Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Mobilní tarify >> Trh oživí nový virtuální operátor

Aktuality

Trh oživí nový virtuální operátor

22. 5. 2013 Mobilní tarify

Od června se do boje o volající pustí nový virtuální operátor. Zákazníky hodlá nejnovější operátor nalákat na nízké ceny. Díky halířovým maržím budou volání za 2 Kč/min a SMS budou účtovány po koruně.

Ha-vel bude telekomunikační služby od příštího měsíce nabízet přes společnost GTS, jejíž prostřednictvím bude možné získat velkoobchodní nabídku společnosti T-Mobile. V portfoliu společnosti Ha-vel tak budete moci nově najít předplacené telefonní karty v kombinaci s pevným voláním přes internet.

Objednat budete moci také mobilní předplacené karty s možností datového připojení. Za 100 MB dat zaplatíte zhruba 100 Kč. Za volání do pevné nebo mobilní sítě si bude nový operátor účtovat 2 Kč za minutu volání a za SMS 1,30 Kč.

„Od 13. června 2013 bude připravena zbrusu nová nabídka, kterou může využít široká veřejnost bez jakéhokoliv závazku a samozřejmě i desetitisíce našich stávajících zákazníků, kteří využívají ha-loo spokojeně již několik let“, uvádí v tiskové zprávě Ing. Pavel Halfar, jednatel společnosti Ha-vel.

Přijdou ještě další operátoři

Prvním českým virtuálním operátorem je Bleskmobil. Ten na rozdíl od Ha-vel spolupracuje s O2 Telefónica. V cenách za volání a SMS ovšem povede Ha-vel. Bleskmobil totiž nabízí volání za 2,50 Kč/min, tedy o 0,50 Kč dráž než nový operátor. Letos na českém trhu můžeme očekávat ještě dalšího virtuálního operátora, a to operátor společnosti Tesco. Kromě příchodu virtuálních operátorů nabízejících velmi levné volání, SMS a datové připojení na předplacených kartách, je rok 2013 také rokem výhodných neomezených tarifů. Letos v dubnu totiž všichni tři čeští mobilní operátoři nabídli českým spotřebitelům tarify s neomezeným voláním za rekordně nízké ceny. Takový tarif s datovým připojením 1 GB pořídíte kolem 700 Kč za měsíc.

Náš tip: „Tarify všech mobilních operátorů i předplacené karty virtuálních operátorů porovnávejte i objednávejte online na našem porovnání.“

Hodnocení článku:

Podobné články

Boj o zákazníky začal: Jako první neomezená data nabídl Vodafone

23. 10. 2017

Mobilní operátoři zahájili novou konkurenční bitvu, tentokrát na poli mobilních dat. Jako první se předvedl Vodafone. Ten nabídl hned několik variant nových datových balíčků, na což T-Mobile reagoval informací o brzkém spuštění neomezeného streamování a O2 zrychlil internet.

Celá aktualita

Čeští operátoři zlevní volání ze zahraničí

6. 4. 2016

Čeští mobilní operátoři tak nečiní dobrovolně, ale na základě nařízení Evropské komise. 30. dubna představí O2, T-mobile a Vodafone nové roamingové tarify, které slibují levnější mobilní a datové služby. Ostatní služby však stále vychází dráže než v ostatních zemích EU.

Celá aktualita

Senát plánuje vrátit práva zákazníkům

15. 2. 2016

Telekomunikační zákon projde dalšími úpravami. Senátu se nelíbí, že operátoři mění zákaznické smlouvy dle vlastního uvážení. Nová podoba zákona by měla navrátit práva opět zákazníkům. S plánovanými změnami souhlasí i Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Celá aktualita

Mobilní operátoři nadělují dárky

16. 12. 2015

Vánočního “klidu a míru” využívají obchodníci k nadělování dárků věrným i novým klientům. Někteří chtějí svým klientům vyjádřit své díky, jiní chtějí utržit ještě nějaké ty korunky navíc. Vánočně naladěné klienty lákají na zajímavé akce, slevy a dokonce i kapra také největší čeští mobilní operátoři.

Celá aktualita

Neomezené tarify využije pouze 18 procent zákazníků

27. 10. 2015

Před pár lety mobilní operátoři nabídli svým zákazníkům neomezené tarify, které tou dobou v zahraničí patřili již ke standardním tarifům. Mnozí Češi tuto novinku uvítali s nadšením a houfně měnili stávající tarify. Ve skutečnosti se však podobné tarify vyplatí pouze malému okruhu zákazníků.

Celá aktualita

Méně peněz za volání a sms, více za datové služby

16. 9. 2015

Před dvěma léty se v rámci mobilního trhu odehrála menší cenová revoluce. Konkurence a tlak veřejnosti přiměl mobilní operátory snížit ceny za volání a sms zprávy. Ti se vytasili z nabídkami na nové a neomezené tarify, které volání učinily levnějšími o stovky korun. Peníze ze zákazníků získávají jinak.

Celá aktualita

Operátoři brání šíření levného internetu

12. 2. 2015

Hlavními konkurenty klasických operátorů O2, T-mobile a Vodafone jsou virtuální operátoři, kteří využívají jejich sítě na základě smluvní dohody. Virtuální operátoři však nemohou nabízet levný internet, protože jim v tom brání vysoké ceny.

Celá aktualita

Kupte svému pejskovi mobil a popovídejte si

21. 1. 2015

Moderní technologie a její vynálezy neznají hranice a tak se domácí mazlíčci brzy dočkají prvních mobilních telefonů. Společnost Motorola na technologickém veletrhu CES představila speciální obojek s kamerou a reproduktory, který dokáže přenést lidský hlas.

Celá aktualita

1 2 3 »