohé aplikace umožňují zasílání oznámení (tzv. notifikace), které Vás neustále upozorňují, co se děje. Jsou oznámení, která jsou důležitá (např. email, sociální sítě a další). Mnohé aplikace Vás však zásobují zbytečnými oznámeními o čemkoliv. V nastavení každé aplikace si proto přizpůsobte oznámení tak, aby zůstali pouze ty důležité.

 7. Synchronizujte ručně
 8. Aplikace se neustále aktualizují. Pokud ponecháte aktualizaci automatickou, pak k tomu bude docházet doslova permanentně. Navolte si raději ruční aktualizace a automatickou ponechte pouze v případě nejdůležitějších aplikací. Případně upravte pravidelnost aktualizací. Díky tomu značně ulehčíte baterii telefonu.

 9. Vypněte nepoužívané moduly
 10. Mnoho lidí má neustále zapnutou aktivní Wi-Fi, GPS, sledování polohy, mobilní data a další moduly. Telefon je tedy v neustále aktivitě a baterie se velmi rychle vyčerpává. Moduly tedy zapínejte pouze v případě potřeby, což je možné jednoduše dělat prostřednictvím některé z užitečných aplikací.

 11. Využívejte režim “Letadlo”
 12. Málokdo využívá režim Letadlo, které je přitom velmi užitečné. Vyplatí se jej aktivovat tehdy, když se nacházíte v oblasti se špatným signálem, a telefon zapněte, až budete na vhodnějším místě. Samozřejmě ne vždy je to vhodné. Pokud musíte být stále na příjmu, pak tento režim nebude zcela vhodný.

 13. Nepoužívejte světlá pozadí a téma a snižte podsvícení displeje
 14. V případě některých telefonů platí, že tmavý motiv je energeticky méně náročný. Další rada se týká podsvícení displeje, který nikdy nemějte nastavený na plno, pokud to není skutečně nutné. Podsvícení je jedním z největších “žroutu” baterie. Mějte také nastavený limit pro zhasnutí obrazovky na dobu 30 sekund. Telefon nebude zbytečně “svítit” i několik minut, když jej zrovna nepoužíváte.

 15. Zapomeňte na vibrace
 16. Nepoužívejte současně vyzvánění a vibrace. I motorek, který vibrace aktivuje, má nějakou spotřebou energie. Stačí v nastavení deaktivovat funkci “Vibrace při vyzvánění” a baterii viditelně ulehčíte.

 17. Používejte úsporný režim
 18. Většina chytrých telefonů nabízí úsporné režimy pro chvíle, kdy telefon nepoužíváte (tzv. režim spánku). Úsporný režim omezuje některé funkce (Wi-Fi, Bluetooth, sledování polohy a další) a automaticky vypíná řadu aplikací. Zpravidla tuto funkci najdete v nastavení správy napájení a její parametry si můžete navíc upravit dle své potřeby. Výdrž baterie tak můžete prodloužit až o hodinu a půl.

 19. Nabíjejte telefon včas
 20. Nečekejte až bude baterka zcela vybitá a ideálně nabíjejte telefon, když se baterie pohybuje na 40 procentech. Přechody ze zcela nabitého a úplně vybitého stavu telefon vyčerpávají a časem snižují celkovou kapacitu akumulátoru.

Štítky: baterie | energie | mobilní síť | mobilní tarify | mobilní telefon |

Hodnocení článku:

Podobné články

Boj o zákazníky začal: Jako první neomezená data nabídl Vodafone

23. 10. 2017

Mobilní operátoři zahájili novou konkurenční bitvu, tentokrát na poli mobilních dat. Jako první se předvedl Vodafone. Ten nabídl hned několik variant nových datových balíčků, na což T-Mobile reagoval informací o brzkém spuštění neomezeného streamování a O2 zrychlil internet.

Celá aktualita

Čeští operátoři zlevní volání ze zahraničí

6. 4. 2016

Čeští mobilní operátoři tak nečiní dobrovolně, ale na základě nařízení Evropské komise. 30. dubna představí O2, T-mobile a Vodafone nové roamingové tarify, které slibují levnější mobilní a datové služby. Ostatní služby však stále vychází dráže než v ostatních zemích EU.

Celá aktualita

Senát plánuje vrátit práva zákazníkům

15. 2. 2016

Telekomunikační zákon projde dalšími úpravami. Senátu se nelíbí, že operátoři mění zákaznické smlouvy dle vlastního uvážení. Nová podoba zákona by měla navrátit práva opět zákazníkům. S plánovanými změnami souhlasí i Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Celá aktualita

Mobilní operátoři nadělují dárky

16. 12. 2015

Vánočního “klidu a míru” využívají obchodníci k nadělování dárků věrným i novým klientům. Někteří chtějí svým klientům vyjádřit své díky, jiní chtějí utržit ještě nějaké ty korunky navíc. Vánočně naladěné klienty lákají na zajímavé akce, slevy a dokonce i kapra také největší čeští mobilní operátoři.

Celá aktualita

Neomezené tarify využije pouze 18 procent zákazníků

27. 10. 2015

Před pár lety mobilní operátoři nabídli svým zákazníkům neomezené tarify, které tou dobou v zahraničí patřili již ke standardním tarifům. Mnozí Češi tuto novinku uvítali s nadšením a houfně měnili stávající tarify. Ve skutečnosti se však podobné tarify vyplatí pouze malému okruhu zákazníků.

Celá aktualita

Méně peněz za volání a sms, více za datové služby

16. 9. 2015

Před dvěma léty se v rámci mobilního trhu odehrála menší cenová revoluce. Konkurence a tlak veřejnosti přiměl mobilní operátory snížit ceny za volání a sms zprávy. Ti se vytasili z nabídkami na nové a neomezené tarify, které volání učinily levnějšími o stovky korun. Peníze ze zákazníků získávají jinak.

Celá aktualita

Operátoři brání šíření levného internetu

12. 2. 2015

Hlavními konkurenty klasických operátorů O2, T-mobile a Vodafone jsou virtuální operátoři, kteří využívají jejich sítě na základě smluvní dohody. Virtuální operátoři však nemohou nabízet levný internet, protože jim v tom brání vysoké ceny.

Celá aktualita

Kupte svému pejskovi mobil a popovídejte si

21. 1. 2015

Moderní technologie a její vynálezy neznají hranice a tak se domácí mazlíčci brzy dočkají prvních mobilních telefonů. Společnost Motorola na technologickém veletrhu CES představila speciální obojek s kamerou a reproduktory, který dokáže přenést lidský hlas.

Celá aktualita

1 2 3 »